Jedeme kempovat!

Taky už se nemůžeš dočkat blížících se prázdnin? Sháníš program, který obstará tvoji letní zábavu? Co takhle vyrazit do kempu? Namítáš, že netušíš, co si s sebou sbalit? Tak právě s tím ti na následujících řádcích pomůžu.

V kempu se ti nabízí ubytování buď v chatkách nebo můžeš využít svůj vlastní stan. Každá možnost má přitom pochopitelně své pro a proti, záleží, jak moc velký komfort od své dovolené očekáváš.stan-kempovani-turistika

Nekazící se potraviny

Předpokládejme, že v peněžence zrovna nedisponuješ příliš vysokou částkou stejně jako tví kamarádi či přítel, se kterým hodláš vyrazit. Poté se jistě nebudete pohybovat v restauracích či předražených obchodech. Proto je vhodné přibalit si potraviny, kterým minimální datum spotřeby uplyne až za několik měsíců. Pro příklad ti uvedu konzervy, dehydratované těstoviny či polévky v sáčku. Samozřejmě se nejedná zrovna o nejzdravější způsob stravování, ovšem žaludek zasytíš a finance ti zůstanou. Dále nezapomeň na čaj, kávu, základní koření v menším balení, rýži či těstoviny. Když už je řeč o přípravě jídla, přidej do batohu i příbor, umělohmotné talíře a hlavně ostrý nůž.

Teplé sportovní oblečení

Od ubytování v kempu neočekávej žádnou módní přehlídku. Od toho se bude odvíjet i oblečení, které budeš ke svému životu nutně potřebovat. V prvé řadě je to pochopitelně spodní prádlo, dostatečné množství triček, sportovní kalhoty a mikina. Dále se ti mohou hodit i plavky nebo pláštěnka. Na spaní zvol pokud možno co nejteplejší oděv, noci ve stanu či v chatkách bývají chladné.

Hygiena nade vše

V kempu obvykle narazíš na společné sprchy, za jejichž použití zaplatíš zvláštní poplatek. Proto do svého batohu nezapomeň přibalit veškeré pečující přípravky. Dále se neobjedeš bez repelentu a opalovacího krému.

Zábavou nabité večery

Ve večerních hodinách se kempem většinou line podmanivá hudba kytar. Pokud i ty umíš na tento hudební nástroj hrát, vezmi jej s sebou. Za nepříznivého počasí vám jistě postačí nějaké jednoduché stolní hry nebo elektronika s dostatečnou zásobou filmů. S tím přitom samozřejmě souvisí i nabíječka.

Pamatuj, že každý kilogram navíc se počítá. Snaž se proto netahat s sebou celý šatník pro tebe nezbytných kousků ošacení a pro jednou některé věci vynechej. Uvidíš, že až se budeš tahat s objemnou taškou, tvé záda to velmi brzy poznají.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed