Káhira: po stopách starověku s příchutí moderní doby

Last minute: Sluníčko, teplo, mnoho příležitostí k turistice i zábavě ti nabídne Káhira, krásné město, jež je hlavním a zároveň nejlidnatějším městem Egypta. Láká tě se tam jednou podívat? Přečti si, co by sis určitě neměla nechat ujít.

Rozloha Káhiry je úctyhodná a o zajímavosti tam rozhodně není nouze. Každý si přijde na své a z dovolené tam si přivezeš spousty nezapomenutelných zážitků. Jelikož však místní žijí úplně jinak než my, před cestou by sis určitě měla zjistit něco o jejich kultuře a zvycích. Vyhneš se tak možným nepříjemnostem.

káhira

Jiný kraj, jiný mrav

Káhiřané jsou vůči turistům obvykle zdvořilí a přátelští. S radostí tě vždy a všude přivítají, ovšem často s jistými záměry. Naše země, kultura i barva pleti jsou pro místní obrovských lákadlem. Mnozí by se rádi dostali ze své země do Evropy. Proto je na místě být maximálně opatrná, udržovat si odstup od cizích mužů a nesedat jim na dobře nastražený lep.

Na místě je také upozornění ohledně oblékání, které se týká zvláště žen. Vůči ženám jsou v tomto ohledu Egypťané (jako ostatně většina muslimů) méně tolerantní, proto se raději vyhýbej krátkým sukním a tričkům s výstřihem. Při návštěvě mešity měj hlavu a ramena překrytá šátkem, abys nezpůsobila místní poprask.

Co by sis neměla nechat uniknout?

V Káhiře je mnoho míst, která jsou turisticky lákavá a rozhodně stojí za to k nim zavítat. Bohužel jedna několikadenní dovolená na všechny zajímavosti Káhiry nestačí. Zde je pár tipů na to nejlepší, co ti Káhira může nabídnout.

Po stopách egyptské historie

Pyramidy v Gíze patří k nejnavštěvovanějším místům Egypta. Z Káhiry do Gízy je to co by kamenem dohodil.  Pro nadšence historie a milovníky pyramid je to nejideálnější místo, z kterého si přineseš značné množství nových poznatků a především ten úžasný pocit, že si mohla navštívit místo plné záhad a tajemství. Zavítat můžeš do Cheopsovy, Rachefovy, Menkaureovy pyramidy nebo omrknout úžasnou Sfingu, která se nachází poblíž.

Zároveň můžeš zavítat do Muzea Papyrusu, díky níž pronikneš hluboko do historie a významu papyru. A pokud by ses ráda dozvěděla více o egyptských památkách, rozhodně nezapomeň ani na Egyptské muzeum, které je plné pokladů, šperků, soch a ostatních skvostů.

Honba za nákupy a suvenýry

Přivést si něco z dovolené je pro nás milým rituálem. Se suvenýry si totiž spojíme spoustu pěkných vzpomínek. Kam za nákupy v hlavním městě Egypta? Káhira v současnosti nabízí velké množství moderních nákupních center, ale daleko větší dojem si odnesež z některé z místních tržišť, které k městu neodmyslitelně patří. Mezi nejznámější patří Khan el Khalili, kde seženeš opravdu cokoliv, nač si jen vzpomeneš. Zakoupit si můžeš třeba šperky, vázy, šály, lampy a další krásné věci.

Potěšení, zážitek a romantika v jednom

Jednou z největších atrakcí pro turisty je bezesporu projížďka na velbloudím hřbetu. Projíždět se pouštní krajinou na zvířeti, které jsi doposud vídala jedině v zoo je velkým zážitkem.  Cena za jedno svezení se v přepočtu pohybuje od tří set do pěti set korun.

Jestliže neprahneš po aktivních atrakcích a jsi spíše na „koukání“, můžeš zavítat do zoologické zahrady v Gíze, která patří mezi jedny z nejkrásnějších na světě. Díky exotickým zvířatům a květinám se tam budeš cítit jako v ráji.

Pokud jsi spíše vodomil, nevynechej projížďku po Nilu. Cena projížďky na loďkách se odvíjí od provozovatele, nejčastěji za lístek dáš od sedmi set do tisíce korun.

Letenky do Egypta rezervujte online na letenky.poletim.cz a ušetřete!

Noční život po egyptsku

Ačkoliv se může zdát, že místní lidé jsou poměrně uzavření a budí dojem nudných osob, nenech se zmást. Potrpí si na zábavu až do rána. Díky tomu se v Káhiře nachází mnoho klubů a diskoték.

Například v Cairo Jazz Club je každou noc opravdu živo a užiješ si tam spoustu taneční zábavy. Jazzová hudba byla v klubu mírně omezena, takže dnes mu vládne spíše moderní a taneční muzika. Jestliže by sis ráda spíše poslechla orientální hudbu, můžeš se mrknout do Nočního klubu Sangria, který je originální především v tom, že řada zábav probíhá venku s výhledem na Nil.

2 Comments
  1. V Egyptě jsem byla pětkrát, takže s klidem můžu říct, že už to tam znám jako své boty :D Výlet do Káhiry jsem podnikla už při první návštěvě Egypta. Bylo to úžasný, když opomenu to vedro, na které jsem tehdy nebyla vůbec zvyklá. K pyramidám bych se ještě jednou chtěla vrátit, ale víckrát určitě ne, cesta je hrozně vysilující :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.