Kufr sem, kufr tam

Ať se chystáš na dovolenou, služební cestu nebo třeba jen na internát, vždy se hodí dobré cestovní zavadlo, které by mělo zaručovat estetičnost, ale hlavně bezpečný převoz tvých věcí.

Zavazadla většinou nepatří mezi věci, které kupujeme často a pravidelně. Mají nám sloužit co nejdelší dobu, a proto je nutno nakupovat je s opravdovou rozvahou a třeba si i zainvestovat. Kufr je totiž náš sluha, který by nám měl opravdu dobře a věrně sloužit.cestovani

Kam cestuješ?

Základním pravidlem je si uvědomit jaký druh cest a délky nejčastěji podnikáš.
Pokud se chystáš vycestovat na kratší dobu a s častými přesuny, je vhodné zvolit jako zavadlo batoh, cestovní tašku, nebo menší kufr. Na delší dovolenou, nebo opakované cestování se obecně doporučuje větší cestovní taška na kolečkách nebo ještě lepší, kufry na kolečkách, které splňují potřebný komfort.

Velikost a materiál

Velikost zavazadla by se měla samozřejmě řídit dle tvých potřeb. Pokud patříš mezi ty, které toho na cestování potřebují opravdu hodně je samozřejmě jasné, že se ti bude hodit větší kufr. To stejné platí, pokud ze své dovolené ráda vozíš suvenýry pro každého. Výhodou textilních kufrů je především jejich hmotnost a možnost zvětšení objemu díky případným zipům. Ovšem jejich obsah je náchylnější k poškození. Naproti tomu skořepinové kufry – plastové, či polykarbonátové jsou bytelnější, hodí se více na převoz křehkých věcí, jsou nepromokavé, bezpečnější, ale zároveň těžší. Existují také poloměkká zavazadla, která mají pevnou kostru a měkké strany. Jsou lehká a dobře chrání svůj obsah. Dále je také vhodné si vzít příruční kabely, které většinou splňují normy kabinového zavazadla a můžeš je mít tudíž stále u sebe.

Cestovní doplňky

Cestovní doplňky jsou také nedílnou součástí cestování, ovšem ne každý na ně klade důraz. Nezapomeň na různé úchopy, popruhy, ale také visačky, kódové zámky a obaly na doklady, či elektroniku.

Pokud plánuješ cestovat leteckou dopravou, pak nezapomeň na to, že oproti pozemnímu cestování je to letecké výrazně omezeno maximální vzletovou i přistávací hmotností. Každý letecký dopravce má vypracované předpisy, kterými se upravuje přeprava zavazadel na jeho linkách, a kterých je třeba se striktně držet.

Nezbývá než popřát šťastnou cestu všem.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.