Plesové šaty a doplňky 2012: Buď hvězdou večírků i tanečních

Pošmourný podzim nepřináší jen špatnou náladu a déšť, ale avizuje také začátek krásného období – tanečních a plesů! Jak se na letošní společenskou sezónu připravit?

V jakých šatech budeš na plese za hvězdu?

Možná máš plesové šaty už z minulého roku, ale ráda bys je nějak ozvláštnila. Nebo tě snad čekají úplně první taneční a hledáš informace, kde si novou plesovou výbavu vybrat a kolik tě nový obleček bude stát. Slečna ti poradí, jak si letošní akce „ve společenském“ užít naplno!

Poprvé do tanečních?

Čekají tě letos taneční? Pokud jsi trochu nervózní, nemusíš se bát. Nemusíš znát jediný taneční krok, ani s sebou mít partnera – o to všechno se postarají instruktoři v tanečních. Proto si v klidu vydechni a pojď se zabývat věcí, se kterou ti na lekcích neporadí – správnými šaty.

Plesové šaty i šaty do tanečních dnes seženeš na více místech. Jednak ve specializovaných prodejnách (tam je to ale samozřejmě dražší, ceny jdou i do tisíců), ale také v obyčejných obchodech s konfekcí, kde si obvykle kupuješ svetříky nebo džíny – zkus zapátrat. Vyplatit se může i prohledání e-shopů. V případě kupování prvních šatů buď ovšem u této možnosti ostražitá, protože šaty si zde nemůžeš vyzkoušet. Ověř si, zda nesedící šaty můžeš u internetového obchodu jednoduše vrátit nebo vyměnit.

Šaty se dají pořídit i v prodejnách levnějších řetězců s oblečením nebo i na tržnici, kde je sice seženeš většinou do tisícikoruny, ale musíš počítat s tím, že je nejspíš uvidíš i na ostatních slečnách. Další variantou jsou second-handy.

Hity plesové sezony 2012:
1) Prim tuto sezonu budou hrát elegantní dlouhé šaty splývavého střihu s hlubokým výstřihem ve tvaru V. Dlouhé sukni dodá sex-appeal rozparek.
2) Pokud máš štíhlý pas a hezky ženské boky, neboj se své křivky ukázat v šatech, které se rozšiřují od kolenou dolů.
3) Z barev vítězí červená ve všech možných odstínech od tmavě lososové až po ostře tomatovou. Mezi další oblíbené budou patřit hlavně jasné barvy. Neboj se ani jejich kombinací ve stylu populárních barevných bloků.
4) Nestraň se ani asymetrických střihů, které dovedou schovat i mnohé nedostatky postavy.

Šaty do tanečních by měly mít takový střih, aby kromě estetické stránky plnily i funkci praktickou – jestliže zvolíš šaty bez ramínek, budeš potřebovat dobře sedící podprsenku, která ramínka také nemá. Stejně tak je třeba promyslet délku šatů – do tanečních je určitě lepší sukně sahající maximálně po kolena. Nezapomeň, že budeš tančit převážně s nezkušenými tanečníky, kterým by mohla dlouhá sukně pomoci k maléru.

Na nožky lodičky?

Možná řešíš, co si do tanečních nebo na ples obout? Nejvhodnější jsou samozřejmě taneční boty, které se dají koupit ve specializovaných obchodech (takové ale stojí i několik tisíc), nebo alespoň střevíčky s výškou podpatku kolem pěti centimetrů a dobrým držením nohy.

Výhodu pak mají samozřejmě ty z nás, které jsou zvyklé alespoň občas nosit podpatky. Pokud na nich chodit neumíš a tance „na jehlách“ se děsíš, můžeš alespoň ze začátku jít tančit v balerínách. Tyto botky řeší přirozeně i problém dívek, které jsou příliš vysoké a bojí se, že budou větší než jejich taneční partneři.

Jak oživit starší model?

Nechce se ti investovat do nových šatů, ale tvůj loňský plesový outfit už tě docela nudí? Pořiď si k němu zajímavé doplňky.

Ozdoby do vlasů – malé kytičky upevněné na pinetce nebo skřipečku. K sehnání jsou téměř ve všech obchodech či půjčovnách zaměřených na společenské oblečení. Jeden kus této ozdoby vyjde na zhruba 10 až 15 korun. Pak už záleží jen na tobě, jestli si jimi chceš ozdobit celý učes, nebo třeba jen uchytit přední pramen vlasů.

Psaníčka – do tanečních a na plesy se doopravdy nehodí velké kabelky, které normálně nosíš do školy. Vyber si raději elegantní psaníčko, do kterého se ti vyjde akorát pár drobných, klíče a rtěnka. Krásné psaníčko seženeš zhruba od 400  korun.

Rukavičky – je jen na tobě, jestli si vybereš dlouhé jen k loktům, nebo až do půlky paží – vždy jde o neobyčejně elegantní doplnění tvých šatů. A další výhoda? Nikdo nepozná, že se ti z nervozity potí ruce.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.