O módě trochu jinak

Móda zajímá snad každou ženu. Díky ní si můžeš přidat či ubrat pár kil a let, zvolené oblečení celebrit bývá často propíráno v bulvárních médiích – buďto se oblékli dobře, nebo špatně. No pardon, ale člověk by měl nosit to, co se mu líbí, v čem se cítí pohodlně, dobře. A ne, že se budeme chovat strojeně a nebudeme se v oblečení cítit dobře. Proto občas tyhle zběsilé hony na různé večírky a promo akce, kde vystupují celebrity, nechápu.


stylista-moda-promenaOblečení o nás také mnoho vypovídá – tak například: britští vědci provedli studii asi sto šedesáti mužů a žen, z nichž část tvořili do sebe zahledění jedinci. Podle čeho se pozná, že je člověk narcis? Podle ceny oblečení. Pokud ráda nosíš výstřihy a muži ve tvém okolí milují ukazování svalů rýsujících se pod tričkem, pak jste ješitní. Ženy, co nosí kostýmky (a nezáleží na tom, zda v práci mají či nemají zavedený dress code), se rády cítí sebejistě a vlivně. Když pak potkáš ženu, která si oblékla kombinaci všeho možného, vypovídá o ní její oblečení to, že nemá ráda pravidla a stereotyp. Jak bys dopadla v testu? Já jsem podle tohohle dělení ješitný jedinec.
Nedávno se třeba, v rámci oslav k šedesátému výročí České televize, probíralo oblečení moderátorek hlavní zpravodajské relace – Událostí. Podle expertů, módních návrhářů, stylistů a dalších znalců v oblasti módy vystupují moderátorky v oblečení, které jim přidává kila, věk a navíc ještě visáž putěk. Ne, že bych si občas neřekla, co mají na sobě. Česká televize ale má určitý dress code a ten moderátorky neovlivní.

Nahraď staré novým a originálním

Ale zpátky k oblečení – často od kamarádek slýchávám, že nemají co na sebe, a přitom jim šatník praská ve švech. V tom případě by se měly svým šatníkem probrat – čas od času to dělávám. Vyhodím věci, co jsou obnošené, ztratily tvar, či barvu, nebo jsou jakkoliv poškozené. Poté se zbavuji i věcí, co jsou mi velké (do těch menších přece můžu ještě shodit), věci, co jsem nenosila déle než rok se také snažím rozdat a pokud se v oblečení cítím nepříjemně, musí ven. Ještě před pár lety jsem měla ráda trička s různými obrázky, nápisy, a podobně. Dnes jich mám ve skříni opravdu málo. Sázím spíše na neutrální barvy, bílou, černou, které pak doplním (podle nálady) různými doplňky. Mám ráda originální kousky, které o mně něco vypovídají, ale neprozradí toho zase až tak moc – skvělé věci nabízí e-shop Origosh.cz. Jsou dělané z přírodních a netradičních recyklovaných materiálů. Nezaměřují se jen na módní doplňky, jako jsou šátky, náušnice, kabelky, šperky či pásky, ale také dekorace do bytu (nabízejí opravdu krásné nástěnné hodiny), opravdu doporučuji, určitě někomu (či tobě) udělají radost.
Na originální oblečení můžeš narazit také na fashion marketech, které se konají před Vánocemi například v Praze, Ostravě či Bratislavě. Dají se tam ale pořídit také doplňky, boty, kabelky a podobné věci. Inspiraci můžeš najít na různých webových stránkách či v módních magazínech (Joy, Elle…), nebo ti možná něco cvrnkne do nosu přímo v obchodě. Tři oříšky to asi nebudou, ale oblečení se vždycky hodí. Hlavně mysli na to, co máš v šatníku, abys mohla daný kousek kombinovat s dalšími. A vůbec nejlepší je nakupovat ve dvou!

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.