Líčení na svatbu: Buď pohádková nevěsta (+ soutěž)

Až jednou přijde tvůj den, kdy spečetíš své rozhodnutí strávit s tím jediným zbytek života svatebním slibem, určitě budeš chtít být tou nejkrásnější nevěstou, ze které nebude moci nikdo spustit oči. Kouzelné svatební šaty, kytici a účes jsou pochopitelně nezbytné, ale ladit bys měla i správným líčením.

Perfektní svatební líčení (foto: Czech Make-up Master Class)

Zvládneš se ve svatební den nalíčit sama, nebo se raději svěříš profesionální vizážistce? Netroufáš-li si na to sama a chceš ušetřit, popros šikovnou kamarádku. Líčení na svatbu si však dopředu vyzkoušejte nanečisto. Důležité je, aby se cítila přirozeně a byla svá. Není nic horšího, než vypadat příliš strojeně a být nervózní kvůli nepovedenému líčení.

Jak se nalíčit na svatbu

Ať už se rozhodneš pro vizážistu či nikoli, je nutné mít předem vybrané šaty a kytici i účes, abys tomu všemu mohla přizpůsobit i svatební líčení. Nejlepší je vyzkoušet několik variant líčení, všechny si vyfotit, a poté zvolit takové, které nejen vypadá nejlépe na fotkách, ale ve kterém se cítíš stále sama sebou.

Barvu líčení na svatbu se nepřizpůsobuj pouze tomu, jakou barvu a styl mají šaty a doplňky, měla by ladit také ke tvému barevnému typu. Jistě znáš barevnou typologii, podle které existují čtyři základní typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Právě toto dělení by ti mělo usnadnit výběr líčení, a to nejen v případě toho svatebního. Samozřejmě si můžeš zvolit líčení v jakékoliv barvě, ale ne každá tak zvýrazní tvé přednosti a rozzáří tvůj pohled.

Nepřehlédnutelný pohled

Nejen jiskřičky v očích prozáří nevěstin pohled. Neboj se ani pastelových nebo třpytivých očních stínů, které můžeš směle kombinovat. Platí, že oči rozzáří opačná barva barevného spektra. Je ale jen na tobě, zda se ve svůj velký den nalíčíš ve sladkých odstínech ve stylu nenapravitelné romantičky nebo riskneš i něco odvážnějšího, například výrazné kouřové oční stíny. Svatební líčení záleží opravdu na tobě.

Originální líčení na svatbu(foto: Czech Make-up Master Class)

Jaké oční stíny ti budou slušet podle barvy očí?

Zelené oči: fialová barva, odstíny šedé a hnědé
Hnědé oči: modrá nebo tyrkysová barva, odstíny bronzové a hnědé
Šedé oči:
námořnická modrá barva, odstíny fialové
Modré oči: hnědá barva, odstíny béžové, oranžové

Je dost možné, že ti při obřadu ukápne i nějaká ta slzička, takže kvalitní voděodolná řasenka je nenahraditelná. Použít můžeš i jinou barvu, než je klasicky černá. Řasy se tím i opticky prodlouží, anebo můžeš vsadit na umělé řasy. Přestože nevěsty většinou touží vypadat něžně, nemusíš se bát ani černé linky.

A teď polibte nevěstu…

Líčit, či nelíčit rty? Lesk na rty je lehce slíbatelný, proto je lepší zvolit rtěnku. Aby déle vydržela,po nanesení na rty ji ještě lehce přepudruj. Klasickými barvami jsou jemně růžová, červená a broskvová.

Povedený make-up

Hlavním úkolem make-upu je rozzářit tvář a zakrýt všechny nedostatky pleti, aby tvář zůstala bez chybičky. Make-up by měl být lehčí, stabilní a bez obsahu oleje, aby se pleť po celý den neleskla, a vypadala dobře také na fotografiích, kterými se určitě budeš ještě dlouho chlubit. Profi vizážisté používají různé fixatéry a podkladové báze. Mezi oblíbené značky patří Mac, Lancome či Dermacol. Napudrovaná pleť musí vypadat sametově, ale zároveň přirozeně a líčení na svatbu by mělo vydržet až do večera.

Tip: Nevěstina kamarádka by měla mít v kabelce po ruce korektor, pudr, rtěnku, tvářenku a nic nezkazí ani mini lakem na vlasy.

Hledáš inspiraci? Navštiv Veletrh krásy v Olomouci

V olomouckém nákupním centru Olympia se 25. února 2011 o titul mistryně České republiky v make-upu utkají nejlepší české vizážistky v prestižní soutěži Czech Make-up Master Class. Vítězka bude jako jediná reprezentovat Česko v mezinárodní soutěži vizážistek v Německu. Letošním tématem soutěže je “Luxusní francouzská elegance”, takže budoucí nevěsty i další ženy a dívky, které se zajímají o módu a líčení (nejenom o svatební líčení) si přijdou určitě na své.

Tip: Přečti si návod na líčení očí.

České finále se uskuteční v rámci Veletrhu krásy (25. až 27. února 2011), kde budou moci návštěvníci nahlédnout přímo pod hbité ruce profesionálů a dozvědět se o nejnovějších trendech v líčení. „Olympia Olomouc chce touto akcí přinést svým zákazníkům inspiraci a odborné poradenství v oblasti, která s módou velmi úzce souvisí. Veletrhem krásy chceme představit a přiblížit produkty a služby kosmetických salonů a vlasových studií v regionu,” uvedla marketingová manažerka obchodního centra Eva Staňková. Chceš se na veletrh také podívat? Vysoutěž si na Slečně dva lístky.

Tip: Nepřehlédni naše rady týkající se líčení na party.

Soutěž o dvakrát dvě vstupenky na veletrh

Odpověz správně na naši soutěžní otázku a možná budeš jednou ze dvou šťastných výherkyň, kterým pošleme po dvou lístcích na Veletrh krásy.

Soutěžní otázka:
KTERÝ Z OBCHODŮ V CENTRU OLYMPIA OLOMOUC BYL OTEVŘENÝ JAKO POSLEDNÍ?

Pravidla soutěže:
Správnou odpověď pod heslem MISTROVSTVÍ nám společně se svou adresou (nezbytná pro rychlé odeslání výhry poštou!) nám pošli prostřednictvím následujícího formuláře nejpozději do neděle 20. února 2011. O výhercích se rozhodne losováním. Výherce budeme kontaktovat e-mailem nejpozději den po slosování.

Soutěž byla ukončena.

Vyhráva: Ivana F. a Michaela Z.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.