Dáváme dárky – a jsou dobré?

Když je máš dostávat, šíleně se těšíš. Ale když je máš dávat, je v tom vždycky smítko pochybností – co když se můj dárek nebude líbit? Dávat dýrky není tak jednoduché, jak se zdá. A právě proto bychom se měly trošku probrat tímhle tématem a ujasnit si komu co darovat.

narozeninyNezdá se to, ale je to věda. Protože když dáváš dárek někomu, na kom ti záleží, tak jistě chceš, aby ho náležitě ocenil. Chceš darovat něco osobního, co udělá radost a zároveň to za týden neodloží někam na skříňku. Nejhorší je nechat nakupování na poslední chvíli a pak ve stresu popadnout první věc, která ti padne pod ruku. Takovým dárkem nejspíš neuděláš radost ani sobě, ani nikomu jinému.

První krok

Abys dávala dárky, které budou opravdu splňovat výše uvedené, musíš se zamyslet, k jaké příležitosti chceš dárek vybírat. Jde o kolaudaci nového bytu? Nebo o narozeniny, svátek, křtiny… Nebo je právě Svatý Valentýn? Příležitostí je mnoho a ke každé se hodí něco jiného.

Tady je základní návod, kam se podívat když jde o…

[icon_check]Narozeniny: Chce to něco velkého, z čeho dotyčný udělá Ááááách. Zároveň by se nemělo jednat o vyloženě praktický dárek, spíše něco pro potěchu ducha.

[icon_check]Svátek: Stačí menší dárek, nad kterým se obdarovaný potěšeně usměje. Nějaký doplněk, spíše vzpomínkový.

[icon_check]Nový byt či dům: Nepouštěj se do větších designových kousků. Nevíš jaký dárek se do bytu hodí. Můžeš se ale zaměřit právě na něco praktického, o čem třeba víš, že v bytě není.

[icon_check]Křtiny: Asi nejvolnější pole pro nás slečny. Zvláště pro ty, kdo se v miminkách vyžívají. Vybrat můžeš cokoli, co nemá víc jak dva volánky. Nezapomeň se držet barev, které si maminka zvolila.

[icon_check]Svatý Valentýn: Jde o to, na kolikátém rande jste před tím byli. Na začátku vztahu vol něco méně romantického. Pokud jste spolu už dlouho, můžeš si troufnout na erotickou ňamku.

[icon_check]Vysvědčení, promoce a další: Jak je jasné už z důvodu, dárek by měl být na úrovni. Chce to něco delikátního a dospělého. Proto zapomeň na plyšáky a další dětinskosti.

Podle tohoto návodu se můžeš zorientovat, než vstoupíš do víru obchodů.

To, že jsem z dávání dárků udělala vědu, neznamená, že je to něco stresujícího. Ba naopak, radost by to mělo udělat všem. Tobě i tomu, komu dáváš. Nezapomeň se však vždy dobře zamyslet, než koupíš to, co ti cestou cvrnklo o klobouk. Každý nemá takový vkus a štěstí jako Popelčin tatínek.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.