Nosit falešné řasy se musí umět

I když nemáš husté a dlouhé řasy, nevadí. Dramatický pohled vykouzlíš díky umělým řasám, ani nemrkneš. Věděla to už v padesátých letech uhrančivě krásná Sophia Loren. Dnes se bez umělých řas neobejde ani „zoufalá manželka“ Eva Longoria.

Pokud toužíš po svůdném pohledu, nenanášej zbytečně milion vrstev řasenky. Udělají se ti nevzhledné hrudky a řasy se stejně slepí. Raději vyzkoušej umělé řasy. Seženeš buď celý oblouček, nebo jednotlivé trsy, které tvé přírodní řasy víc zahustí, ale nebudou působit až tak nepřirozeně. Bojíš se, že si řasy nedokážeš sama nalepit? Zajdi ke kosmetičce, určitě ti poradí.

umělé řasy

Pečlivá příprava

Než si řasy nalepíš, namaluj si linku na horní víčko. Černá linka pohled ještě více zvýrazní a zamaskuje přechod mezi vlastními a umělými řasami. Pro perfektní nalíčení můžeš použít i kleštičky na řasy. Oblouček umělých řas může být delší než je tvoje oko. Přiměř proto falešné řasy k oku ještě před aplikací, a pokud jsou delší, je třeba je zkrátit. Zkracuj ostrými nůžkami vždy z té strany, která se lepí do vnitřního očního koutku.

Neobejdeš se ani bez speciálního lepidla Většina umělých řas je sice potažena tenkou vrstvou lepidla pro jedno použití. Z vlastních zkušeností ale vím, že tento lepicí proužek nemusí stačit a řasy se mohou zvlášť v horku během dne odlepovat. Doporučuji proto použít lepidlo na umělé řasy, které seženeš snad v každé drogerii. Nikdy nepoužívej žádné jiné lepidlo než to kosmetické, které je vyrobené speciálně tak, aby nedráždilo jemnou kůži.

Jde se na věc

Tenkou vrstvu lepidla aplikuj po celé délce umělých řas. Pokud se v lepidle udělají bublinky, hodí se mít po ruce vatovou tyčinku, kterou lepidlo hezky rozetřeš. Záleží na druhu lepidla, obvykle je třeba počkat 30 až 60 sekund, než lepidlo ztmavne a trošku ztuhne. Pak řasy přilož ke kraji horního víčka a mírně zatlač, vydrž pár sekund. Někteří doporučují lepit řasy pouze na okraj víčka. Já je lepím raději na víčko i ke kořínkům vlastních řas tak, že je opatrně pomocí pinzety na okrajích spojím.

Buď však opatrná. Lepidlo je černé a barví. Pokud se ti třesou ruce, bude lepší, když ti s aplikací pomůže někdo jiný. Upatlat si půl hodiny před odchodem z domu celý obličej černou lepkavou hmotou, která nejde jen tak dolů, není nic příjemného.

Černá je nuda?

Jakmile se ti podaří falešné řasy nalepit, je čas nanést lehkou vrstvu řasenky, případně namalovat stíny. S líčením to nemusíš už přehánět. Umělé řasy jsou už samy o sobě dost výrazné. Ale pokud ráda záříš ve společnosti, můžeš si dovolit i něco výstřednějšího. Sehnat se dají i super dlouhé umělé řasy nebo řasy s kamínky, řasy z pírek, barevné řasy, řasy s flitry a podobně.

Péči o řasy nepodceňuj

Starat by ses měla nejen o řasy, které ti nadělila příroda, ale i o ty umělé. Pokud je nechceš vyhodit hned po jednom použití, jemně je odlič vatovým tampónem a na noc je přetři běžným hydratačním krémem. Nošení umělých řas i každodenní líčení jsou zátěží pro tvoje řasy. Nezapomeň na kvalitní odličovací přípravky a posilňující gelovou řasenku s vitamíny.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.