Fantom Opery zavítá do Prahy

fantomJsi milovnicí divadla a muzíkálů? V tom případě se měj na pozoru! Světoznámý muzikál Fantom Opery s vynikajícím obsazením z Broadwaye a Newyorské opery již brzy dorazí do pražské O2 Arény. Pojďme se společně poodkrýt závoj tajemství, který tento muzikál halí a podívat se nejenom na samotné účinkující, ale i tým, který stojí za tímto dílem.
Bonus: Jedna z našich čtenářek získá dva lístky na toto představení zdarma! (více o soutěži v článku)

Fantom Opery, originální americký muzikál Ivana Jacobse

WTF Entertainment uvádí světoznámý originální americký muzikál FANTOM OPERY, na který se můžeš přijít podívat do O2 Aréně v Praze ve dnech od 20. do 23.11.2008. Mezi účinkujícími v tomto tajemném a zábavném muzikálu najdeš mnohé přední osobnosti newyorského divadla a opery. Scénu muzikálu vytvořil zesnulý legendární broadwayský návrhář James Tilton. Vzrušující speciální efekty při představení se proslavily téměř stejně jako samotný muzikál. Režisérem muzikálu na Broadwayi je Joseph Patton. Hudba i texty písní všestranného newyorského tvůrce Ivana Jacobse sklidily chválu v Severní Americe, Jižní Americe i Evropě.
Třebaže Jacobsův muzikál je v lecčems podobný původnímu románu, současné zpracování dává důraz na překvapující množství romantiky, tance a komických situací jeho různorodých postav. Tyto rozmanité prvky přispěly k obrovské oblibě Fantoma po celém světě.fantom2

O čem muzikál vypráví?

Ústřední postavou příběhu je podivínský operního skladatel a učitel Fantom, který žije v úkrytu kdesi pod pařížskou operou. Tento často neviditelný antihrdina unáší krásné mladé zpěvačky a povídá se o něm, že již zavraždil několik svých protivníků. Fantom Opery je vášnivý a zároveň děsivý příběh, jenž dramatizuje silný a zvláštní milostný vztah mezi Fantomem a jeho krásnou chráněnkou Christinou Daaé.

Jednoznačně pastva pro oči

Scéna se s neuvěřitelnou rychlostí mění více než dvacetkrát. K různým scénickým obrazům patří slavná reprodukce původního lustru Pařížské opery, jenž se zřítí a roztříští o pódium, působivá reprodukce skutečné opony a komplikovaná a zlověstná napodobenina hřbitova, kde se odehrává světoznámý Balet pokušení. Na scéně se objeví i obří reprodukce vnější fasády budovy Pařížské opery i Fantomovo děsivé podzemní doupě.
Vizuální stránka muzikálu je doslova kostymérským snem. Můžeš se kochat stovkami důmyslně navržených kostýmů, z nichž mnohé jsou ušité z přepychového hedvábí a saténu s desítkami tisíc flitrů a perel. Zlatým hřebem je ples, při kterém se na scéně herci představí v nádherných kostýmech typických pro umělecký maškarní bál v Paříži 19. století. Osvětlení navrhla Marcia Mader, držitelka broadwayské ceny.

Na jaké slavné tváře (a především hlasy) se můžeš těšit? 

fantom3Role krásné Christine Daaé se se svým neuvěřitelným hlasem ujala mladá a atraktivní americká zpěvačka Toni Dolce, která se stala ozdobou již mnoha operních jevišť, koncertních sálů a hudebních divadel. Za svou kariéru vystupovala po boku newyorské filharmonie v newyorském Lincolnově centru a v Carnegie Hall, kde zazpívala u příležitosti premiérového oratoria Paula McCartneyho, „Ecce Cor Meum”.
V roli tajemného Fantoma se představí zpěvák barytonista a uznávaný herec Shouvik Mondle, který je v současnosti považován za jednoho z nejlepších umělců působících na prknech světové operní scény.
V aktuálním Fantomově turné se v další velké roli Didota namísto herce Chestera Ludgina objeví další výrazný barytonista newyorské opery, Edward Huls. Ten již vystoupil například v roli „Escamilla” v Carmen, „Alfia” v Cavalleria Rustico, „Skula” v Price Igor nebo „Germonta” v La Traviata a „Petera” v muzikálu Hansel a Gretel.

JAK SEHNAT LÍSTKY?
Po mnoho let tento neuvěřitelný muzikál držel světový rekord v počtu lístků prodaných během jediného týdne. Doporučuje se proto, aby si zájemci zakoupili lístky dříve než obvykle v prodejní síti SAZKA nebo na www.sazkaticket.cz (od 800 kč). Muzikál do Čech přiváží agentura WTF Entartainment. Více informací naleznete na www.wtfcz.cz.

ZDROJ: PR

SOUTEŽ O DVA LÍSTKY!

Odpověz na soutěžní otázku a možná budeš právě Ty ta šťastná čtenářka, které pošleme 2 volňásky právě na tento úžasný muzikál.

Soutežní otázka:
“Koho bys na muzikál vzala se sebou nejraději a proč?”

Odpověď pošli do pátku 14. listopadu na e-mail erakova@slecna.info, jako předmět uveď FANTOM. Nezapomeň uvést svoje celé jméno a adresu, abychom věděli, kam máme lístky v případě výhry poslat!
Vylosovaného výherce budeme kontaktovat e-mailem. Pozor: Každá čtenářka může odpovědět pouze 1krát, jinak nebude do slosování zařazena. Děkujeme za pochopení.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. tag určitě svojí nejlepší kamarádku;) lůcu…ptž vím že bychom si to nejvíc užili:-p…a určitě to musí být fajn:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.