Cyklo sezóna je v plném proudu, šlápni do pedálů i ty

Jsi milovnicí cyklistiky? Pak zbystři. Sezóna je v plném proudu, proto neváhej a šlápni do pedálů. Slečna pro tebe má opět pár užitečných rad.

Jízdní kolo, nebo také bicykl, je od dob svého vzniku (bylo vynalezeno v roce 1817 Karlem Draisem) stále populárnější. Samozřejmě za ta léta prošlo neuvěřitelným vývojem, a tak si dnes můžeš vybrat hned z několika typů a pořídit si i parádní výbavu, kterou by ti záviděl leckterý profesionální cyklista.

cyklistika
Které kolo je pro tebe to pravé?

Existuje nepřeberné množství nejrůznějších typů kol. Mezi nejznámější patří horská (MTB), silniční, treková či krosová kola.
Výraz MTB (mountin bike) pochází z angličtiny. Označuje horská kola, která jsou do terénu jako dělaná. Písek, kameny, větvičky, bahno, to není pro jízdu na tomto kole žádný problém. Silniční kola jsou určena, jak už sám název napovídá, spíše na asfaltový povrch na silnicích. Na rozdíl od horského kola má i daleko lehčí rám. Trekové kolo je určeno především pro cykloturistiku.

Správná výbava zaručí pohodlnější jízdu

Důležitou roli hraje také správná výbava. I když se jedeš projet jen pár kilometrů, nezapomínej na cyklistickou přilbu. Není nad pohodlnou jízdu, proto by sis měla dát záležet také na výběru sedadla, které tě nebude tlačit.

Tip: Zajímá tě rychlost jízdy, denní ujetá vzdálenost, průměrná nebo maximální rychlost? Pořiď si chytrou věcičku pojmenovanou Computer BC 1909 HR. Kromě zmíněných funkcí sleduje i tepovou frekvenci, je vybavena hodinkami a stopkami a dovede měřit i okolní teplotou.

Kolo si vybereš i na internetu

Chybí ti výbava, či si chceš pořídit rovnou nové kolo? Navštiv například internetový obchod Kolokrám.cz a vyber si vše z pohodlí svého domova. Omrkni pestrou nabídku dětských, trekkingových, silničních, horských, fitness i klasických kol. Sháníš sedátko, řidítka, nové pláště, rámy či další příslušenství? Najdeš zde vše, co potřebuješ pro bezproblémovou a pohodlnou jízdu.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.