Výstřední s velkým “V”

hal3perMóda v podání světoznámých módních návrhářů mnohdy neodpovídá módě, kterou bychom si klidně vzali ráno na sebe a celý den se v oněch kreativních modelech promenádovaly ve škole nebo v práci. Pokud se však chceš pokochat nekonvenční výstředností a užít si velkého uměleckého dojmu, zde máš příležitost :-)Ač se to zdá neuvěřitelné, módní tvůrci si v těchto dnech vzali na paškál právě Halloween. Ohromujícími až poněkud zrůdnými modely se to na předváděcích molech jen hemží! Co ty na to, líbí se ti tyto modely, nebo kroutíš hlavou, že jejich výtvarník musí být jisto jistě blázen na druhou?

hal1

1. Superhrdinka (Alexander McQueen) – Chceš být kosmická? Pořiď si modré punčochy, jiskrný make-up a především pořádnou dávku odvahy!
2. Darth Vader (Gareth Pugh) – Až tě příště po ránu překvapí obrovský pupínek uprostřed čela, vyřeš to jednoduše – nasaď si na tvář masku a nikdo nic nepozná!
3. Miss Jukebox (Jeremy Scott) – Copak empétrojky a ájpody, starý dobrý džůboks to jistí! Hlavně hodně laku na vlasy a hudbu všude se sebou!

hal2

4. Tajná agentka z jiné galaxie (Dolce&Gabbana) – Třpyt, kovový lesk a drsný výraz ve tváři. Správné agentce samozřejmě nesmí chybět obří černé brýle nebo případně škraboška.
5. Načepýřený pták (Nina Ricci) – Zahal se do vzdušného šedého hábitu z hedvábí a chlupaté vlny. Model originálně dozdobíš peříčky a můžeš vrkat ostošest!
6. Moderní čarokněžnice (Vivienne Westwood) – Trápí tě tvá „nížka“? Od teď nemusí! Pořiď si metrový klobouk a věz, že nyní budeš vždy vyčnívat z davu.

A jaký je tvůj názor? Zajímá nás!
Text: Eliška R.
Foto: Elle.com

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
 1. me se to líbí,vždyť návrháři ani většinou nechtějí,aby v tom lidi chodili….
  někdy dělají fantazijní přehlídky

 2. to taky nejsou modely určený na nošení =), tak jak říká alles, ale jako zajímavý, ty modely se mi líbí z uměleckého hlediska, něco takovýho vytvořit chce velikou fantazii, ale třeba v té dvojce, šestce a pětce bych byla schopná vyjít ven…bez těch masek a klobouku, mně extravagance nevadí, i když radši většinou něco ležernějšího ;-)

 3. Já vás chápu, ale vemte si to z druhý strany: když to neni použitelný, tak proč to dělají a ztrácejí tím čas? :-)

 4. Lichi: To bude tím, že na to se pak dojde podívat hodně lidí a dostanou za to fůru peněz..Tak asi proto..!! xP

 5. Mým velkým snem je být návrhářkou a proto miluju extravaganci. Sama ji nenosím, ale vím,že originalita je základem úspěchu, tak se nažím být oroginální. Mimochodem, mám návrhy na stránce (rubrika Móda, tak se můžete kouknoutt ;-)

 6. No, až na trojku mi přijdou všechny nositelné, když to člověk “umí nosit”.
  Výstřednost mám ráda, ale většinou na ni nemám odvahu, líbí se mi “na někom”.
  Ráda nosím modely, kde dominuje jeden kousek, třeba černá minisukně, černé tričko, černé boty i kabelka, ale jasně zelené silonky a šperky. Také mám ráda originální doplňky, ale v mírně klasickém duchu, retro, ethno, disco styl atd. nemusím.

 7. To jsem napsala blbě, chtěla jsem říct, že klasika, retro a ethno se mi líbí, ale disco a podobné styly ne, nebo aspoň ne na mě.

 8. Hezký článek, je sranda se za to doma převlékat :) no ale tohle už prosím příště nee: “Copak empétrojky a ájpody, starý dobrý džůboks”

Leave a Reply

Your email address will not be published.