Jak se pohodlně sbalit na hory

Lyže, lyžování, sníh, sjezdovky a hory. Den ode dne aktuálnější téma. Zima už se neblíží, zima už je tu, a tak i na horách se vše připravuje na první návštěvníky. Aby sis hory tenhle rok maximálně užila, Slečna ti přináší rady, jak se v pohodě a klidu sbalit na hory.

Aby sis přivezla tolik věcí, kolik si jich odvezeš, a aby se ti do kufru vešly, je důležité mít systém. Ač to možná zní až příliš banálně, napiš si několik dní před odjezdem seznam. Několik dní dopředu proto, abys mohla postupně doplňovat vše, na co si vzpomeneš. A seznam proto, že podle něj se balí daleko lépe než z hlavy. Na hory je lepší sportovní taška než kufr. Někdy se totiž musíš k horské chatě dostat kus pěšky a taška se ti ponese rozhodně lépe.
[styled_box color=”pink” Title=”Nezbytnosti na cestu”]
Připravili jsme pro tebe malý seznam věcí, které by ti rozhodně neměly chybět.

Krém – hodně mastný, podobný vazelíně. Vítr a mráz vysušuje pokožku, proto se ti určitě bude hodit. Stejně tak krém na opalování.

Dostatek teplých ponožek – těch na lyžích není nikdy dost. Ať už budou mokré nebo zpocené, je potřeba mít dostatečnou zásobu. Totéž platí i pro rukavice.

Termoprádlo – díky němu se tolik nezpotíš při sportu a neprochladneš.

Lékárničku – není potřeba tahat s sebou obvazy a sádru, ale hlavně léky na nachlazení, rýmu, kašel a další. Než pátrat v cizím městě po lékárně, je lepší mít jich pár u sebe.

Hřeben – ne, není to vtip. Divila by ses, kolik lidí si ho s sebou zapomíná přibalit. Je to stejné jako s kartáčkem a pastou. Všechny věci, které ještě do poslední chvíle používáš, jsou na listině ohrožení. Proto si na ně dej dvojitý pozor.

Propriety na lyže – všechny lyže, ať dámské lyže, pánské lyže nebo dětské lyže, se musí ošetřovat. Na běžky potřebuješ vosk a sjezdové lyže zase nabrousit. Než vyrazíš na hory, nezapomeň si je dát do pořádku.

Tampony – i když zrovna nemáš termín, změnou prostředí i teploty a stresem se ti může menses nečekaně změnit. Abys nebyla zaskočená, je tohle další věc, kterou měj s sebou.

Dráty a kabely – bez nabíječky na mobil se rozhodně neobejdeš. Pokud nemáš dvě, dávej si pozor a mysli na ni, aby místo v tašce nezůstala doma.

Železnou zásobu – ať už se vypravíš kamkoli, je dobré mít s sebou železnou zásobu. To znamená někde neustále u sebe sumu peněz, která tě zachrání, pokud bys něco zapomněla, ztratila se, nebo o něco přišla.

Mimo to s sebou samozřejmě potřebuješ oblečení, zimní bundy a další. Ale na to předpokládám nikdo nezapomene.
[/styled_box]

Jak se zabalit před návratem

Kouzlo spočívá v jednoduché maličkosti. Když se doma balíš, většinou na to máš čas, a tak každou jednotlivou věc pečlivě skládáš do tašky. Ponožkami vyplňuješ mezery, aby se tam toho vešlo co nejvíc. A teď máš dvě varianty, jak to udělat při odjezdu. Buď si na balení domů vyhradíš také tolik času a velice pečlivě si zase sbalíš, nebo, a pozor, se budeš na hory balit tak, jako kdybys jela domů. To znamená „hala bala“ naskládáš věci do tašky, čímž si zaručíš, že v ní bude dostatek místa i při odjezdu. A pro praktické slečny je tu ještě třetí možnost. Malou příruční tašku zabal do velké. Při odjezdu do ní pohodlně dáš vše, co se do velké už nevešlo.

Lyže si ale zabal opravdu pečlivě, jelikož o ty přijít by byla opravdu škoda. Pokud ještě žádné nemáš a nechceš si je půjčovat, mrkni na www.lyze-elan.com, kde mají kromě zajímavých lyží i zajímavé ceny.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.