Jak šikovně vybírat dárky pro muže

Je nejvyšší čas začít řešit vánoční dárky. Čím dříve se do toho pustíš, tím méně ve stresu budeš. A kterými dárky začít? Těmi pro muže. Jak je známo, mužům se dárky vybírají nejhůř, proto na ně potřebuješ více času.

Podle čeho vybírat? Rozděl si rodinu do několika kategorií. Na ty, pro které už dárky máš, nebo je máš alespoň pevně vymyšlené. Další skupinou budou ti, pro které dárky zatím nemáš, ale nebývá problém jim vždy něco rychle vymyslet (víš, jaký mají koníček, co je baví, případně ti řeknou, co by chtěli). Do poslední kategorie spadají ti, pro které je obtížné dárek vymýšlet. Budou tam nakonec asi jen muži. Poslední kategorii musíš začít řešit jako první, abys vše stihla s přehledem.

Dárek pro muže může být totiž opravdu cokoliv, když dopředu dobře vysonduješ, co by rád. Pokud nemáš možnost se zeptat v okolí nebo přímo dotyčného, je to horší.

Každému, co ho baví

Například: věnuje se tvůj tatínek nějakému sportu? Můžeš mu dokoupit něco do sady. Nebo je někdo z rodiny blázen do telefonů? Pak mu pořiď třeba rukavice na zimu, které jsou uzpůsobené tak, aby mohl ovládat dotykový telefon i v nich.
Ne vždy musí jít o vážný a drahý dárek. Někdy muže daleko víc potěší něco vtipného. Jestli má tvůj přítel rád pivo, můžeš mu koupit otvírák, který má zabudované počítadlo. Tak získáte o počtu kousků přehled oba.
Jestli je tvá drahá polovička celá žhavá do iPhonů, ale tenhle rok mu ho nemůžeš dopřát, existuje vtipná alternativa. Kalkulačka, která iphonu jako by z oka vypadla.
Jestli si někdo z rodiny ve sprše rád zpívá, daruj mu rádio do koupelny. Nebude zpívat pořád to samé, a třeba se i někdy chytne do hudby.
Zkus se odpoutat od léty prověřených ponožek a kravat! Tenhle rok je o originalitě. Nejlepší je udělat si hodinku času, sednout k počítači a brouzdat po internetu. Stránek s dárky je nepřeberné množství. Něco ti do oka určitě padne.

Pro muže, se kterými je to opravdu těžké, je tu ještě jedna varianta. Můžeš mu darovat voucher v určité ceně. Do knihkupectví, do obchodního centra nebo jakéhokoli obchodu. Tak máš jistotu, že si vybere opravdu to, co se mu líbí.

Důležitá je především prezentace

Všechny ženy vědí, že vybírat dárky pro muže je obtížné. Ty zkušenější také vědí, že základ úspěchu je v prezentaci. Tedy v tom, jak dotyčnému dárek předáš. Pokud nebudeš s vybraným dárkem stoprocentně spokojená, ale víš, že nic lepšího už jednoduše nevymyslíš, nesmíš dárek předávat otrávená. „Tak tady to máš, ale teda byla to fuška a raději se netěš. Asi se ti to stejně nebude líbit.“ Po takové větě se vsaď, že se mu to líbit nebude. Na muže fungují opačné projevy. Například: „Tak tady to máš, až to rozbalíš, musím ti říct, jak se mi to podařilo sehnat. Byla to přímo kovbojka atd.“ A se stejným zápalem mu popiš, co to všechno umí, proč to má a jak bude „cool“, že má zrovna tohle. Muži mají rádi takové projevy, pak se bude těšit jako malé dítě.

Když už nevíš kudy kam

Pokud jsi zvyklá darovat vždy něco osobního, ale čas se krátí a ty už nevíš co bys, zavzpomínej na dětství. Zeptej se rodičů, prarodičů a dalších z jeho rodiny. Určitě si vzpomenou, co měl jako malý kluk nejraději, nebo co tehdy moc, moc chtěl a nedostal. Pokud to seženeš, určitě si vzpomene, vrátí se znovu do dětství a bude nadšený.

Jestli máš ráda vtipné, malé a originální stylové dárky, podívej se pro inspiraci na darky.cz. Výběr je široký a možná narazíš na něco, co by tě v životě nenapadlo koupit, ale bude přesně to ono. Tak hodně štěstí a pevné nervy!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.