Malý výlet do světa spodního prádla

Většině lidí kolem tebe zůstane utajeno. Pravděpodobně se s ním nebudeš chlubit na veřejnosti, a přesto ti tak moc záleží, aby perfektně padlo, a dobrý výběr ti zaručeně pozvedne sebevědomí. Neřešitelné tajenka? Kdepak, mluvíme o spodním prádle.

Správně zvolené spodní prádlo je klíčem k úspěchu

Výběr podprsenky a kalhotek může působit jako tajemná magie. Důvod je celkem jednoduchý. I když se nejedná o svrchní část ošacení, mimořádně se projevuje na celkovém vzhledu, vyznění oblečení – tedy na tom, jak ti to bude slušet.

Rady, jak je důležité  dbát na správnou velikost podprsenky a správný typ kalhotek, nejsou vůbec přehnané. Je až neuvěřitelné, jak se může špatný nebo naopak dobrý výběr podepsat na celkovém výsledku. Spodní prádlo zvolené s ohledem na postavu a ve správné velikosti úžasně zdůrazní všechny přednosti, zatímco každý „přehmat“ s jistotou ukáže na případné nedostatky. A i když třeba žádné nemáš, tak špatná podprsenka ti rázem nějaké vyrobí.

Opravdu znáš svoji velikost?

Velikost je alfou a omegou nejen při výběru prádla. Stylisté a další odborníci na módu říkají, že velké procento dívek a žen vlastně ani neví, jakou mají velikost podprsenky. Velikostí však výběr zdaleka nekončí, pořád zbývá ještě vyřešit barvu, střih, materiál, účel. Některá potřebuje poprsí opticky zmenšit, jiná pracuje naopak na zvětšení, někde je třeba korekce tvaru. A teď si ještě představ, že další podmínkou je, cítit se ve spodním prádle za všech okolností pohodlně  a komfortně. Trochu moc úkolů na dva malé kousky látky?

Měření – chvíle pravdy

Udělej si chvíli čas, vezmi krejčovský metr a pořádně se změř. První údaj u velikosti podprsenky změříš snadno, je to obvod trupu těsně pod prsy.  Mysli ale na jednu věc, a to elastičnost podprsenek. Proto vždy z naměřených centimetrů alespoň pět uber. Takže když naměříš pod prsy například 85 cm, správná velikost bude 80.

Druhý údaj je velikost košíčků. Tentokrát se musíš změřit přímo přes prsa, pokud možno v nejvyšších bodech, tedy přes vrcholky ňader. Od naměřených centimetrů pak odečti obvod pod prsy a výsledný rozdíl udává velikost košíčků. Konkrétně rozdíl 12 až 14 cm značí košíček A, 14 až 16 cm je B, 16 až 18 cm rozdílu je košíček C, 18 až 20 cm bude D a tak dále. Tímto způsobem spolehlivě určíš svoji správnou velikost.

Samozřejmě je třeba pamatovat, že každé z nás vyhovuje nejlépe určitý tvar. Menší prsa obecně unesou více, tady není třeba tolik přemýšlet právě nad tvarem a zpracováním a většinou se vybírá podle designu a oblíbeného materiálu. Větší ňadra už jsou na tvar košíčků a celkový střih náročnější.

U kalhotek není určování velikosti už tak náročné, řídí se podle ostatních běžných velikostí, ať už značených písmeny nebo číslicemi. Každopádně zde platí, že i kalhotky musí sedět a při výběru tvaru zohledňuj svoji postavu. Nejčastější problémy v této části těla bývají přetékající špíčky, a to i u jinak štíhlých dívek, nezpevněné bříško, méně pevný nebo povislý zadeček. Vše lze částečně kompenzovat výběrem správného typu kalhotek. Nikdy si nekupuj kalhotky menší, raději se smiř s o číslo větší velikostí. Kalhotky by měly ladit s podprsenkou, ideální je kupovat obojí rovnou v sadě, aby byl efekt dokonalý. Tam, kde se to nepodaří, přece jen běžně asi potřebuješ více kalhotek než podprsenek, dolaď celek dle svého vkusu a možností.

Trendy aktuální sezóny

Samozřejmě i spodní prádlo podléhá módě a má svoje trendy. Jak to vypadá letos? Z barev frčí především růžová, lososová, ale také fialová, pivoňková, vínová nebo tyrkysová. Trendem roku 2011 je více zdobných detailů podporujících ženskost a smyslnost. Mašličky, výšivky či krajky hrají prim. Z materiálů si stálou popularitu udržují ty s vysokou mírou pružnosti, například elastický tyl, favority jsou i satén a bavlna, hodně vyhledávané je hladké provedení. U sportovního prádla je samozřejmě na prvním místě funkčnost a prodyšné materiály, ale ke slovu se stále více dostává i estetická stránka – zajímavé barvy a rafinovaný střih. U kalhotek si svoje pozice zase dobývají bokovky a dlouhodobě dobře se drží i tanga.

Bikiny – legenda žije dál

Jakousi vnější variantou spodního prádla jsou dvoudílné plavky. Bikiny jsou nesmrtelný hit a i letos v nich naděláš spoustu parády. Pokud tě už loňské nebaví, hurá na nákupy. Letošní móda vítá pastelové barvy i výrazné odstíny, květinové i rozverné vzory. Stačí si vybrat podle svého vkusu. Bikiny mají v letošních trendech zelenou a fantazii se meze skoro nekladou. Pokud jsi světlý typ, zvol odstíny modré, světle zelenou nebo růžovou, a jestli jsi spíše tmavší, neboj se ani hodně výrazných barev. Rubínově červená, smaragdově zelená nebo ametystová budou tvoje barvy pro letošní léto.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.