Natáčení vlasů žehličkou

Po roce tu opět máme období častých návštěv, srazů s přáteli a jedinečnýchoslav. Všemožná setkání vyvrcholí velkou silvestrovskou party. Co si budeme nalhávat, každá chceme vypadat dobře. Slečna ti proto přináší pár nápadů, jak na natáčení vlasů žehličkou – ozvláštni svůj účes trendy vlnkami a kudrlinkami.

natáčení vlasů žehličkou

Natáčky

V dnešní době nepříliš populární metoda, ale určitě je k vlasům šetrná. Jestliže máš dost času a trpělivosti, směle sány právě po natáčkách. Jako pomocnici můžeš využít maminku, nebo babičku, které s natáčkami budou mít zajisté vlastní zkušenosti.
Jak na to: Po umytí nech vlasy volně proschnout. Jakmile budou už jen mírně vlhké, začni natáčet. Pokud máš jemné vlasy, použij tužidlo. Osobně doporučuji molitanové natáčky, které seženeš v každé lepší drogerii (20 kusů zhruba za  200 korun). Jednotlivé prameny pomalu obtoč kolem natáčky a u temene hlavy sepni. Až budeš mít takto natočenou celu hlavu, zafixuj svůj výtvor lakem na vlasy a čekej, než vlasy doschnou.

Curlformers

Novinka na našem trhu slibuje šetrné natáčení vlasů, při kterém nejsou lokny ničeny nepřiměřeným žárem. Jedná se o sadu plastových zkroucených „návleků“ na prameny vlasů. Jedna sada obsahuje 8 curlformerů (můžeš si vybrat z různé délky i šířky) a hák. Cena této sady se pohybuje kolem 400 korun.
Jak na to: Na hák navlékni curlformer, koncem háku provlékni zatočený pramen. Poté pomalu protahuj hák s pramenem tak, aby zůstal pramen uvnitř curlformeru. Vlasy můžeš vysušit fénem, nebo nechat volně uschnout. Když budou vlasy suché, stačí jen curlformy stáhnout a účes zafixovat lakem na vlasy.

Curlformers

Natáčení vlasů žehličkou

V dnešní době je natáčení vlasů žehličkou na vlasy zřejmě nejčastější metodou. Jedinou  nevýhodou je poškozování vlasů. Každodenní používání žehliček postupně ničí strukturu vlasů. Vlasy jsou pak lámavé, suché a roztřepené. Pokud jsi vyznavačkou takového způsobu natáčení, radím investovat do kvalitních přípravků pro ochranu vlasů. Už i na našem trhu je možno nakoupit speciální séra odolná vysokým teplotám (např. Schwarzkopf Osis Flatliner, 300 Kč). Připravili jsme pro tebe test žehliček na vlasy.Natáčení
Jak na natáčení vlasů: Pramen vlasů chyť do jedné ruky a žehličku jej scvakni co nejblíž kořínků. Nyní otoč o 360 stupňů a v této poloze jeď žehličkou až ke konečkům pramene. Pokud projedeš pramen rychle, vytvoříš si jemné vlnky, pokud pomalu, vykouzlíš ukázkové lokny.

Nyní už záleží jen na tvé fantazii, jak vlasy finálně upravíš a jaký účes si za pomoci žehličky s natočenými vlasy vymyslíš. Můžeš mrknout i na náš další návod – natáčení vlasů kulmou.

Foto: curlformers.com, fotky z instruktážního videa Katie Stilers

Pokud jsi vyznavačkou takovéhoto způsobu natáčení, radím investovat do kvalitních přípravků pro ochranu vlasů. Už i na našem českém trhu je možno nakoupit speciální séra odolná vysokým teplotám př: Schwarzkopf Osis Flatliner, 300 Kč.
8 Comments
  1. Ahojte, ja používam namiesto penových papilotov iba jednoduché a lacné servítky – v noci vôbec netlačia a ked si ich trochu zalakujem lakom vydržia celý deň :D
    papa

  2. Dobrý odpoledne chci se jen poptat na radu. Když si totiž vlasy natáčím kulmou tak vlasy jsou tak na půl hodiny vlnité, ale pak už se začínají rovnat. Zkoušela jsem tužidlo – nepomáhá.
    Máte pro mne nějakou jinčí radu???

Leave a Reply

Your email address will not be published.