Kdo si hraje, nezlobí? Tipy na online hry pro dívky

Odpoledne po škole, po práci, zkrátka po náročném dni spousta z nás sedne k počítači. Chceš se odreagovat a myslet chvíli na něco příjemného. Jelikož nás holky vždycky bavilo oblékat panenky, lakovat si nehty nebo se starat o malá zvířátka, podobné odreagování často hledáme i na internetu.

Staň se na chvíli třeba parfumérkou

Existuje mnoho her pro dívky, ve kterých se můžeme dostatečně vyžít. Žádné zbraně, žádné střílení příšer se třemi hlavami, ale klidné vyrábění gelových nehtíků přesně tak, jako by to bylo ve skutečnosti. A to je jen jedna ze spousty zábavných her dostupných zdarma na internetu.

Pokud je venku ošklivo, v televizi nic nedávají, kamarádka nemá čas a ty se chceš uklidnit, tak pak je internet řešením. Pro tyto chvíle většinou vyhledáváme online hry bez nutnosti pokračovat v nich i další den. Tedy ty jednodušší, které nemusíme zdlouhavě instalovat a číst mnoho zbytečných návodů. Chceme si sednout, zkusit několik her a pak u té nejlepší třeba i hodinu vydržíme. Takových her jsou na internetu miliony, nejtěžší asi bývá najít hru, která je graficky pěkně zpracovaná a má základní smysluplný koncept.

Manikérka, stylistka nebo manažerka restaurace?

Troufám si říct, že některé online hry pro dívky mohou být částečně i přínosné. Například již zmiňovaná hra Pink Nails. Gelové nehty ke spoustě z nás neodmyslitelně patří a dotvářejí naší krásu a jedinečnost. Ale kolik z nás si je už vyzkoušelo udělat? V této vcelku pěkně zpracované hře si to můžeš vyzkoušet krok po kroku přesně s každým nehtem zvlášť. Nehty očisťuješ, následně brousíš, nalepuješ umělé nehty a tak dále až po zdobení třpytkami i lakování. Takže ty, kdo si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet práci profesionální nehtařky, mají možnost. Věř, že i na počítači to může dát pořádnou práci!

Je mnoho druhů her pro dívky, například oblékání panenek, starání se o zvířátka, můžeš vlastnit salony krásy, být veterinářka, učitelka ve školce, kadeřnice, kosmetička… Každý si přijde na své a špatný pocit z toho, že děláš něco naprosto neužitečného, mít nemusíš. Je to druh relaxace stejně jako si jít zaběhat, číst časopis nebo se koukat do stropu. Pokud budeš kombinovat odpočinek pasivní a aktivní, pak se není čeho bát. Tak proč nebýt alespoň na chvíli třeba kadeřnicí?

Tipy na online hry pro dívky:
Cuties Hairdressing Salon – Vyzkoušej si, jaké to je vlastnit kadeřnický salon a pečovat o vlasy zákaznic precizně, a přitom rychle, aby byly spokojené.
My Perfume Salon 2 – Tvým úkolem je zde míchat parfémy přesně podle přání zákazníků.
Dessert Master – Cílem této hry je vytvořit a nazdobit dortíky, aby se co nejvíce podobaly předloze. Za podařené kousky sbíráš body a postupuješ do vyšších levelů.
Nail Design – V této hře si vyzkoušíš práci manikérky.
Wedding Shoppe – Staň se majitelkou luxusního svatebního salonu a snaž se splnit nevěstám jejich přání o pohádkové svatbě!
My New Room – Kdo by si nechtěl zařídit pokoj přesně podle svých představ? V této hře můžeš zkoušet, natírat, kombinovat, prostě co si usmyslíš.

Nenech se omámit

Ale pozor! Stejně tak, jako si můžeme vytvořit závislost na cigaretách, alkoholu a kávě, můžeme propadnout i hrám. Je to druh závislosti, kterou má dnes více lidí, než si myslíme. Proto i když ten pejsánek, o kterého se staráme, vypadá rozkošně a podle pravidel potřebuje pít, jíst a mazlit se, musíme si uvědomit, že je navždy zavřený na obrazovce našeho počítače a že ve chvíli, kdy vypínáme hru, pejsek se vypne také.

Není zdravé věnovat se internetovým hrám denně déle než dvě hodiny. Nikdo z nás nechce přeci odcházet od počítače s pocitem, že opustil nějaký lepší svět, který ale není reálný.

Text: AR

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.