Trendy v líčení 2010: objev barvy letošního podzimu

S koncem léta všechno kolem bledne. Ty tam jsou veselé letní barvičky plné života a slunce. V líčení se však letos na podzim ničeho takového nedočkáš. Kromě tlumených zemitých odstínů zazáříš také s výraznějšími barvičkami ve fuchsiových, čokoládových a levandulových odstínech.

Slečna pro tebe má několik kosmetických tipů, díky kterým budeš na podzim zářit úplně stejně jako o prosluněných prázdninách.

Karamel, starorůžová, čokoláda

Teplé odstíny hnědé a růžové sluší každé z nás a obzvláště na podzim se perfektně hodí. Na víčko si rozetři vrstvičku čokoládově hnědého stínu, pod obočí nanes trochu světlého karamelového a na závěr oči orámuj třpytivým starorůžovým stínem. Tvé oči se nádherně rozzáří, aniž bys byla nalíčena příliš výrazně.

Tip Slečny: Oční stíny Color Rush Trio, Rimmel, 159 Kč

Fuchsie a mandarinky

Díky výrazné rtěnce budeš vypadat vždy upravená, aniž bys použila fůru dalších kosmetických pomocníků. Nelíbí se ti klasická červená a růžová je podle tebe příliš sladká? Trendy letošního podzimu ti vyjdou vstříc: hitem jsou rtěnky a lesky v odstínech fuchsiové a syté oranžové (hodí se jako neotřelé líčení na svatbu).

Tip Slečny: Lesk na rty Ultra Shine, Miss Sporty, 59 Kč

Růžová záře

Ztratila už tvá pleť krásný snědý nádech z letního sluníčka? Vdechni jí znovu život pomocí sladce růžové tvářenky. Lepší volbou než matná růžová, která na tvářích působí příliš uměle, je růžová s lehkým třpytem – vykouzlí ti na líčkách mnohem přirozenější ruměnec. Štětec před aplikací vždy lehce oklepni o hřbet ruky. Našpul líčka, popraš si tvářenkou jablíčka a na tvářích ji prsty lehce rozetři doztracena.


Tip Slečny: Pudrová tvářenka Soft Colour Blush, Rimmel, 139 Kč

Levandulový šepot

Při běžném líčení používáme nejčastěji béžovou, jemně šedou a odstíny hnědé. Proč si ale podzimní dny neozvláštnit kapkou levandule? Vyzkoušej kouřové líčení s odstíny světlounce fialové, šedé a čokoládové – překvapí tě, jak je jemné, a přitom tvému pohledu dodá na tajemnosti.

Tip Slečny: Oční stíny Eye Shadow Trio, Dermacol, 99 Kč

Procházka lesem

Zelená malovátka jsou zrádná. Pokud nezvolíš ten správný odstín, může zelené líčení vypadat opravdu přehnaně. Vybírej si proto spíše teplejší tóny zelené a kombinuj je s dalšími zemitými odstíny. Takové líčení vypadá neotřele a sofistikovaně zároveň (můžeš ho použít jako večerní líčení).

Tip Slečny: Lak na nehty Colour & go, Essence, 29 Kč; Práškové oční stíny s aplikátorem, Avon, 149 Kč

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.