Zabav se počítačovými hrami

Nebaví tě střílečky, zombie, závody aut, vyvražďovací hry a radši bys něco jemnějšího, u čeho se na počítači zabavíš i ty? Představím ti nejrůznější hry, kterými zaplníš deštivé odpoledne.

svatba_nevesta

Přiznám se, že jediné, co jsem v dětství na počítači hrála, byly hry The Sims a Zoo Tycoon, v jisté době jsem ale hrát přestala, dnes si maximálně střihnu partičku karet, ale jinak nic. Na Facebook mi neustále chodí pozvánky k různým hrám, já je ale s díky odmítám. Samozřejmě, že i na téhle sociální síti si vybereš – her je tam až moc. Můžeš najít útočiště třeba na farmě, pokud farmaření nemusíš, najdou se hry jako Magic Land, Troll a já nevím, co ještě.

Mladší holky neodmítnou hry, kde je plno zvířátek a postaviček, o které se mohou starat, absolvovat s nimi všelijaké závody či soutěže krásy, mohou je nápaditě vylepšovat pomocí líčidel a počítačových nůžek. Ty starší z nás si pak přijdou na své v simulaci líčení, módy, kadeřnictví či manikúry. Dnes je v počítačových hrách trendem, že se nejen o někoho staráš, ale i se pomocí nich učíš hospodařit, vyděláváš si, zprovozňuješ restauraci a podobně. Existují pro nás samozřejmě i střílečky v lehčí verzi, třeba v podobě mávání proutkem jako čarodějnice. Fantazii se meze nekladou. Teď k jednotlivým hrám – a podle mužů my dáváme přednost kreativnějším hrám.

Pokud máš doma mladší sestru, můžeš jí koupit nějakou počítačovou hru s panenkou Barbie, všechny jsme na ní vyrostly. Například Barbie: Salon krásy. Může se stát stylistkou, objevovat denně novou a novou módu a měnit panenky v dámy, v rockerky, udělat jim nehty a vlasy, vzít je do obchodu s módou či na bar – bar krásy.

Barbie hry pro dívkyNaše generace ale vyrostla na Harrym Potterovi, takže i od něj se odvíjí spousta her, kdo by někdy v životě nechtěl být chytrý jako Hermiona, že. Můžeš ale zkusit celou řadu The Sims, všichni si najdeme to svoje. Nejnovější, The Sims 3, je téměř stejné, jako předchozí Simíci, můžeš ale sledovat prostředí okolo sebe, navštěvovat sousedy, editovat zevnějšek i vnitřek postavy, udělat ji naprosto unikátní. Můžeš čtvrť, do které Simíky zařadíš, vybavit infrastrukturou, vylepšit jim bydlení, změnit tapety, podlahy, nábytek. Fantazii se meze nekladou, takže se dost kreativně zabavíš i na několik hodin a ani nebudeš vědět jak.
Zkus například Summer Food Table Decoration. Principem je logicky dekorování stolu – nápojů, jídla, či zákuskům, navíc je možné vybírat hned z několika kombinací, takže to určitě nebude monotónní, můžeš různě kombinovat. Hra dostala 85 procent, což je docela slušné hodnocení.

My Dolphin Show online hryZkusit můžeš ale i My Dolphin Show – jde o dovednostní hru, kdy se ty sama jako postava ve hře ocitneš na delfíní show. Sama pak musíš delfína ovládat pomocí šipek tak, aby předvedl co nejlepší podívanou a aby co nejvíce zaujal své publikum. Hra dostala 98 procent, vypadala opravdu zajímavě, stojí za vyzkoušení.
Každopádně spoustu her si můžeš najít na internetu, zkus například hpd.cz. Internet je dost velké médium na to, aby se zabavili malí, i velcí.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed