Jak si zjednodušit život? Jednoduše!

smileVe škole tě zaměstnává hromada povinností, pak přijdeš domů, a ani si neoddychneš, musíš se zase začít učit. Mimo to si však chceš taky užívat zábavu, scházet se s kamarády či něco zajímavého prožít. Neustále jsi v poklusu a často nevíš, kde ti vlastně hlava stojí. A když jsi natolik zahlcená starostmi, nedokážeš si ani pořádně vychutnat každodenní radosti. Udělej si život snadnější! Nevíš, jak na to? Slečna poradí!

PRAVIDLO Č. 1  – INVESTUJ DO ŽIVOTA, NE DO ŠATNÍKU

Myslíš, že hromadění věcí, ať jsou to hadříky, kosmetika, nebo časopisy, Tě udělá šťastnou?  Na první pohled možná ano, ale to, co ti úspěšný nákup může dát, je pouze chvilková euforie. Vzpomeň si, kdy jsi byla minulý rok nejšťastnější? Nejspíš tě ani nenapadne něco ve smyslu „když jsem si kupovala ten nový kabátek“! Opravdovou radost hledej jinde.  Zkus o víkendu třeba vyrazit do města, ve kterém jsi ještě nebyla. Naplánuj oslavu, pobav se s přáteli, cokoli. Budeš mít na co vzpomínat.smile2

PRAVIDLO Č. 2 – ULEHČI SI ROZHODOVÁNÍ

Máme-li na výběr hned několik možností, což v dnešním světě není nic neobvyklého, začneme dlouze váhat, a nakonec si dost možná ani nic nevybereme. A když už ve zbrklosti některou z možností zvolíme, pronásleduje nás špatný pocit, že sis měla vybrat raději to druhé. Zde platí jasné pravidlo – s rozhodováním nepospíchej. Nech si nějakou dobu na rozmyšlenou, ujasni si, co vlastně chceš, a teprve s chladnou hlavou se rozhoduj!

PRAVIDLO Č. 3 – UŽÍVEJ SI PŘÍTOMNOSTI

Neustálé uvažování, co bys mohla dokázat, vidět a udělat přináší často nespokojenost. Máš spoustu nesplněných přání, a místo toho, aby sis vychutnávala přítomnost, myslíš na to, co bys měla v nejbližší době udělat. Zastav se! Zamysli se nad aktuálně dosaženými úspěchy a raduj se z nich, než zase začneš toužit po něčem dalším. Neporovnávej se s druhými a přestaň lidem závidět. Jasně, stanov si cíle, ale nehleď jen do budoucna. Užij si každý přítomný okamžik a ke svým snům jdi přímou cestou.

PRAVIDLO Č. 4 – UDĚLEJ SI POŘÁDEK NEJEN V ŽIVOTĚ, ALE I VE VĚCECH

Pokud tě zatěžují hromady papírů na tvém stole a pokaždé trávíš spoustu času hledáním věcí ve své skříni, vyhraď si nějaký čas na úklid (ano, musíš pro to něco obětovat :-).

Ihned vyhoď:
Staré časopisy, na které jsi nepohlédla už celý rok.
– Suvenýry, ke kterým nemáš už žádný vztah.
– Staré oblečení, které už jsi na sebe dlouho nevzala, ale myslíš, že se ti jednou MOŽNÁ ještě bude hodit.
– Starou kosmetiku, poloprázdné nepoužívané lahvičky, sponky z dětství atd.
– Spoustu popsaných papírů a vypsaných propisek, které se válejí všude po stole a zabírají prostor v šuplících.

Co dodat? Udělej kompromisy mezi povinnostmi a zábavou. Když jsi ve škole, soustřeď se na učení, doma pak budeš mít méně práce a budeš moci dělat nerušeně to, co tě baví! Hodně štěstí  :-)

Text: Anita
Foto: SXC.hu

13 Comments
  1. Hezký :-)zajímavý článek.Zkusím to , ale s těma časopisama nesouhlasím!Když už jsme za to dali prachy tak to přece nebudeme vyhazovat ne?Testy a zajímavosti tam josu tak co…:)A nesouhlasím vlastně ani s těma talismanama či co a ani s tím oblečením!Není to pravda..vždycky se to hodí.Nevím proč bych to měla vahazovat mno nic :)jinak hezký článek ahojky

  2. ja souhlasim s Mišinou skoro ve všem…až na to oblečení a časáky. Moje mamka mi každoročně když si třídím oblečení dává většinu věcí zase do skříně co sem vytřídila…a na to nové už nemám místo…např. triček co mám na doma mám poloviny police a z toho nosím tak 4-5 triček…vždyt se přece operou tak na co mám tam ty dalš??….a s těma časákama…dnes už si stačí koupit 2 časopisy a vydíš tam skoro to samé…porovnávali sme s holkama naše časáky které mají asik 1 rok a uvidíš v nich stejné titulky, stejná témata, stejné dárky, sttejné obrázky…no tak na co ty prachy vyhazovat ??

  3. Holky, to je právě to! :) Říkáte si: “to se jeste nekdy hodi atd.”, a hodi se to tak jednou za rok a po zbytek roku tyhle kramy zabírají prostor. Jasně, věci, které se vám stále líbí, talismany, no prostě věci, které pořád nepřekáží a máte k nim vztah si klidně nechte. Jen chci říct, ža mnohdy vám ulehčí mnoho práce, když se s různými “starými krámy” nadobro rozloučíme :-)

  4. Jo, já se před rokem taky odhodlala vyházet vytahané oblečení, které jsme uchovávala ve skříni s nadějí, že “na doma” jsou dobré. A musím říct, že nic z nich mi vlastně vůbec nechybí, jen mám ve skříni víc místa a je jednodušší v ní udržet pořádek a najít zrovna to, co hledám. Jediné, co mě tak trochu mrzelo, jsou vyhozené “vzpomínky”, že člověk třeba uvidí tričko a řekne si, jo tak v tom jsem byla na prvním rande a tak :-) Ale jde žít i bez toho.

  5. já s mamkou, když se pustíme jednou za čas do mého šatníku, tak vyhážeme jednu třetinu oblečení, které věnujeme dvoum starým lidem, kteří vychovávají dvě jejich vnučky :) a mám z toho vždy dobrý pocit.. oni nám pošlou buď vajíčka, nebo jsme se sestrou dostaly drobný dárek na vánoce :)

  6. Jé, Anit, já jsem projížděla všechny Tvoje články… máš je fakt moc dobrý! Z těch se nejvíc “poučím” :)

  7. To první je těžké, já mám totiž vždycky takovou radost když si koupím třeba i blbé gumičky…xDA to s těma hadrama to je pravda měla bych je vyhodit… Mamka mi vždycky dá nějaké věci a já se tvářím že se mi to líbí abych ji neurazila no a pak se to tam jenom tak válí a zabírá místo…

Leave a Reply

Your email address will not be published.