Chytré aplikace, které ti usnadní život

Jsou lidé, kteří jako by měli v hlavě hodinky. Vždy přesně vědí, v kolik a kde mají být a ráno se probudí přesně v sedm hodin i bez budíku. Existuje však ještě druhá kategorie – těch, kteří mají děravou hlavu a bez diáře nedají ani ránu. Pokud patříš mezi ně, určitě oceníš následující tipy na aplikace, které ti usnadní život a budou podstatné termíny, časy a události hlídat místo tebe. Přijdou ti však vhod i v případě, že chrlíš jeden dobrý nápad za druhým a ztrácíš v nich přehled.

Organizérů a všelijakých pomocných aplikací je k dostání celá řada. Jejich kvalita je však značně rozdílná. Zatímco některé jsou skvěle synchronizované, jiné neposkytují vše, co by mohly. Společně si prohlédneme zajímavá zlepšovadla, která už někdo vyzkoušel za tebe. Začněme!

EvernoteEvernote

Pokud si ráda děláš poznámky, připojuješ k nim obrázky, nákresy a zaznamenáváš zajímavé přednášky na diktafon, je toto aplikace přímo pro tebe. Umožní ti mít veškeré podklady pohromadě, vyexportovat je na Cloud, případně je rovnou odeslat mailem, pokud potřebuješ například zpětnou vazbu k projektu, na kterém pracuješ. Pro zájemce je možné doplnit také rozšíření, které na tabletu do softwaru doplní funkci kreslení. Pak si můžeš zaznamenávat také nákresy či plánky. Sympatická je i možnost, nainstalovat si Evernote do mobilu, tabletu i počítače a přes síť synchronizovat všechny uložené materiály. Samozřejmostí je například zobrazení důležitých poznámek na ploše, jak jsi možná zvyklá z podobných programů. Co tě jistě potěší, je fakt, že tato užitečná věcička je volně dostupná v Google play a Appstore.

Moje pilulkaMoje pilulka

Patříš mezi ty, kterým dělá problém udržet v hlvě rutinní záležitosti, jako je správné užívání antikoncepčních pilulek? Tento velmi jednoduchý widget pro mobilní telefony s androidem na ně bude myslet za tebe. Nastavíš si počet pilulek podle toho, jaký typ používáš a čas, kdy si máš tabletu vzít. Pak už jen každý den zaslechneš pípání v tu pravou chvíli. Mezi výhody patří fakt, že je možné nastavit i rozlišování placebo pilulek od těch běžných. Tato aplikace je opět k dostání v Google play zcela bezplatně.

PoznámkyPoznámky

Zbožňuješ žluté a růžové lepicí papírky? Máš jimi olepený celý stůl, nástěnku, lednici, prostě všechno? Možná tě zaujmou barevné lístečky, které virtuálně přišpendlíš na plochu svého tabletu či telefonu. Můžeš si vybrat z pěti barev podle nálady, dodatečně poznámky editovat, vyexportovat je do mailu, sms či wordového dokumentu. Je zde i možnost, připojit k poznámkám, které se týkají něčeho důležitého, zvukové upozornění. Aplikaci seženeš zadarmo v Google play a Appstore.

Cute Calendar FreeCute Diary Free

Už na základní škole jsi měla slabost pro roztomilé úkolníčky a diáře? Že ano? V tom případě vřele doporučuji tento elektronický notýsek. Poskytne ti všechny důležité funkce, jako kalendář, ukládání událostí, vytváření seznamu povinností a podobně. Současně však nabízí také něco navíc. Je to roztomilý design, možnost přidávat k poznámkám samolepky, editovat celý vzhled diáře
a mnoho dalšího. Nestojí nic a pokud po něm zatoužíš, obrať se opět na Google play.

Závěrem zbývá jen dodat, že toto je jen velmi stručný výčet toho, co se dá v elektronickém světě sehnat. Za pozornost jistě stojí napříkad elektronické menstruační kalendáře, plánovače jídelníčku či nákupní seznamy do mobilu. Stačí si jen vybrat.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.