Osm důvodů, proč si pořídit pejska

Zvířecí červen: Pes je nejvěrnější přítel člověka. Zároveň však od svého páníčka vyžaduje spoustu péče a lásky. Pořídíš-li si pejska, zavazuješ se k velké zodpovědnosti, ale zároveň tím můžeš dodat nový rozměr svému dosavadnímu životu.

pes_louka

Osm důvodů, proč si pořídit pejska:

Zmírníš zlost

Vědci zjistili, že když se mazlíš se svým chlupáčkem, zmírňuješ tím stres a agresivitu. Takže až tě zase naštve učitelka ve škole nebo nespolehlivá kamarádka, pořádně svého hafíka obejmi.

Užiješ si procházky

Všichni tví přátele jsou rozlítaní někde po prázdninách a tebe nebaví sedět doma. Ale jít sama ven? Popadni vodítko, psa a naplánujte si pořádný špacír. Pejsek bude rád, že se provenčí, ty něco nachodíš, což se pozitivně odrazí na tvé postavě. Pochytáš trochu bronzu a až se při zpáteční cestě stavíte na točenou zmrzku třeba potkáš i nové kamarády. S pejskem budeš mít vždy důvod vyrazit ven.

Příležitost k flirtování

Líbí se ti kluk ze sousedství, ale nevíš, jak se s ním nenápadně seznámit? Pokud tvůj čtyřnohý kamarád není agresivní a po každém nevyjíždí, přizvi ho na pomoc. Až se s idolem po několikáté „nenápadně“ potkáte, nebude nijak hloupé se s ním dát do hovoru.

Vypovídáš se

Všichni tě štvou a nic se ti nedaří? Takové nálady přepadnou občas každého. Nejhorší ovšem je, když se nemáš komu svěřit. Problémy si omíláš pořád dokola v hlavě, až narostou do gigantických rozměrů. Ale kdo jiný tě trpělivě vyslechne, nebude ti skákat do řeči a na závěr tě symbolicky olízne, jako že tě chápe, a tím ti dodává ti odvahy? Opět tvůj milovaný chlupáč.

Staneš se zodpovědnější

Se psem je zábava, ale potřebuje i pravidelnou stravu, venčení, občas ho trápí nemoci. Díky tomu se naučíš zodpovědnosti, což se ti bude hodit v každodenním životě.

Nemusíš mít make-up

Nemusíš se parádit. Pejskovi je šumák, že chodíš doma nenamalovaná ve vytahaném bavlněném triku a s mastnými vlasy. Je rád, že tě tam má. Takže až si vlezeš na gauč a pustíš si svoji oblíbenou romantiku, na kterou například s přítelem koukat nejde, natáhne se spokojeně k tobě.

Pokaždé budeš vítaná

Při každém příchodu tě bude vítat, jako by tě týden neviděl. Není nic pěknějšího než vidět spokojené mrskání ocáskem. A pokud přicházíš domů z nevydařeného rande nebo z neúspěšné zkoušky, nálada se ti aspoň o píď zlepší.

Poznáš nové lidi

Až začneš chodit s pejsanem na cvičák, seznámíš se s novými lidmi. Jelikož budete mít stejný zájem, máte ihned téma k hovoru. Nezapomínej, že i tam můžeš najít nová přátelství.

2 Comments
  1. především souhlasím s tím POZNAT NOVÉ LIDI.. pořídili jsme si rhodézského ridgebacka a díky cvičáku, lidem co své miláčky chodí také vevčit, pomocí výstav atd jsem poznala perfektní lidi (ale i psy).. kdekoliv jedeme s Issou na dovolenou, tak si nás pamatují jen díky psovi :D

    PS: vypadá to moc idilicky, ale zas tak to nebylo, píšu to ve zkratce :D: no a kdysi dávno na libimseti.cz jsme napsala jednomu klukovi co měl na fotce ridgebacka, že má krásného psa.. pak jsme si začali až na krátké přestávky psát jen o psech.. bydlel ve vesnici kousek od města kde bydlím a kde oba studujeme, a tak nějak jsem se domluvili, že bude k nám do tanečních chodit jako garde a budeme spolu tančit.. zaprvé tančil skvěle, že i já poleno jsme vypadala že tančím :D a po lekcích jsme někdy někam zašli.. na závěrečném večeru jsme mu dala kalendář s naším plemenem.. a pár týdnu po jsme spolu začali chodit :)) seznámila jsem se i díky němu se skvělými lidmi :)

  2. Po 8-mi letech jsem si doma “vyprosila” svého zvířecího miláčka. Dostala jsem ho koncem listopadu.. Musím říct, že začátky byly velmi krušné. Je z útulku a našli ho u popelnice ještě se sourozenci, takže si asi hodně vytrpěl – takže jeho sny o tom vypovídaly. Každou noc “vyjekl” ze spaní a kolikrát z ničeho nic začal štěkat(sousedi z toho neměli radost – bydlíme v paneláku). Když jsme se byli projít u rybníka a byl tam takový černý pytel na odpadky, tak na něj začal štěkat a uhybat.. Několikrát jsme potkali takovýho chlapa s holí a na něj vždycky vrčel.. Ale po pár týdnech se už uklidnil a choval se “normálně”. Musím říct, že nevím, co jsem dělala celou dobu, co jsem ho neměla. Je to můj společník – v dobrém i ve zlém. :-) A díky němu jsem se skamarádila i se spousty lidma. :-) Je to doopravdy báječný spoečník i když naše zžití bylo velmi těžké! :D Ale zvládli jsme to :D I ta zničená kuchyň to nějak ustála :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.