Stop “zločinům” proti kráse a zdraví

zlocinyKdo z nás je dokonalý? Nikdo! Každý má sem tam nějaký vroubek, někdo větší někdo menší. To je docela přirozené, ale víte co? Můžeme se pokusit o nápravu. Totiž ono je nejtěžší začít zametat prach před vlastním prahem! A protože, ruku na srdce, každá chceme vypadat hezky, chci něco napsat o „kosmetických“ zlozvycích.

Kousání nehtů
Jojo, tento zlozvyk patří i mezi mé. Když jsme ve stresu nebo se naopak nudíme, strčíme nehtík mezi zoubky a koušeme! Někdo preferuje kůžičku kolem nehtíků. Bolí to, ale já si prostě nemůžu pomoct, až už není co okusovat, jsem klidná. Nehty vypadají strašidelně, nikde je nechci moc ukazovat, ale ono je tak těžké přestat!
Jak na to? Zkus si koupit v drogérii nebo lékárně lak proti okusování nehtů, 12 ml laku stojí cca 45 Kč. Pokud ani to nepomůže, radikálním tahem je umělá nehtová modeláž. Stojí totiž nekřesťanské peníze, takže ti bude líto si tu nádheru zničit, navíc ten plast není moc hezký, Za dvě hodinky práce u manikérky tvoje nehty „zmužní“.

Holení se na sucho
Někdy prostě není čas na všechny pěny, krémy na holení, po holení a bůhví co všechno. Ale to je chyba. Žiletkou, i kdyby nebyla extra ostrá, sloupeš s chloupky i část kůže. Pokožka se stane citlivější, bude tě svědit a může červenat. Pokud jsi zvyklá holit se na sucho, chloupky ti budou častěji zarůstat a můžeš si tím dokonce přivodit alergii.
Jak na to? Pokud můžeš, zajdi si do obchodu koupit pěnu na holení, v dnešní době to není velká investice a nožky pak budeš mít krásně hladké! Pokud Ti to tento měsíc s penězi nevyjde, nožky namoč do vody a alespoň je přetři sprchovým gelem, tím omezíš slupování pokožky.

Neodličování se
Ráno se namaluješ, celý den jsi jako z cukru a večer bum do peřin. Taky ne! Pokožka je make-upem zavalená a hůře se jí dýchá. Proto ocení, když jí večer tu masku sundáš a bude se moci přes noc zregenerovat. Další nešvary nedoličování jsou, že ráno máš více práce s líčením, protože musíš z obličeje dostat poslední zbytky make-upu. Mamka nebude mít radost, protože barvící krémy otíráš do peřin. Ucpou se ti póry, snadněji vznikají černé tečky a z řasenky se ti žmolky mohou dostat do oka, kde vyvolají alergickou reakci.
Jak na to? Prostě se překonej a udělej si z večerního odličování malý rituál. Vždyť to děláš pro sebe!

Mokrá hlava
Před spaním si umyješ vlásky, kondicionér ti došel nebo ho vůbec nepoužíváš a zase šup do peřin? Pokud jdeš spát s mokrými vlasy, alespoň je pořádně pročeš, protože se jinak ráno pravděpodobně probudíš s vrabčím hnízdem na hlavě! Pokud si vlasy sušíš ještě před spaním, je to v pořádku, pak je taky rozčeš a jsi v klidu.

Hygiena při menstruaci
Během menstruace používáš jen tampóny? Není to ten nejlepší způsob, protože se vystavuješ nebezpečí vzniku syndromu toxického šoku. Jedná se o celkem vzácné, ale o to více závažné onemocnění. Tampony vysušovat stěny pochvy, vyruší se tak její přirozené pH a tak vznikne ideálnější prostředí pro bakterie a kvasinky.
Co s tím? Na noc si ber vložku, je to možná méně pohodlné, ale určitě se to dá vydržet a ráno se zase vrať k tampónům.

Nestíhám, nestačím
Přes týden se učíš do noci, nebo koukáš na televizi, brzo ráno vyskočíš z postele, rychle utíkáš do školy, pak ze školy, kamarádka, v pátek se něco podnikne s partou, zajdete na diskotéku, pobavíte se. V noci se dostaneš do postele. Je to nějak shrnutý Tvůj týden? Zdá se Ti, že někdy sotva pleteš nohama? Že jsi pořád unavená? Jasně, dnešní uspěchaná doba hlásá pojďme kupředu. Jo, je to tak, ale já zastávám názor, že ne za každou cenu!
Pomoc? Prostě vypni. Vynech jednou Ordinaci v růžové zahradě, místo toho si dej vanu a pak si jdi lehnout. Jeden pátek zůstaň doma, koukni se na romantický film. (O to víc budeš chtěna na další akci, navíc na ní budeš vypadat odpočatě).

Jak to shrnout? Errare humanum est (Chybovat je lidské)!
Teď mě omluvte, svědí mě nohy, protože nemám doma ani trochu pěny na holení, bolí mě nehty, které jsme si během psaní stihla okousat do masa. Pod očima mám obří kruhy, protože nemám moc čas na spaní. Takže pádím se sebou něco udělat!

Text: Terezka
—–
5.2.2008

16 Comments
 1. tak to já nedělám ani jednu věc z těchto uvedených, ale že bych si připadala nějak krásná nebo dokonalá, to ani ne :D

 2. S!mooonka: Nikdo není dokonalý, ovšem KAŽDÁ jsem originál, nebo něčím vyjímečná, tak proč umírat jako kopie dokonale nasvětlených a upravených modelek v časopisu? :-)

 3. S!mooonka: tak to teda poklona! ja skoro furt neco z toho, hlavne ty nehty! se na ty svoje ani podivat nemuzu…

 4. to Anicka: souhlasím s tebou. To je to nejlepší co se sebou můžem udělat :o) Eště se každý ráno na sebe usmát do zrcadla, každá jsme hezká, originální.. tak proč se trápit?

 5. Terezka: tak já si ani nepamatuju, kdy jsem si naposledy kousala nehty :D zase se ale někdy z nervozity koušu do spodního rtu, tak to tež vypadá úchvatně :D

 6. tak klidně písněte, co teda za zlozvyky děláty holky vy?? kamarádka si rty kousala do krve, vypadalo to fakt šíleně… sám stroupek…

 7. Můj zlozvyk je ten,že si olizuji rty hlavně když se na něco soustředím.Snažím se to odnaučit,
  ale je to fakt těžký.

 8. njn,zlozvyky jsou zlozvyky:-D Ale tak:-D Radost z toho,když člověk ěnco překoná a přestane to dělat je skvělá:-D Vím z vlastní zkušenosti:-D

 9. Já mám hroznej zlozvyk že když jsem nervozní a nebo se nudim si praskám klouby na prstech, zápěstí a kotníkách. Všichni mi za to nadávají, že si ničim klouby a že se mi budou klepat ruce a tak ale je to hrozný a nemůžu přestat… :(

 10. Já jsem nedávno četla o nějakém šíleném chlápkovi, který chtěl dokázat, že se tím klouby neničí. X let si prý křupal klouby na jedné ruce a na druhé ne, a když je pak porovnávali, nenašli žádný rozdíl. Takže to prý klouby neničí :-D

Leave a Reply

Your email address will not be published.