Jsou tanga vhodná pro těhotné?

Stále častěji přemýšlíš o tom, kdy přijde ten “správný” čas stát se matkou? Otázky kolem plánování a průběhu těhotenství jsme už na Slečně řešili několikrát. Rostoucí bříško přinese velké změny nejen ve tvém životním stylu, ale také v šatníku. Přečti si, jaké spodní prádlo je vhodné pro nastávající maminky.

Je potřeba pořídit si speciální těhotenské spodní prádlo?

Přiznejme si to – většina z nás má strach nejen ze samotného porodu, ale také z tělesných změn a příbytku na váze. Ačkoliv spoustě mužů připadá bující mateřské poprsí velmi přitažlivé, nastávající maminky to často vidí úplně obráceně a ze svých křivek mají docela vážné komplexy. Že se nemají za co stydět a těhotenské křivky naopak světu hrdě ukazovat, dokazuje i stále pestřejší nabídka těhotenského oblečení, které má k designu beztvarých pytlů na brambory rozhodně daleko.

Návrháři neopomíjejí ani těhotenské spodní prádlo. To musí být nejen pohodlné, budoucí maminka by se v něm zároveň měla cítit žensky a svůdně. Jak vybrat to správné?

Vyšší cena, zato nesrovnatelný komfort

Je to tak – za “speciální” mateřské prádlo si připlatíme. Není proto divu, že tolik žen řeší, zda se do něj vůbec vyplatí investovat a zda si nevystačí s prádlem, které nosily doteď. Nikde není psáno, že v těhotenství si musíme nakoupit komplet nový šatník. I trička, svetry nebo kabáty můžeme vybírat tak, abychom si jich užily také po porodu. Jedinou podmínkou je, aby byly pohodlné a nikde netlačily. To samé platí i u spodního prádla.

Těhotenské kalhotky se dovedou přizpůsobovat zvětšujícímu se bříšku, proto bývají vyrobené z elastických materiálů, které jsou však stále dobře prodyšné – a to je jeden z hlavních důvodů vyšší ceny. Také okraje nohavic jsou o něco volnější, aby se nikde nezařezávaly a nastávající mamince nepřidělávaly starost navíc. Na první pohled se přitom od běžného prádla téměř neliší.

Některé modely dokonce fungují jako opěra bříška, což zaručí opravdu nesrovnatelný komfort. Speciální sportovní prádlo nám umožní být aktivní i v mateřství – ať už se dáme na těhotenskou jógu nebo třeba cvičení na míčích.

Je potřeba vzdát se v těhotenství tang?

Přestože jsou tanga často odsuzované, mnohé z nás se jich ani přesto nedovedou vzdát. Cítíme se v nich sexy a také mužům se tento styl obvykle líbí. Pokud ti tanga připadají dostatečně pohodlná a nikde tě neškrtí, není důvod, proč by ses jich měla v těhotenství vzdát. Nejdůležitější je, aby ses cítila dobře a sama sebou. Je spousta žen, které před porodem raději chodí “naostro”, protože jim kalhotky připadají nepohodlné. Tanga bokového střihu (“tak akorát pod bříško”) z lehkého materiálu tak vlastně mohou být kompromisem.

Aby bříško zůstalo hezké i po porodu

Proč v těhotenství nosit jen beztvaré oblečení a bát se šatů, které tvé křivky vystaví na odiv? Díky nastavitelným podpůrným pásům bude rostoucí bříško vypadat mnohem lépe i pod přiléhavým oblečením. Vhodné je i ze zdravotních důvodů – v zimě tě bude zahřívat stejně jako kvalitní termoprádlo a navíc ti uleví od bolestí zad. Nastavitelné typy využiješ i po porodu – jejich stahující efekt pomůže k tomu, aby se bříško přirozeně vrátilo do původního stavu a nezůstalo povolené.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.