Za hvězdu i na hřišti? Sport a móda si rozumějí

Ke sportu patří výkon, výdrž, adrenalin, vyplavené endorfiny. Sport, to je zábava a také nejlepší způsob, jak si udržet pěknou postavu bez toho, že by ses drasticky omezovala v jídle. Sport je vášeň, závislost, chvíle strávené s přáteli nebo jen o samotě se svým tělem, dechem a odhodláním. Sport je ale také móda!

Zapomeň na teplákovku, šik můžeš být i v posilovně

A teď na rovinu – která z vás by nechtěla, aby jí to na hřišti, v tělocvičně, na kole nebo třeba na bruslích slušelo? Jasně, chceme to všechny. Sportovat neznamená rezignovat na to, jak v tu chvíli vypadáme.

Asi se obejdeš bez dokonalého make-upu a bezchybně načesaných vlasů – to se se sportovním výkonem většinou až tak nepotkává, ale být funkčně a přitom hezky oblečená – to už je docela dostupná realita. Zvláště při dnešní nabídce, kdy výrobci sportovního oblečení staví estetickou stránku na stejnou úroveň jako funkční parametry oblečení.

Výrobci sportovního oblečení pod tlakem

Provozování nejrůznějších sportovních aktivit klade na oblečení vysoké nároky. I amatérští sportovci si přejí, aby bylo jejich tělo po celou dobu v optimální pohodě – aby jim nebylo zima, horko, pot byl odváděn mimo povrch těla a podobně. Navíc si přejeme, aby náš sportovní oděv byl nenáročný na údržbu a samozřejmě dobře vypadal. Design je zaklínadlo současnosti a nevyhýbá se ani sportovním outfitům.  Výrobci sportovního oblečení tak stojí před relativně složitým úkolem dodat do regálů obchodů ideální kombinaci funkčnosti a slušivosti.

Nepodceňuj sportovní podprsenku

Mimořádně důležitou a často ještě opomíjenou součástí sportovní výbavy nás holek všeho věku je sportovní podprsenka. Ať si kdo chce co chce říká, není dost dobře možné vyrazit na hřiště v krajkové podprsence s kosticemi, kterou běžně nosíš, a cítit se přitom komfortně. Sehnat kvalitní sportovní podprsenku byl ještě před pár lety celkem problém, ale dnes už existuje tolik druhů a typů prádla určeného na sport, že si vybere opravdu každá.

Dokonce lze volit podprsenku i podle konkrétného druhu sportu – jinou pro obvyklou běžeckou porci kilometrů, jinou na cyklistiku nebo třeba na zumbu. Takže kritéria přibývají – stále je na prvním místě správná velikost, pak přichází na řadu materiál, účel a samozřejmě ten náš oblíbený design. Každopádně alespoň jednu nebo dvě sportovní podprsenky bys měla vlastnit, a to je fakt nezbytné minimum. Pokud sportuješ, nepovažuj tuto investici za zbytečnou, sama uvidíš, jak veliký je rozdíl v kvalitním funkčním prádle oproti tomu běžnému.

Funkčně, komfortně, slušivě

Sport bývá často společenskou záležitostí, nerezignuj proto nikdy na svůj vzhled. Dej si v obchodě na čas a vyber si oblečení, které ti bude sedět, slušet a po všech stránkách vyhovovat. Připrav se také na určitou nezbytnou investici. Oblečení z funkčních materiálů prostě není úplně levné. Vzpomeň si třeba na vyhlédnuté tričko nebo legíny, až se tě bude příbuzenstvo nebo partner ptát, co bys chtěla k narozeninám nebo k Vánocům. Vysněné „tepláky“  mohou potěšit stejně jako blýskavý šperk, zvláště jestli jsi sportovkyně  tělem i duší.

Sportovní komplety si už s módou dávno potykaly (NelaSportsWear.com)

Pokud se řadíš spíše k občasným či sezónním sportovcům, není nutné utrácet peníze za dokonalou výbavu. I tak by ses ale neměla spokojit s obyčejným trikem a kraťasy, ve kterých třeba chodíš doma po zahradě. Smiř se s tím, že sport chce svoje a mít doma alespoň jednu sadu sportovního oblečení je prostě potřeba.

Fitness oblečení tě může bavit stejně jako tvůj oblíbený sport (NelaSportsWear.com)

Hřiště možná není přehlídkové molo, ale i tak se budeš určitě cítit dobře, pokud zaznamenáš obdivný pohled nejen nad svým výkonem, ale i půvabem. Navíc sportovní móda je obecně velmi populární a některé její prvky pronikají i do běžných outfitů. Když si můžeme vybrat z tolika různých značek, materiálů, barev, střihů, proč ze sebe neudělat přitažlivou bytost i při sportu? A není třeba ani zdůrazňovat, že mnozí chlapci a muži sportovní typy dívek přímo zbožňují. Takže sportu zdar!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.