Tip na vánoční dárek: Hodinky nejen jako módní doplněk

Vánoce jsou za dveřmi a ty stále přemýšlíš co nadělit svým blízkým? Máš ráda estetické a zároveň praktické věci? Co třeba hodinky?

Hodinkami na Vánoce potěšíš opravdu kohokoli

Dámské, pánské, unisex, s koženým řemínkem, plastové nebo ocelové. Hodinky jsou skvělé nejen jako módní doplněk. Svou jedinečnost, osobitost a výjimečnost nemusíš vyjadřovat jen oblečením, ale i šperky a samozřejmě hodinkami.

Doplněk starý půl tisíciletí

Ačkoliv se časem řídíme odnepaměti, první kapesní hodinky spatřily svět až kolem roku 1500. Byly však velice nepřesné. Postupem doby se zdokonalovaly a začaly být také symbolem prestiže. Ne každý si mohl dovolit ty se zlatým pláštěm. Až v 19. století se začaly hodinky vyrábět v továrnách ve Švýcarsku, které je dodnes považováno za zemi hodinek. S prvními náramkovými hodinkami přišla až firma Cartier roku 1904, která je vyrobila pro francouzského letce.

Hodinky dnes ať analogové nebo digitální ukazují nejen čas, ale i datum, fáze měsíce či dokonce úspěšnost při rybaření. Sportovci ocení sportovní hodinky se stopkami. Mohou být i vodotěsné nebo s křemenným sklem proti poškrábání. Jejich design se mění s módou, a jsou skvělým doplňkem, který dodá šmrnc každému outfitu. Luxusní hodinky s diamanty jsou znakem prestiže i dnes. Moderní se opět stávají i hodinky plastové. Hodinky pořídíš za různé ceny, pohybující se od desítek korun po statisíce.

I přesto, že se traduje, že cena hodinek by měla odpovídat výši tvého měsíčního platu, zaujmout můžeš i hodinkami za pár stovek. Hlavní je umět je nosit. A hodinky jako vánoční dárek? Určitě nikoho nezklameš.

(komerční sdělení)

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.