Bizarní novinky z říše zvířecích mazlíčků

pes1Chováš psa, kočku, králíka nebo jiné domácí zvířátko? Pak jistě víš, kolik lásky a pozornosti se mazlíčkům od jejich milujících páníčků dostává. Zvířátka dnes mají nejen vlastní lékaře, ale také hotely, kadeřníky, super pohodlné pelíšky, pamlsky či trendy oblečky a doplňky. Lidé jsou však vynalézaví, a tak věda a nové technologie jdou ještě dál.

Dočista dočista!
Kdybychom se tě zeptali, co doma normálně perete v pračce, tvou odpovědí by bylo: kalhoty, ručníky, trička, svetry, ponožky,… psa. Počkat, psa? Ano! 000599398Francouzský vynálezce Romain Jarry nedávno přišel s nápadem speciální, plně automatické pračky pro domácí mazlíčky, kterou nazval Dog-O-Matic. Svého čtyřnohého kamaráda jednoduše na pár minut zavřeš do modré bedničky, v níž je zvířátko postupně umyto vodou, vydrhnuto speciálním jemným šamponem a vyfénováno tak, aby jeho srst byla jemná a krásně načechraná. Už žádné hodinové zápasení s neposlušným zvířetem ve vaně, které se stejně ihned po koupeli vyběhne vyválet ven do nejbližší hromady hlíny! Nedovedeš si to představit? ZDE se dokonce můžeš podívat na krátké video celého procesu.
Tato vymoženost je bohužel dostupná pouze ve francouzském městečku Saint-Max. Jarry se však nechal slyšet, že by brzy rád předvedl svůj vynález ve Velké Británii a následně zamířil také do dalších států. O tom, zda se tato inovativní „zvířecí pračka“ prosadí, rozhodnou nejspíše reakce prvních uživatelů. „Mytí zvířete v tomto přístroji rozhodně není trápení,“ tvrdí Jarry, “zvíře si pouze sedne dovnitř a za chvíli vyběhne čisté.“ Dokonce šampon je vyroben speciálně tak, aby zvířátku nedráždil oči. V budoucnu by tehdy v každém větším městě měly být, podobně jako veřejné prádelny, speciální centra s Dog-O-Matic. Cena jednoho umytí by se v přepočtu měla pohybovat kolem tří až osmi set korun v závislosti na velikosti zvířete.

000693168Kávu, prosím!
Chceš vědět, jak probíhá výroba momentálně nejžádanější a nejdražší káva na světě? Vezmeš několik kávových zrnek, nakrmíš jimi divokého afrického savce a zkrátka počkáš, co z něj po čase vyjde konečníkem ven.
Takto se skutečně vyrábí luxusní káva zvaná Kopi Luwak (známá také jako cibetčí káva). Zrnka kávy projdou trávícím ústrojím cibetky africké, kočkovité šelmy pocházející oblasti Afriky a Asie. Poté pracovníci seberou její trus, vybledlá zrnka oddělí, vysuší a zdezinfikují. Z těchto zrnek se pak vyrábí káva proslulá velmi intenzivním aroma a kouzelně výraznou chutí. Jen tak pro zajímavost, šálek cibetčí kávy stojí v přepočtu přibližně dvanáct a půl tisíce korun!
O tom, zda by tento proces mohl mít stejný efekt, pokud bychom místo cibetky použili svého domácího pejska nebo kočku, se bohužel nikde nepíše. Každopádně by to mohlo vyřešit problém s páníčky, kteří při venčení zapomínají po svých mazlíčcích sbírat hovínka a nechávají je na chodnících, aby do nich první procházející člověk šlápl :-).

Navždy spolu000676368
Lidský život je krátký, ten zvířecí bohužel ještě kratší. Diamanty jsou však věčné – a stejné to může být i s tvým chlupatým kamarádem. Společnost DNA2Diamonds totiž nabízí výrobu jiskřivých drahokamů z popele zesnulých mazlíčků, případně si vystačí i se svazkem několika zvířecích chlupů. Výrobní proces trvá zhruba sedmdesát dní. Je možné zvolit si tvar a velikost drahokamu, a zda bude kamínek zabarven do červena, žluto-zelena, či do koňakového tónu.
A jak to vlastně funguje? Ze vzorku zvířecího DNA je extrahován uhlík, jenž je následně přidán k „zárodku“ skutečného diamantu a vložen do speciálního inkubátoru. Uvnitř jsou simulovány přírodní podmínky pro růst diamantu, proces je ovšem několikanásobně urychlen. Vznikne tak surový diamant obsahující DNA zvířete, šperkař ho vybrousí a vyleští a následně jej lze zasadit do prstenu, náramku, náušnice nebo přívěsku.
Něco takového rozhodně není levnou záležitostí, konečná suma závisí na druhu, velikosti a požadovaném tvaru kamínku. Nejlevnější varianta by tě vyšla minimálně na čtyřicet tisíc korun. Zájem je však přesto velký, což potvrzuje fakt, že pro milovníky zvířat je možnost mít u sebe svého věrného mazlíčka už navždy to nejcennější.

Text: Eliška R.
Zdroj informací: peoplepets.com
Foto: Gamma/Barm/Fame

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. Jn, s tou pračkou je to trochu divný… To ho radši vykoupu v tý vaně, vždyť pak se hned vyválí v blátě… Tak je jedno, jesi ho vykoupu doma s nulovou útratou nebo vyhodim 8 stovek? :)
    A ta káva mě teda fakt neláká :D

  2. Tyjo tak ta pračka je krutá.. Nedokážu si představit, že bych do něčeho podobnýho zavřela svýho psa. Připadalo by mi že ho týrám.. Ale to je jen z pohledu mýho pejska, kterej úplně nesnáší vodu.. Třeba se to některým vážně líbí. No nevím :) Ale fakt koukam co maj lidi pořád za nápady :)

  3. Já také nechápu, jak tam můžou zavřít pejska!! Chudáci pejsci!!! Chudák ten labrador, vždyť šlo vidět jak se smutně kouká a jak byl šťastný když zase vylezl…a navíc, jestli bych já měla koupat svého mini pejska(pražský krysařík) tak by se tam zabil!! Já ty lidi nechápu…

Leave a Reply

Your email address will not be published.