Natáčení vlasů kulmou – jak mít vlasy samou loknu

Žena je podivný tvor. Vždy chce to, co nemá. I my holky s rovnými vlasy jako hřebíky občas zatoužíme po kštici plné hollywoodských vln. Je mnoho způsobů, jak si pořídit prvotřídní vlny, ale žádný z těchto způsobů není bez práce. Tím spíš, když chceme, aby výsledný efekt byl přirozený. Jak na to?

Toužíš po hollywoodských lokýnkách? Není problém

Zapleť copy

Jemné vlnky si můžeš vytvořit i bez natáčení vlasů kulmou či jakýchkoliv dalších pomocníků. Stačí, když si večer po umytí vlasů ještě za mokra zapleteš copánky nebo vlasy různě skroutíš a stáhneš gumičkami. Když tě však ráno do školy potká jako na zlost mlha, vlásky se narovnají. Tento způsob vytvoření vlnitého účesu se proto perfktně hodí například na letní dovolenou. Vlásky můžeš mít spletené u moře nebo bazénu a na sluníčku se rychle usuší. Sůl navíc funguje jako účinný fixační prostředek.

Tip: Do vlasů před zapletením nanes trochu tužidla, vlnky vydrží déle. Nebo suchý cop přez rozpletením párkrát přejeď žehličkou – vlny díky tomu budou “hranatější” a pevnější.

Natáčení vlasů kulmou

Kulma na natáčení vlasů je jedním z nejrychlejších způsobů, jak vytvořit perfektní vlny. Ale kdo by se vyznal ve všech typech a tvarech co nám obchodníci nabízejí? Dneska se dají sehnat kulmy o nejrůznějších průměrech. Podle průměru vybíráš tehdy, když víš, jak tvůj účes má vypadat. Čím menší průměr kulma má, tím drobnější prstýnky na vlasech vykouzlí. Pro princeznovský účes se skvěle hodí kulmy kuželovitého tvaru nebo kulmy, které mají přímo spirálovitý nástavec.

Jak mít s pomocí kulmy bohaté lokýnky? Podívej se na následující instruktážní video:

Tip: Chybí tvým vlnkám lesk? Zjisti, jak vlasy rozzářit. Máš vlnité vlasy a ráda bys rovné? Přečti si, jak vlasy narovnat.

Ionizační a elektrické natáčky

Velmi oblíbené především na západě jsou natáčky. Ovšem ne ty obyčejné pěnové nebo dřevěné, jako znáš z kadeřnických salónů. Prodávají se v praktickém pouzdru, většinou mají i několik různých průměrů. Ionizační natáčky ti zaručí i vysoký lesk. Elektrické natáčky se zahřejí za 10 minut (není potřeba kulma na natáčení vlasů). Na vlasy se upevní pomocí přibalených klipsů nebo vlásenek. Efekt je opravdu hezký. Hodí se i pro kratší vlasy, protože se s nimi dá vytvořit nadýchaný účes.

Tip: Vlasy se dají natočit i úzkou žehličkou na vlasy. Přečti si, jak na to a jaké další způsoby natáčení vlasů existují.

6 Comments
  1. Dobrý den,velmi rychle/včera bylo pozdě/ potřebuji vědět, kde se dají koupit ___?????? ty natáčky- jsou to vlastně kroužky, ,v ukázce jste požila třeba 2 na větší lokny ty kruhy jste pak protáhla, aby to drželo. Já problém nemám, spíš kudrnaté vlasy natahuji, ale vnučka má taneční a vlasy totál rovné, kulmu použiji, ale, toto považuji za šetrnější . Chodí teď do tanečních a potřebuji rychle toto sehnat,Díky pouze na email !!! S PC nejdem velký kámoš a nevěděla, kde odpověš hledat.Díky moc, bydlím v mebším městě, tak sdělte obchod,kde opravdu koupím

Leave a Reply

Your email address will not be published.