Romantická podzimní melancholie

ruzK zemi slétají i ty nejvytrvalejší žlutavé lístky stromů. Rána jsou zahalená do tajemné mlhy a slunce chodí spát stále dříve. Příroda utichá a vítr s sebou přináší zvláštní melancholickou atmosféru. Čas ideální pro zachumlání se do teplé přikrývky a slastný odpočinek. Dopřej ho také své kráse!

Naše pleť si po radostném létě žádá klid, aby se příští jaro mohla opět rozzářit jako první sedmikráska na celém širém trávníku. Neobtěžuj ji nánosy líčidel, naopak dej vyniknout jejím přirozeným tónům, jak si to žádá aktuální trend.

podz01Chladivý vánek
Studené růžové odstíny dodají tvým tvářím něžnou svěžest. V popředí stojí přirozenost, panenská nevinnost a půvab. Tento look je ideální pro všechny příležitosti a především není nikterak náročný na výrobu.
Návod: Sjednoť pleť pomocí světlého krycího make-upu a korektoru. Pokud tě netrápí nedokonalosti pleti, jistě si vystačíš jen s lehkou vrstvou pudru. Jemně růžovou tvářenkou zvýrazni lícní kosti, rty potři čirým či perleťovým odstínem lesku nebo tónovací rtěnky. Na oči nanes pouze nenápadný béžový stín a horní řasy projeď kartáčkem zhušťující řasenky.podz02

Bronzové obzory
Kovový lesk vytvoří společně s bledým tónem pleti dokonalý kontrast. Zvýrazni oči, tváře i rty stejnými bronzovými odstíny – množství líčidel by mělo odpovídat dané příležitosti.
Návod: Jako u předchozího postupu se nejdříve zaměř na celou tvář a zamaskuj nedokonalosti. Bez toho by výsledek působil ušmudlaně! Oči obmaluj bronzovým stínem s leskem, na tváře použij bronzující perly či na lícní kosti bříšky prstů rovnoměrně vklepej a lehce rozetři malé množství rtěnky bronzového odstínu. Rty v případě denního líčení můžeš vynechat či do nich opět vklepat minimální množství rtěnky. Vyzkoušet můžeš také řasenku v hnědé či kovové.podz03

Perfektní souhra
Nalézt ideální odstíny líčidel, které podtrhnou naše přednosti, je někdy doopravdy umění. Co ale funguje vždy a je zárukou perfektního výsledku? Zapomeň na fialovou, modrou či zelenou – jednoduše dej vyniknout přirozeným tónům svého obličeje a vsaď na béžovou, hnědou, starorůžovou a cihlovou.
Návod: Pleť ošetři svým oblíbeným výživným krémem, na pupínky a kruhy pod očima použij malé množství krémového korektoru a rozetři do ztracena. Místa s největším sklonem k lesknutí jemně přepudruj, ale na make-up, který by skryl přirozenou barvu tvé pleti, raději zapomeň. Horní i dolní víčka obtáhni béžovým či hnědým stínem dle své vlastní volby. Preferuješ-li oční linky, použij spíše hnědé než černé. Líčka a rty pak zvýrazni líčidly ve starorůžové či cihlové.

Text: Eliška R.
Foto: Matt Lever


Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.