Pudrovaný manuál

Mýtus, že pudr ti pleť přidusí, a proto by sis ho neměla dávat, už dávno neplatí. Za dob našich babiček tomu tak nejspíš bylo, ale v dnešní době se vyrábí pudry kvalitní, které pleť ti naopak chrání.

Vybírat můžeš z různých druhů, existují například pudry minerální, matující, bronzující a tak dále. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a který je pro tebe ten nejlepší?

pudrovana

Entntýky, dva špendlíky?

Ještě než vejdeš do obchodu, nejdříve se rozhodni, jestli sáhneš raději po pudru sypkém nebo kompaktním. Kompaktní se ti bude hodit do kabelky na běžnou denní „údržbu“. Na běžné použití při každodenním líčení se však doporučují spíše pudry sypké.

Rozjasňující
Pudry s rozjasňující složkou obsahují drobné částečky, které odráží světlo. Jejich cílem je rozzářit a projasnit tvář. Pokud ti přijde, že máš pleť bledou, unavenou či nevýraznou, sáhni po něm.

Sluneční neboli Bronzing
Býváš po zimě až nepřirozeně bledá a nechce se ti čekat na první sluneční paprsky? Anebo chceš zvýraznit své letní opálení? I s tím si pudr umí poradit. Pořizuješ-li si bronzující pudr, dobře vybírej jeho odstín – musí na tobě vypadat přirozeně. Někdy stačí jen lehce poprášit líčka a tvůj obličej krásně vynikne.

Antibakteriální pudr na problematickou pleť
Trápí tě pupínky? V tom případě se porozhlédni po speciálním pudru pro problematickou pleť. Většina takovýchto pudrů obsahuje léčivý tea tree olej. A protože má problematická pleť větší sklony k maštění, jsou tyto pudry perfektně matující, což jistě oceníš.

Transparentní
Transparentní pudr je velmi lehký, téměř neviditelný. Hodit se ti bude v případech, kdy chceš zafixovat líčení, aniž by to bylo vidět.

Minerální
Tento druh pudru má stejné složení jako jiné pudry, navíc však obsahuje výživné a ochranné minerální látky. Novinkou jsou teď minerální pudrové make-upy, které můžeš nanášet rovnou na podkladový denní krém. Jsou jemné jako pudry, ale kryjí a sjednotí tvář jako make-up.

Rady, jak pudr správně nanášet

  • Pokud nabereš na štětec velké množství pudru, přebytečný nános oklepej o hřbet ruky.
  • Než naneseš oční stíny, lehce přepudruj oční víčka. Barvička na očích vydrží déle.
  • Chystáš se na večerní akci? V tom případě popraš třpytivým pudrem i dekolt a ramena.
  • Jednou týdně umyj štětec v mýdlové lázni. Zbavíš ho tím veškerých nečistot a bakterií.
  • Pudr nanášej od shora dolů po směru růstu chloupků. Jinak by mohl být nános pudru, díky chloupkům nerovnoměrný.

Jak se vyvarovat nejčastějších chyb

  • Vždy pečlivě vybírej barvu pudru.  Jeho odstín by měl být velmi podobný jako tvoje pleť. Jestli toužíš po snědší pokožce, pořiď si bronzující pudr.
  • Pozor na příliš velký nános pudru. To na tváři nevypadá dobře. Raději si vezmi pudr do kabelky a během dne se přepudruj.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.