“Nahé” líčení

liceniDost možná řešíš i ty dilema – chceš být i ve škole hezky upravená a trochu vylepšená nějakou tou řasenkou nebo zdravíčky, ale ne až tak, aby tě v půlce matiky poslala “soudružka učitelka” přímo pod kohoutek, aby ses umyla. A právě proto má pro tebe FOXY podrobný návod, jak se udělat přirozeně krásnou. Stačí ti jen základní výbavička!


  BUDÍČEK!
Jakmile ráno vstaneš, možná se na tebe ze zrcadla bude mračit nevyspalý človíček s kruhy pod očima, rozcuchanými vlasy a novými pupínky, které ti přes noc stačily vyskákat. Není úplně nejlepší nápad začít na sebe ihned plácat pudr!
Jak na to:
1. Vlasy si sepni do culíku nebo si alespoň dej čelenku (látkovou nebo umělohmotnou), aby ti nezavazela ofina. V koupelně si opláchni obličej vlažnou vodou a nezapomínej si pořádně protřít oči.
2. Použij jemný mycí gel, aby jsi z pleti odstranila přes noc nashromážděné bakterie, které by ti mohly způsobit ucpané půry nebo další pupínky.
3. Pleť nakonec ošetři hydratačním krémem (máš-li problémy s akné, pořiď si klidně krém s antibakteriálními účinky!) a běž posnídat. Krém totiž potřebuje nějaký čas na vstřebání (i když je na kelímku napsáno, že se vstřebává okamžitě) a není dobré se hned začít líčit. Paráda by ti tak vydržela kratší dobu!
FOXYTIP:
1. Čistící gel Wash´n´Rafine, Nivea Young, 129 Kč
2. Matující hydratační emulze Moist on!, Nivea Young, 149 Kč
3. Tónovací matující emulze Be Beautiful, Nivea Young, 149 Kč
 
MASKOVÁNÍ
Účelem make-upu není, aby jsi ze sebe vytvořila vlastní pochodující sádrový odlitek. Stačí použít jen malé množství, které úplně stačí na zamaskování těch nejviditelnějších “průšvihů”!
Jak na to:
1. Máš-li problematickou pleť plnou zarudlých teček, sjednoť její barvu tónujícím krémem nebo lehkým make-upem, který neucpává póry. Nezapomeň jej však rozetřít i trochu na krk a po celách konturách obličeje doztracena! Pokud je tvá tvářička hldká jako samet, make-up klidně vynechej!
2. Nejviditelnější nedostatky (pupínky, tmavé kruhy pod očima,..) zamaskuj vrstvičkou korektoru. Lepší je ale pořídit si tekutý než tuhý v tyčince – ukládají se na ní bakterie a nevypadá tak přirozeně!
3. Popraš tvář malou vrstvičkou pudru. Lepší je rozhodně sypký než kompaktní!
 
  FOXYTIP:
1. Make-up Recover, RIMMEL, 179 Kč
2. Matující pur Lasting Finish, RIMMEL, 199 Kč
3. Korektor s pěnovým aplikátorem Hydrasense, RIMMEL, 129 Kč
  ZDRAVÍČKA
Růžová líčka rozzáří tvůj obličej! Díky nimž můžeš navíc svou tvář opticky zůžit nebo jí dokonce přidat správné tvary! Jen si dát pozor, aby jsi nápadně nepřipomínala slavnou mrazíkovskou Marfušu…
Když máš…
KULATÝ OBLIČEJ: Našpul rtíky, jako bys chtěla hvízdnout – vystoupnou ti tak lícní kosti, které je třeba zvíraznit. Velice malé množstvím tvářenky vklep štětcem od lícních kostí směrem nahoru ke spánkům.
ÚZKÝ, PROTÁHLÝ OBLIČEJ: Usměj se od ucha k uchu a tvářenku rozetři na vystouplá líčka. Pozor – rozetři doztracena!
ŠIROKÉ, VYSOKÉ ČELO: Tvářenku umísti do koutů čela tak, aby mezi vlasy a obličejem nezústával bílý pruh. To by vypadalo nepřirozeně!
FOXYTIP:
1. Zdravíčka v tuhé tyčince Aqua Vibes, Oriflame, 269 Kč (Sleva! – pouze 149 Kč!)
2. Tvářenka ve třech přirozených odstínech Blush, RIMMEL, 119 Kč
 
MĚJ OČKA JAKO KOČKA!
Umělé řasy a tlusté linky se už beztak nenosí, tak nač ztrácet čas? Oči přece stačí rozjasnit a jemně zvýraznit, aniž by si někdo pořádně všimnul, že jsi se nalíčila!
Jak na to:
1. Na oční víčka si směrem od vnějšího koutku doztracena rozetři hnědý, růžový nebo béžový oční stín. Nakonec jím slabě obtáhni i spodní víčko těsně pod konturou řas.
2. Hnědou tužkou na oči nebo tmavším stínem si obtáhni konturu horních víček a zvýraznit tak můžeš i obočí. V případě kajalové tužky je dobré ji pak maličko rozmazat pomocí vatové tyčinky.
3. Horní i spodní řasy zvýrazni prodlužující řasenkou v černé nebo tmavě hnědé barvě (ta je přirozenější). Aby řasy nebyly slepené, pročeš je speciálním kartáčkem.
 
  FOXYTIP:
1. Oční stíny Trio, Avon, 299 Kč
2. Řasenka Magnif´Eyes, RIMMEL, 175 Kč
3. Oboustraná tužka
Khol Et Contour, 171 Kč

A nyní stačí jen trocha lesku na rty, učesat vlásky, navonět se svou oblíbenou toaletkou a můžeš vyrazit do školy nebo třeba na rande!

 

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. nehe líčení je nejlepší,protože to vypadá moooc hezky,akorát ty vlasy na tyhle fotce mi připadaj jak mastný,jinak na slečně to máte suuuuuper!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.