Apassionata – dech beroucí jezdecká show

kunJak jistě všichni ,,koňáci” vědí, do pražské Sazka Areny již potřetí míří nejslavnější a nejúspěšnější jezdecká show nesoucí název Apassionata. Ptáš se, o co vlastně jde, co se dělo v minulých ročnících a na co se můžeš těšit letos? Čti a uvidíš! :-) Co Apassionata je?

Jak ti jistě došlo, jde o jezdeckou show. Ovšem show se špičkově vycvičenými koňmi a skvělými jezdci a trenéry. Apassionata nabízí možnost vidět výbornou ukázku profesionálního jezdectví doplněnou vzrušující hudbou (speciálně napsanou pro tuto show), velkolepou scénu, světelné i ohňové efekty a celou řadu složitých, ale úchvatných prvků.
To celé dohromady působí naprosto skvěle. apossionataMojí kamarádku dokonce jedno z vystoupeních rozplakalo…:-) Jeden z podtitulů Apassionaty pojednává o dávném soužití člověka a koně. To je prosím Apassionata – úspěšná, proslulá a velkolepá.

Nesmíme zapomenout na účinkující. Letos se do Sazka Areny chystá 40 hřebců, 2 oslíci a nejlepší jezdci současné doby. Zajímá tě, jaká plemena budou na letošní Apassionatě? Tady jsou – Andaluští koně, nádherní Arabští koně, Fríští koně, Islandští koně, Lusitánští koně, Oldenburgští koně, Peršeroni, Shetlanští ponyové a oslíci. Vše jsou to hřebci, docela diskriminace, ne? :-) Snad pořadatelé věděli, co dělají když pro tuto show vybrali pod sedla jezdců samé mužské osazenstvo! :-)

Co bude k vidění?

Apassionata 2007 má název Four Seasons (Čtyři roční období) a podle toho je také sestaven program, který je rozčleněn na 6 částí: Zahájení, Jaro, Léto, Podzim, Zima a Karneval. Ve všech vystoupeních jezdci i koně předvádí to nejlepší ze svého umění. Osobně si myslím, že se je na co těšit!

Zajímavosti / Zákulisí Apassionaty

– 85 členů týmu (100 když se počítá organizační personál)
– 60 tun písku (!!!) , pro představu by stačilo na pokrytí fotbalového hřiště
– 1, 3 tun slámy
– 800 balíků sena
– 600 kg krmiva
– 4 kamióny por přepravu koňských účinkujících
– 7 kamiónů technického zařízení
– jeden stájový stan o rozměrech 70×20 m, jedna rozcvičovací aréna o rozměrech
15×20 m

Kdy, kde?

Pokud tě po přečtění tohoto článku Apassionata zaujala, můžeš se na ni 7. – 9. prosince 07 přijet podívat do pražské Sazka Areny. Rozhodně v tobě tato show nechá nezapomenutelný zážitek ať už jsi koňocvok, nebo ne…:-)

Text: Anička

13 Comments
 1. ahoj,kdy bude další díl pohádka života a smrti???
  Když to je už tak cca měsíc a půl,to by snad se už něco mělo napsat,ne???
  Je to super a napínavé…

 2. ahoj slečno mám takový problém přihlásila jsem se na posílání novinek na slečně,ale stejně sem chodím každý den takže sem se odhlásila,ale stále mi je posíláte.co mám dělat?máte moc pěknou stránku hodně se poučím

 3. Promiň, nyní máme celkem 2 databáze – 1 je pro zasílání odkazů na nové články, druhá slouží pro zasílání aktuálních informací, které získávají všechny registrované a často chodí informace, které nenajdeš na stránkách. Pokud jsi se odhlásila, přestaly Ti podle všeho chodit odkazy na nové články, ale zůstala jsi v druhé databázi – už jsem Tě smazala i z ní, kdyby byl ještě nějaký problém, napiš.

 4. Alees, vím že už je to delší dobu, co nevyšla pohádka života a smrti, ale naše autorky bohužel neměly moc času, ovšem už se píše další díl. Budeme se snažit co nejdříve povídku zveřejnit :-)

 5. APASSIONATA je nádherná show s konmi sama jsem na na ní byla ale v poslední řadě je to
  prostě boží show!!!!!!

 6. mno mě se to teda moc nelíbí. připadá mi to jako týrání zvířat. vlastně nemám ráda ani obyčejný cirkus.

 7. Ahojky, já jsem byla taky na Apassionatě, bylo to krásný a ůžasný…Nejlepší byl ten osel :D, ale nadruhou stranu musim uznat, že ty koně musej asi tak chvilkama trpět, protože některé triky jsou fakt dost těžké…tak to je můj názor…doufám, že jsem někoho neurazila a zase možná někdy
  Ahoj

Leave a Reply

Your email address will not be published.