Do Olomouce za historií, nákupy i studentským životem

Ať už hledáš vhodné místo na výlet, vyrážíš za zábavou nebo nákupy, Olomouc je pravou volbou. Historické památky, moderní sportovní a kulturní areály, a především krásné prostředí přírody je nedílnou součástí hanácké metropole, která denně okouzluje své návštěvníky.

Náměstí v OlomouciOlomouc je studentské město, což se odráží hned v několika směrech. Do města přijíždějí na konci každého víkendu tisíce studentů, kteří zde studují především na olomoucké Palackého univerzitě. Tomu odpovídá i značný ruch v ulicích v průběhu všedních dní, a naopak poklid víkendů, kdy se opět vracejí domů.

Pokud jde o kulturu, všemožné festivaly, koncerty, výstavy a filmové projekce, které jsou v jiných městech událostí, jsou zde denním chlebem. Divadla, kina, muzea či galerie potkáš na každém rohu, a podobně široká nabídka je ve městě i pokud jde o sportovního vyžití. Obrovských čísel dosahují také počty hospůdek, vináren, barů a klubů, v nichž se denně scházejí především vysokoškolští studenti a středoškoláci.

V posledních letech v Olomouci a okolí vyrostla také spousta nákupních center. Díky modernímu přístupu a široké nabídce služeb se postupně stávají rovněž oblíbeným útočištěm pro trávení volného času, ať už třeba v multikině, v restauracích, nebo na nákupech.

Tip: Kam v Olomouci za nákupy? Nedaleko dálnice směrem na Brno najdeš nákupní centrum Olympia Olomouc, v severozápadní části města v ulici Pražská stojí nákupní centrum Olomouc City a nedaleko silnice směrem na Prostějov můžeš navštívit centrum OC Haná Olomouc.

Z turistických atrakcí jsou v Olomouci žádané především historické kašny, městská radnice s orlojem či sloup Nejsvětější Trojice, mariánský sloup se souborem barokních kašen, klášter Hradisko a kostel svatého Mořice. K nejnavštěvovanějším místům vůbec patří Zoologická zahrada Olomouc na Svatém Kopečku.

Text: Lucie Lukačíková

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.