Bezva dárek – zážitek

Dnes už svým blízkým nemusíš darovat jen hmotné věci – skvěle fungují také zážitky. Firmám se na české ekonomické scéně docela daří, rodině či kamarádům můžeš nadělit seskok padákem, jízdu ve vysněném autě či masáže a relaxační pobyty. Moje mamka na své narozeniny dostala jízdu v nové Škoda Octavii a od té doby po jiném autě netouží. Své známé pak s taťkou na její kulatiny nadělili pasení oveček v Beskydech. I takto lze někomu něco dát.

let_balonemPro menší děti a teenagery se hodí například jízda na sněžném skútru. Nevyjde úplně draho, vsadím boty na to, že nejmenší rodinný příslušník si tuhle jízdu bude pamatovat ještě hodně dlouho. Dobré je také lanové centrum či horolezecká stěna – děti rády objevují nové věci, stále někam lezou, možná je právě tohle to pravé.

Je libo trochy adrenalinu?

Odrostlejším dítkám, hlavně puberťákům, se může líbit třeba zorbing. Kutálení se ve velké kouli by bylo na můj žaludek moc, a to nejen teď, ale i v pubertě. Účastníci jsou ale proškoleni, připevněni k popruhům, pak je spustí ze svahu. Díky průhledné stěně vidí ven. Pro malé i velké je tady paintball. Muži se vyřádí jako zamlada, kdy si hráli na vojáky. Je to zábavné, tento sport vznikl v Austrálii a rozhodně ti zvýší adrenalin v krvi. Výborný dárek je také rafting, pro milovníky adrenalinu pak bungee jumping. Pokud samotný skok z mostu, kdy je člověk přivázaný za kotníky nestačí, doporučuji bungee jumping s houpačkou, na takový zážitek dotyčný či dotyčná opravdu nezapomene. Svému tatínkovi, kamarádovi, bráchovi či partnerovi můžeš splnit sen v podobě letu stíhačkou – cena už je ale trochu vyšší. Mě ale vždycky lákal seskok padákem z letadla, ovšem s instruktorem, sama bych neskočila.

Zážitky pro ženy

Co se něžného pohlaví týká, jsme rády rozmazlovány. Ideálními dárky pro ženy jsou tedy hlavně masáže, kosmetické poukázky, lázně, pro romantičky například let balonem. Ale postupně.

Dnes můžeš darovat i hospodyňku do domu – pečlivě uklidí, byt bude čistý, okna se budou blýskat, kopa prádla bude vyžehlená a obdarovaná šťastná. Všechny toužíme po čisté, nablýskané domácnosti, tak proč ji nedopřát jako dárek?
Samozřejmě ne každá žena takový zážitek ocení. Pak nastupují masáže, populární je masáž thajská a čokoládová. Čokoládová masáž je luxusní procedura, která dokonale uvolní svalstvo, zregeneruje pokožku a dopřeje pocit štěstí. Je výborná k odstranění deprese a stresu, účinně bojuje s celulitidou a striemi a omlazuje kůži. Rozhodně bych si takový zážitek chtěla dopřát, čokoládu miluji, která žena ne? Nebo doporučuji hýčkání v kosmetickém salonu. Můžeš se nechat opečovávat až pět hodin a vyjdeš jako úplně jiný člověk.
Pro rodiče je vždycky zážitek vidět své děti v tanečních. Rádi vzpomínají na ty své a ty jim ty taneční můžeš dopřát ještě jednou. Existují taneční kurzy pro dospělé, skvělý zážitek. Rodičové si znova prožijí půlkolonu a závěrečnou, maminky vyzkouší několikery šaty, tatínkové opráší kvádro a mohou se vydat za společenskými zážitky. K výročí či Vánocům jim ale také můžeš věnovat let balonem – nad rodným městem. Bude zajímavé vidět ho z jiné perspektivy.

Takový dárek je přece jen opravdové překvapení, které spousta lidí ocení, občas jsou brány i jako recese (hlavně v případě známé mých rodičů, která pojede pást ovce jako třeba zde http://www.firmanazazitky.cz/). Podle mě ale ne každý takový vtípek zvládne – proto opatrně. Vždy záleží na charakteru člověka, takže sázej na jistotu – každá žena se ráda udržuje ve formě a chce být krásná, proto kosmetikou nebo masážemi nic nezkazíš. U mužů je to složitější – ale ti se musí pochlapit.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed