Holky, hrajme si!

Jednou ve škole kamarádka v lavici přede mnou hltavě pročítala malou modrou knížku s názvem Desatero pohodových žen. Na konci hodiny jsem se ji odvážila poprosit o zapůjčení.

Stihla jsem sice jen první kapitolku, ale zaujala mě natolik, že moudra z ní rozšiřuju, kde se dá. A jaká je tedy první rada pro pohodové holky?

hrani

Hraj si!

Určitě si pamatuješ doby, kdy jsi jako malá skákala gumu. Na hřišti před domem jsi točila švihadlem a u toho odříkávala „štěstí, neštěstí, láska, manželství…“ Postupem času ale hry z tvého života vymizely, protože jsi dospívala a řešila úplně jiné věci. A teď najednou by ses k tomu měla vrátit? Proč ne!
Když si hraješ, zapomeneš na všechny starosti a probudíš v sobě své dětské radosti a sny. A i když v osobním životě není vždycky všechno růžové, tím, že se na chvíli ponoříš do zábavné hry, se dokonale uvolníš. Tvé tělo vyplaví endorfiny, hormony dobré nálady, díky jimž se tvé pocity zlepší o sto procent. Důležité ovšem je, aby tě hra doopravdy bavila.

Hru si nenech zkazit tím, že budeš snažit mermomocí vyhrát. Takže svolej parťačky a hrajte prostě jen tak, pro radost ze hry.

Jak si hrát?

Jestli tě honem teď nic nenapadá, inspiruj třeba právě následujícími tipy:

Koulelo se koulelo
Uspořádej turnaj v kuličkiádě. Jasně, mluvím o cvrnkání kuliček. Různobarevné skleněné kuličky pořídíš skoro v každém krámě za pouhých pár korun. Najděte si s partou vhodný plácek, vydolujte důlek, rozdělte družstva, podřepněte ke kuličkám a… kdo bude mít všechny v důlku jako první ze všech?

Sportuj hlavně pro radost
Chodíš pravidelně běhat, abys měla figuru na léto do plavek? V tom případě si zkus svůj běh vždy něčím zpestřit. Nekontroluj pořád, kolik kilometrů a za jak dlouho uběhneš. Klidně se v půli cesty zastav a pozoruj klidnou hladinu rybníka nebo zajímavou kůru stromu, děti jak si hrají na pískovišti. Posaď se na okraj zídky a sleduj ostatní sportovce.

Veršovaná
Skládej básně. Zapomeň na výmluvy typu: vždyť já to neumím. Svoji rozumnou a racionální část pošli na dovolenou a kdykoliv se ti bude chtít psát, pusť se do toho. Tvé výtvory nemusí nikdo číst, takže není důvod se stydět. Dej průchod svým myšlenkám, fantazíruj a nech ruku s perem, aby postupně zaplňovala papír.

Hraj si, raduj se, blbni! Oči se ti rozzáří a alespoň na chvíli se ti uleví od všech starostí, které tě nyní trápí. Zbývajících devět pravidel jak být pohodová žena nalezneš v knize Desatero pohodových žen od Ursuly Nuberové.

Máš vlastní tip, jak si hrát? Napiš nám ho do komentářů!

2 Comments
  1. No my ve skole s holkama hodne casto hraly hru, ze jedna na listecek napsala nejaky vers a poslala ho po tride dal. Dalsi kamoska dopsala novy vers a stary zarolovala a zase dala dal…a hraly jsme to tak dlouho, az se papir cely zaplnil…pak jsme to precetly…a nikdo nechapal proc se tak chlamem:D vznikaly nehorazne vtipne pitomosti:) podobne jsme to hravaly i s obrazkem – jedna nakreslila obrazek, dalsi pripsala co si mysli, ze to je, zarolovala obrazek a poslala dal. A tak daaaal:) zkuste to je to fakt sranda! No a pro zpestreni nudne hodiny nechte koloval papir s napisem: “kdo priplacl ten chleba na strop” a sledujte reakce spoluzaku…zatim se vzdycky vsichni koukli na strop…a stranda je, kdyz papir zachyti ucitel a koukne na strop taky:) Tak tolik par tipu od me:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.