Deset důvodů, proč si bez výčitek občas zahrát počítačové hry

Určitě si čas od času, třeba z dlouhé chvíle, ráda zahraješ nějakou online hru. Možná tě ale u toho hlodá svědomí z přesvědčení, že jsou takovéto hry jenom ztráta času a nejsou ničím užitečné. To ale není tak úplně pravda.

Sem tam nějaká počítačová hra pro relax neuškodí

Budeš možná až překvapená, kolik důvodů našla Slečna pro to, aby sis mohla sem tam bezstarostně a bez výčitek zahrát on-line hry! Tady jich máš rovnou deset.

1. Hra je zábava

Možná to není ten nejlepší důvod, ale proč vlastně nezabít hrou chvíli nudy? Pokud tě tyto hry baví, není ten nejmenší důvod si je OBČAS nezahrát!

2. Lekce angličtiny

Protože ty nejzajímavější on-line hry pro dívky většinou nejsou v češtině, naučíš se při nich spoustu nových anglických slovíček. Možná pak díky tomu zazáříš i ve škole!

3. Postřeh

Spousta on-line her je zaměřena na postřeh a ten je vždy dobré trénovat. Postřehové hry tě naučí být vždy připravená pohotově zareagovat na cokoliv.

4. Strategické schopnosti

Další druhy her jsou zase zaměřené na budování a vymýšlení strategie, a to je opět věc, která se ti může hodit i v reálném životě. Koukni se po hrách, kde například provozuješ vlastní restauraci nebo cukrárnu.

5. Vyber si povolání

Spousta on-line her je zaměřena na simulaci nejrůznějších povolání. To ti může pomoci zjistit, jaká kariéra by ti sedla. Vyzkoušet můžeš všechno od řidiče náklaďáků, přes prodavače nebo kuchaře až po stylistky a maskérky.

6. Starej se o své zvířátko

Možná sis vždy přála poníka nebo pejska, ale v reálném životě je to z nějakého důvodu nemožné. Vyzkoušet si péči o  vysněného domácího mazlíčka můžeš alespoň (nebo nejdříve) prostřednictvím počítačové hry.

7. Inspirace pro tvůj styl

Ano, i online hry pro holky mohou být inspirativní. Existuje mnoho kreativních her, kde vytváříš make-up nebo třeba lakuješ nehty či oblékáš modelky, a leccos z toho, co se při hře naučíš, přeci můžeš běžně využít, ne?

8. Vrať se do dětství

Pamatuješ, jak jsi jako malá holka hrála Supermaria na televizních hrách? Určitě se ti po těchto starých, jednoduchých, ale stále tak zábavných hrách občas stýská. Online hry ti nabízí možnost zažít takový malý flashback.

9. Potěšení z rekordu

Rozhodně ničemu nevadí, pokud nejsi nejlepší sportovkyně a nemáš z každé písemky jedničku, ale určitě každého potěší být alespoň jednou v něčem první. To se ti může splnit i díky online hrám. Spousta z nich se hraje na rekord či nejrychlejší čas a možná právě tady objevíš svůj skrytý talent!

10. Relax

Přijdeš unavená ze školy, nebo třeba z tréninku, v televizi nic neběží a ty nemáš náladu dělat nic příliš namáhavého – určitě to znáš. Právě tato chvíle je jako stvořená pro malé odreagování při on-line hře. Na chvilku si sedni, vyber tu, která tě nejvíce zaujme, a relaxuj. Nezní to skvěle?

Přestože všechno tohle může znít skvěle a nevinně, musíš si dávat při hraní i trochu pozor. Nejenže skutečnost je vždy trochu jiná než hra, ale navíc si můžeš na onlinovkách vytvořit závislost, které se pak budeš obtížně zbavovat. A navíc, kdo by chtěl trávit všechen volný čas u hraní počítačových her, že? Nemusíš se ničeho bát, pokud budeš dodržovat heslo všeho s mírou. Pak pro tebe budou hry občasnou zábavou, která neuškodí.

1 Comment
  1. Na onlinovkách taky občas ujíždím. Nejvíc na mě sedí bod 9 a 10. Přijdu domů, sednu k počítači, chvíli jenom brouzdám po netu a když už z nudy nevím co, zahraju si jednu z “kuchařských” her. Dokážu ji hrát tak dlouho, dokud nejsem v žebříčku úplně první :D. Naštěstí se tohle neděje moc často a když už, tak si u her aspoň odpočinu a naberu síly na domácí úkoly. Vřele doporučuji :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.