Jak přežít dovolenou s rodiči

dovolenaDovolená s celou rodinou se může na první pohled zdát jako naprosto nesmyslná věc, ale spousta z nás jí neujde, ani kdyby chtěla. Rodiče chtějí být alespoň na malou chvíli o prázdninách se svými ratolestmi a užít si s nimi společnou dovolenou. Častokrát ale jejich téměř dospělé děti vůbec nemají chuť trávit tímhle způsobem drahocenný čas prázdnin…

Připomíná ti to něco? Taky nechceš aby tě rodiče denně kontrolovali a říkali, co máš a nemáš dělat? Co takhle si ale dovolenou s rodinou užít alespoň tak, jak to bude možné?

Strach z omezování

Pokud se bojíš, že by tě tví rodiče mohli na společné dovolené neustále sledovat, neboj se jim to říct. Domluvte si nějaké podmínky ještě před odjezdem. Máš pocit, že s tebou chtějí být celou dobu a ty pak nebudeš mít čas na sebe? Navrhni jim, že chceš mít třeba hodinku denně pro sebe a své plány. Nezapomínej jim ovšem povědět, kam jdeš, aby o tebe neměli strach a nepřiběhli za tebou s výčitkami. Ani pro jednu stranu by taková situace nebyla příjemná a na příště by jsi hůře prosila o jakoukoliv propustku.

Strach z nudy

I když se to nezdá, i s rodiči se dá užít docela dost zábavy. Jste jedna rodina a jistě tak máte hodně společného. Můžeš je třeba vytáhnout na kolo do hor nebo na potápění . Jestli chceš podniknout něco klidnějšího, zajdi s nimi na nákupy. Zjistíš, jestli se moc lišíte svými názory na módu. Nejde ani tak útratu jako o zábavu. Co takhle mamce dát na vyzkoušení zelené kapsáče nebo šílenou červenou minisukni? Zažít spolu můžete všechno!

Text: Acrev

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.