Kompaktní, sypký, bronzer? Kdy který pudr použít a jak

pudrJsi na rande a máš zlé tušení, že už zase se ti leskne nos, brada i čelo? Jsi zoufalá a ať používáš sebedokonalejší mycí gel či pleťovou vodu, během pár hodin po jejím očištění máš tvář opět jako by sis ji vykoupala v oleji? Tak právě pro tebe byl stvořen jeden skvělý pomocník – matující pudr!

I když se to zdá neuvěřitelně snadné, je ovšem nutné ještě dodat, že nestačí jít do drogerie a jednoduše si koupit první pudr, který uvidíš. My ti však velice rádi poradíme, jaký pudr bude pro tebe ten pravý.

1. KOMPAKTNÍ PUDR
Kompaktní pudr je vlastně jemný pudr stlačený do malého kelímku. Obvykle má i určitý odstín, který by měl odpovídat odstínu tvé pleti nebo podkladového make-upu. Nanáší se pomocí měkké houbičky.kompaktni
Kdy se bude hodit: Tento pudr můžeš nosit neustále při sobě – ať už v kabelce nebo batohu. Stačí odskočit si na toaletu a tvá tvář bude zase krásně matná a rozzářená.
Tip: Pudr nenanášej přímo na mastnou pleť, vytvořila by se tak příliš silná a nepřirozeně vypadající vrstva. Nejprve si na pleť přilož savý kapesník nebo ubrousek, aby se do něj maz vsál.
Na co si dávat pozor:
– Při nákupu pudru si pomocí testerů vyzkoušej odstán přímo na své tváři. V příliš světlém by jsi vypadala jako porcelánová panenka a tmavý by ti naopak přidal hned několik let navíc a zvýraznil i sebemenší nedokonalost.
– Vyhni se nanášení příliš velkého množství pudru. Houbičkou jednoduše potři povrch kompaktního pudru a než jej naneseš přímo na tvář, ještě ji můžeš lehce oklepnout přes hranu dlaně.
– Houbička by neměla být skládkou bakterií! Pravidelně ji vyměňuj nebo ji alespoň jednou za dva týdny (pokud ji používáš pravidelně) přeper v teplé vodě s kapkou jemného šamponu.

2. SYPKÝ PUDR
Sypký pudr vypadá mnohem přirozeněji než pudr kompaktní. Seženeš buď zcela transparentní nebo s jemným barevným nádechem. K jeho použití se ti bude perfektně hodit velký kosmetický štětec.pudr
Kdy se bude hodit: Sypký pudr můžeš použít samostatně, naneseš-li ho v malé vrstvičce na vyčištěný obličej, Nikdo nepozná, že na sobě vůbec nějaký pudr máš a tvá pleť bude dlouho matná. Dá se však použít i na zfixování tekutého makeupu i jako podklad například pod rtěnku nebo oční stíny. Tvé líčení pak vydrží mnohem déle na svém místě. Pudr můžeš využít i na opravu nepodařeného líčení očí nebo v případě, že jsi to přehnala například s růží.
Tip: Štětec lehce ponoř do nádobky s pudrem, oklep o její okraj a pak jím lehce blízko tváře, tak, že se samotné pleti nemusíš štětcem ani dotýkat. Měj při tom zavřené či a dej pozor, aby sis pudrem neušpinila oblečení. Poté můžeš štětcem tvář ještě mírně „pohladit“, aby byl pudr nanesen skutečně rovnoměrně.
Na co si dávat pozor:
– Pozor, aby ti pudr nezůstával v rýhách nebo záhybech. Hotové dílko ještě jednou pozorně překontroluj a případně ještě maličko poroztírej.
– Šetři jím! Pokud to přeženeš, budeš vypadat jako zoufalý mlynář, kterému se před nosem roztrhnul pytel mouky.

3. BRONZUJÍCÍ PUDR
Oč se jedná v tomto případě? Tentokrát je řeč o pudru v teplých bronzových nebo zlatavých odstínech. K jeho nanášení použij opět štětec, ale pozor – bronzující pudr se nenanáší na celou tvář!bronzer
Kdy se bude hodit: Toužíš po tom, aby tvá líčka měla po celý rok krásný opálená odstín jako od sluníčka? Bronzující pudr ti tvé přání během pár minut splní. Můžeš ho dokonce použít místo tvářenky – tak budeš mít jistotu, že tvé líčení je i na denním světle decentní.
Tip: Tento pudr si nanášej pouze na určitá místa – především na lícní kosti, bradu, spánky a střed nosu. Dbej na to, aby nebyly na tvé tváři nevznikly nepřirozené barevné přechody – ty je nutné rozetřít do ztracena.
Na co si dávat pozor:
– Bronzující pudr nikdy nenanášej na nenalíčenou pleť, působila by jako flekatá. Nejdřív je nutné ji sjednotit make-upem, tónovacím krémem nebo alespoň klasickým pudrem.
– I zde je nutné zvolit správný odstín. Jsi-li teplý typ, můžeš si dovolit zlatou a jasně bronzovou. Pokud tvá pleť má přirozeně chladný nádech, pořiď si raději bronzer do růžova nebo jemně hněda.

Text: Eliška R.
Foto: BBC

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. “Nejprve si na pleť přilož savý kapesník nebo ubrousek, aby se do něj maz vsál.” – co konkrétně si mám koupit? :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.