Kdysi jégrovky, dnes termoprádlo

Rozhodně aktuální téma. Zima se blíží, na horách už napadl první sníh a zarytí lyžaři si mnou ruce na první sjezd. Proto je nejvyšší čas porozhlédnout se po termoprádle, které nám již věky poskytuje příjemné teplo. Jako v jiných oblastech i v této jsou na sezónu přichystané nové kolekce, které nejen zahřejí, ale také pěkně vypadají. Což je pro nás, slečny, důležité vždy a všude.

jegrovky_termopradlo_spodni_pradlo
Dnešní “jégrovky” vynikají funkčností i designem.

Na konci 19. století žil jistý pan Jäger, který v roce 1881 vytvořil první teplé spodní prádlo. Začalo se mu právě po jeho stvořiteli říkat „jégrovky“. Až v roce 1876 je pan Jäger začal šít ve velkém, v dílně v Krásné Lípě. Od tohoto data si je obléklo miliony lidí a v přetvořené podobě si je oblékáme dodnes. Pan Jäger měl jednoduše geniální nápad. Nejslavnější se staly modely trikotu a kalhot, které si starší ročníky pamatují až moc dobře. Vymožeností těchto modelů byla zadní odepínací část, která zjednodušovala pobyt na toaletě. Jako materiál byla použita bavlna. Zajímavé je, že i přes kvalitní materiál se jégrovky velmi rády a velmi rychle vytáhly do šířky. Co by ale lidé neudělali pro blahý pocit tepla.

Dnešní jégrovky pro každého

Dnes je termoprádlo samozřejmostí nejen pro lyžaře nebo zimní sportovce. My obyčejní lidé – nesportovci oblékáme „košilku“ zastrčenou v kalhotách. To aby nám, jak říkali rodiče, nenastydly ledviny a močový měchýř. Díky za aktuální módu, která už neproklamuje trička nad pupík, ale naopak dlouhé trikoty sahající po zadek!
Když se vydáme na hory, měníme košilku za vymoženost moderní doby – termoprádlo. Nejen že nám pomáhá udržovat tělesné teplo, ale také je vzdušné, takže nejsme zpocení a nenastydneme. No a dnes už vypadá i velmi sexy. Například dámské termoprádlo je oblíbené nejen na sport, ale i na normální nošení. Hlavně pokud tě trošku bere hip hop a street móda.

Pro muže tu je široký výběr. Rozhodně širší než v klasické módě, protože přeci jen kluci asi sportují víc. Pánské termoprádlo zahrnuje od trikotů, přes tílka, trička a kraťasy vše. Pokud se chystáš s partnerem na hory, určitě je to dobrý námět na vánoční dárek. Bude mu teplo a v obtaženém spodním oblečení vyniknou krásně jeho svaly. Takže to bude dárek i pro tebe.

Veškeré verze termoprádla prádla existují i ve velikostech pro děti. Jestli už máš vlastní, můžete být jako rodinka pěkně sladění. A jestli ne, tak pro brášku nebo sestřičku to také nebude dárek k zahození. Přiznejme si, že všechno, co je pro děti, je moc a moc roztomilé, takže se připrav, že dětské termoprádlo budeš vybírat déle, než si teď myslíš.

Jak si správně vybrat přímo na tělo

Aby termoprádlo plnilo svůj účel a bylo praktické i pohodlné, vybírej ho podobně jako spodní prádlo. Hlavním aspektem je pohodlí. Jelikož ho budeš nosit hlavně při sportu, kde je pohyb na prvním místě, musí v každé situaci sedět. V kabince se tedy nestyď a udělej pár pohybů. Dalším aspektem je účel, pro který si ho pořizuješ. Existují druhy a úrovně propustnosti a tepelné ochrany. Na lyže si koupíš jiné triko než na běhání. Proto si nejdřív rozmysli, na co přesně ho budeš chtít. No a pak máme taky různé cenové kategorie. Vyplatí se o prodejci nejdřív něco zjistit, včetně referencí. Jelikož ti takové prádlo vydrží déle než jednu zimu, investuj. Když se budeš řídit poměrem ceny a výkonu“, nic nezkazíš.
Termoprádlo můžeš směle zařadit na seznam vánočních dárků jak pro rodinu, tak pro kamarády nebo partnera. Díky tomu prožijí zimu v teple, a z tepla je přeci ten nejkrásnější pohled na mráz.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.