Vyrob si zvířátka z korálků (návod)

Objevují se názory, že ruční práce už dnes nejsou „in“. Jakákoliv kreativní činnost však může nejen zahnat nudu, ale přinést radost tobě i tvým blízkým v podobě originálního dárku. Nevíš, do čeho píchnout? Máme pro tebe návod, jak si vyrobit zvířátka z korálků.

Ručních prací je opravdu mnoho a někdy bývá těžké vybrat si tu, jež odpovídá tvým schopnostem i představám. Proto jsme pro tebe vybrali jednu velmi zajímavou aktivitu, která tě jistě zabaví na pěkně dlouho.

Zvířátka z korálků

Zvířecí vzory jsou oblíbené ve všech kruzích a jinak tomu není ani u ručních prací. Hra s korálky sice není žádná novinka, ale právě zvířátka z korálků se stávají čím dál oblíbenějšími. Jak si vyrobit originální přívěšek na krk nebo klidně na klíče ve tvaru roztomilé opičky, chobotnice nebo třeba jedovatého brouka?

Obsah: Co budeš potřebovatJak začítKonečná fáze

Co budeš potřebovat na výrobu zvířátek z korálků

Potřeby se zpravidla odvíjí podle toho, jaké zvířátko se chystáš vyrobit, ale neobejdeš se bez následujícího:

 • nůžky
 • kleště
 • nylonový vlasec (obvykle 0,3 mm i slabší)
 • korálky (barva a velikost závisí na zvířátku)
 • zapalovač

Kde hledat návod na výrobu zvířátek

Mnoho návodů, jak postupovat, nalezneš v knihách nebo na webových stránkách. Možností se nabízí spousta – vybrat si můžeš z velkého množství druhů zvířátek. Postup bývá někdy od pohledu velmi složitý, ale po pár pokusech uvidíš, že to až tak těžké opravdu není.

Výborným parťákem při korálkování ti může být kniha Zvířátka z korálků (Nakladatelství ANAGRAM). Dosud vyšlo už několik dílů knihy a pořídíš ji obvykle od padesáti do sta korun.

Internetové stránky ukrývají spoustu informací, ovšem někdy je nelehké se ve webových návodech vyznat. Sama jsem se pokoušela najít nějaké, které bych pochopila, ale evidentně je o ně nouze. Pak jsem narazila na francouzskou stránku, která nabízí velmi přehledná schémata. Pokud tento cizí jazyk neovládáš, nevěš hlavu. S pomocí překladače na google.com si můžeš přečíst vše v češtině. Adresa stránek je http://pagesperso-orange.fr/mk.perles/indexfr.htm.

Jak začít s výrobou zvířátka z korálků

Nejprve si podle velikosti zvířátka, které chceš vyrobit, připrav délku vlasce. Doprostřed umísti první korálky podle návodu. Na jeden konec vlasce navleč další, provleč jimi druhý konec vlasce a utáhni. Dále budeš postupovat velice podobně, ovšem záleží na schématech vyráběného zvířete. Z korálků si můžeš vytvořit zvířátko dvourozměrné i trojrozměrné.

Konečná fáze

Když je tvé vyrábění u konce, je třeba zkontrolovat, zda je vše dobře utáhlé a zformované. Pokud ano, pomocí zapalovače nebo sirek ožehni konce vlasce, tím se zabrání rozpadnutí výrobku.

Tip: Se svými výtvory se můžeš pochlubit na naší Facebook stránce, budeme se těšit! :-)

17 Comments
 1. já mám s korálky jen a jen dobré zkušenosti poprvé jsem vyráběla krokodýlka na táboře a to se mi to moc nelíbilo , ale od té doby mě korálkování začalo opravdu hodně bavit a teď si vyrábím zvířátka i šperky….takže nezoufejte nad prvními nepodařenými pokuusy a zkoušejte dál. :-)

  1. dobrý den.prosím dala by jste mi typ na návody čehokoliv z korálků?jsem maniak a nevím jak se to hledá na netu.předem moc děkuji Petra

 2. ahoj…take si myslim, ze koralkovani i jine rucni prace jsou IN. ja sama osobne jsem na toto velmi sikovna. Vyrabim sperky (nausnice, nahrdelniky, naramky, …), zviratka (3D i 2D) a jine ruzne malickosti (srdicka, kulicky, krychlicky, …) z koralku. Take delam naramky z bavlnek a taky se pokousim o carving, ale to mi zatim moc nejde. Je mi sice 14 let, ale docela hodne me toto zajima. Myslim si, ze by deti v mem veku nemeli vysedavat u pocitace u tech ruznychinternetovych kecalku jako je treba facebook nebo ICQ. Temito pracmi by mohli delat alespon neco uzitecneho. Ja uz mam hotovu vetsinu vanocnich darku at z koralku nebo z bavlnek.

  1. dobrý den.prosím dala by jste mi typ na návody čehokoliv z korálků?jsem maniak a nevím jak se to hledá na netu.předem moc děkuji Petra

 3. Já zbožňuju všechno co si člověk může vyrobit :) skládala jsem origami ale teď jsem dost zažraná do náramů přátelství, to je moje vášeň! A chystám se vyzkoušet i zvířátka z korálků, viděla jsem to u kamarádky a moc se mi to líbí :) ,mimochodem je mi 13 a taky nerada sedim u fb a tak ;))

  1. dobrý den.prosím dala by jste mi typ na návody čehokoliv z korálků?jsem maniak a nevím jak se to hledá na netu.předem moc děkuji Petra

Leave a Reply

Your email address will not be published.