Svůdné vlnky podle Amandy Bynes

amandaViděla jsi už film Hairspray? Pokud ano, jistě ti neunikla ani “lízátková lady” Penny Pingleton, kterou si střihla mladá a velice nadějná herečka Amanda Bynes. Líbí se ti její něžně nevinný, ale přitom muže dráždící styl? Poradíme ti, jak zazáříš!
Amanda Bynes se narodila 3. dubna v Kalifornii (USA) a svou hereckou kariéru si začala budovat už jako desetiletá. Dnes se z malé roztomilé holčičky stala cílevědomá a talentovaná mladá dáma, která má za sebou hodně filmových rolí, ví, co od života chce, a především má jasno také ohledně svého stylu. Že ty jsi naopak stále tápající a nevíš, co ti sluší? Vyzkoušej svůdné vlnky jako Amanda, v této sezoně jsou zatraceně IN!

PROSTĚ SEXY
Amanda: Miluji vlnité účesy. Obvykle nosím vlasy rovné a tohle je prostě něco úplně jiného, neobvyklého, zajímavého. Navíc vám vlnky vytvoří kratší účes. Je zábava vyzkoušet, jak by vám slušely kratší vlasy, aniž byste museli cokoliv stříhat.amanda1
Jak na to: Tento účes se hodí pro slečny s délkou vlasů asi po ramena s lehce prostříhanými pramínky. Z kratších vlasů by ti na hlavě místo sexy vln vzniklo vrabčí hnízdo.
Budeš potřebovat především dobrou kulmu se širším nástavcem. Vlhké vlasy si rozčeš pomocí prstů, větší část vlasů vyčeš nahoru a připni pomocí skřipce. Spodní vlasy začni postupně natáčet na kulmu. Pak ze sepnutých vlasů uvolni další pramínky a opět natáčej. Je důležité postupovat od spodní části!
Nakonec jednotlivé pramínky zfixuj voskem anebo vlasy zpevni pomocí laku.
Náš tip: Silně tužící lak na vlasy Lybar, 59 Kč

40. LÉTA

Amanda:Líbí se mi účesy hereček z filmů pro pamětníky. Ležérní vlny působí rafinovaně a když si rty nalíčíte rudě červenou rtěnkou, budete jako svůdnice ze 40.let.amanda2
Jak na to: Pro vytvoření tohoto looku se neobejdeš bez dobrého fénu a kulatého kartáče. Do vlhkých vlasů vetři trochu jemného tužidla pro zvětšení objemu účesu a poté prameny postupně foukej preš široký kulatý kartáč. Při temeni hlavy by vlasy měly být hladké, ve spodnější části (zhruba od úrovně uší) volné vlnky, které pozvolna splývají až k ramenům.
Účes můžeš nakonec zfixovat lakem, ale není to nutné, použila-li jsi dobré tužidlo. Navíc jak známo, lak není vhodné používat v zimní období, vlasy totiž příliš vysušuje.
Náš tip: Pěnové tužidlo nivea Volume, 69 Kč

KRÁLOVNA VEČERA
Amanda:Ráda nosím nejrůznější vlasové čelenky nebo ozdobné sponky. Je to snadná cesta, jak si z obyčejného účesu vytvořit něco stylového bez velkého snažení.amanda3
Jak na to: Jednoduše! Čerstvě umyté vlasy promni ručníkem, nastříkej do nich lesk na vlasy ve spreji a nech zvolna uschnout (můžeš je čas od času trochu prohrábnout prsty, ale nerozčesávej je hřebenem!). Jakmile jsou vlasy docela suché, nasaď si na ně čelenku – viz obrázek (čelenka by se měla hodit k oblečení, které si chceš obléknout!) a postranní pramínky navlň horkovzdušnou kulmou. Na celý účes můžeš nakonec ještě jednou nastříkat přiměřené množství lesku. Nádherně lesklé pramínky vypadají skvěle!
Náš tip: Sprej pro zářivý lesk vlasů Advanced Technuques, Avon, 139 Kč

Text: Eliška R.
—–
26.12.2007

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.