Vizážista radí, jak nosit modrou na očích

Nejčastěji dáváme přednost spíše jemným, nenápadným odstínům a jasně modré oční stíny jsou pro většinu z nás tabu. Není ale vůbec na škodu si jednou za čas troufnout a vyrazit třeba na ples či večírek ve výrazném líčení, které z tebe udělá božskou dračici.

O tom, že modré oční stíny jsou opět v kurzu, jsme se mohli přesvědčit na mnoha módních přehlídkách světově uznávaných návrhářů představujících kolekci pro letošní zimu. A kdo jiný by nám mohl poradit, jak zacházet s modrými očními stíny, než odborník na slovo vzatý? Je jím je vizážista kosmetické společnosti MAC James Kaliardos.

modre

„Když jsem pracoval na přípravě kampaně MAC pro aktuální období, měl jsem jasný cíl: přivést důraz k očím. Hledal jsem styl kouřového líčení, který bude působit svůdně a klasicky zároveň,“ tvrdí Kaliardos. Dodává, že za volbou modré barvy stála především snaha sladit líčení s nejnovější módní kolekcí návrhářky Nicole Miller, se kterou spolupracuje.

Dokonalý efekt zaručí kombinace matu a lesku

Aby líčení v modrých odstínech vyniklo, doporučuje Kaliardos použít minimálně dva odstíny modré. Jeden tmavý a matný, druhý rozjasňující, nejlépe s perletí či třpytem. „Matné odstíny jsou velmi intenzivní, vhodné zejména k orámování očí a k vytvoření linie „kočičích“ očí. Pokud však použijete pouze matný stín, líčení bude vypadat příliš tvrdě,“ vysvětluje vizážista. „Díky kombinaci s lesklými či třpytivými odstíny pohled doslova ožije, a to je účel.“

Aby líčení vydrželo

Výrazné líčení musí být provedeno se skutečnou precizností. Aby se ti tvé mistrovské dílo po pouhé hodině neslilo do jedné velké lepivé šmouhy, je důležité použít opravdu kvalitní oční stíny. Trvanlivost však můžeš podpořit také nanesením vrstvy speciální podkladové báze pod oční stíny, případně na oční víčko předem rozetři alespoň slabou vrstvičku make-upu nebo kompaktního pudru.

Trik „maskérů filmových hvězd“

Podobně jako celá řada profesionálních vizážistů, také James Kaliardos při líčení očí velmi často využívá světlý lesk na oči, který se díky své mastnější konzistenci roztírá nejlépe pomocí bříšek prstů. Tento lesk aplikuj do vnitřních koutků očí a lehce jej rozetři také pod obočím. Tvé i tak získají neodolatelnou jiskrnost.

Foto: Imaxtree

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.