Den matek se blíží. Jaký dárek vybrat pro maminku?

Den matek se slaví vždy druhou květnovou neděli – letos tak připadá na 8. května. Sice je to ještě za víc než měsíc, ale už teď je vhodná doba popřemýšlet, čím maminku obdarovat. Jaké dárky se k této příležitosti hodí? Spíše maličkosti než přehnaně drahé věci. Slečna má pro tebe opět několik tipů.

Nezapomeň na maminku – zaslouží si aspoň kytku!

Kytička vždy potěší

Ženy a květiny, to zkrátka patří k tobě. Kytka je dárek, který zaručeně potěší a neudělá díru v kapse. V květinářství si můžeš nechat uvázat kytici nebo klidně koupit něco malého v květináči – taková kytka aspoň vydrží. Pokud ale nemáš zrovna moc nakrmené prasátku, určitě bude stačit i samostatná květina, třeba růže nebo orchidej. K jaru se ovšem mnohem více hodí typicky jarní květiny – narcisy a tulipány. Venku pak můžeš natrhat šeřík, který začátkem května nádherně rozkvétá.

Ženu knihou neuhodíš

Že tvá maminka miluje knížky nebo si alespoň před spaním ráda něco přečte? Knihy jsou dalším vkusným dárkem, který se na Den matek skvěle hodí. Co zrovna v knihkupectvích frčí? Pokud tvá máma může romantiku, komedie a líbí se jí seriály jako Sex ve městě nebo Město žen, určitě se jí bude líbit také Džungle rtěnek, což právě teď seženeš také ve stejnojmenném knižním zpracování od Candace Bushnellové. Baví ji vaření a “může” Pohlreicha? Pak se bude bavit nad knížkou Šéfkuchař, co snědl vtipnou kaši plnou fotek, příhod a nejznámějších výroků Zdeňka Pohlreicha. Oblíbené jsou také povídky a fejetony, které spousta z nás ráda čte večer místo pohádky před spaním. Pokud chceš pro mamku něco trochu zamilovaného a zároveň zábavného, poohlédni se třeba po knížce A je to v kýblu! od Zuzany Zemanové. Soubor někdy až tragikomických povídek ze života určitě potěší.

Další serepetičky do sbírky?

Pokud nemáš čas na velké vybírání a chceš máme koupit něco, co se jí bude rozhodně hodit, popřemýšlej nad kosmetikou. Kvalitní krém pro pevnější pleť, oční sérum, sada přírodní kosmetiky nebo luxusní rtěnka či řasenka – tam určitě nešlápneš vedle. Při výběru ale mysli na to, jakou kosmetiku maminka běžně používá a zda se opravdu líčí, abys neutrácela zbytečně.

Šperky zvládneš i vyrobit

Prstýnek, náramek, náušničky – šperky neurazí žádnou maminku. Neplatí, že za takový dárek utratíš majlant. Stříbrný náramek, přívěsek nebo drobné náušnice seženeš už kolem 100 a 200 korun. Drahé kovy ovšem nejsou podmínkou, klidně omrkni i bižuterii. Frčí barevné korálky, které maminka na jaře a v létě určitě k šatům nebo k tričku využije. Nebo jí něco vyrob – pro inspiraci si projdi DIY návody všude možně po internetu, zavítej do korálkárny nebo do švadlenky a můžeš se pustit do tvoření.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.