Kultura na leden: Ubu se baví

Lednová kultura nemusí být jen o plesech a večírcích. Pokud se chceš pobavit, zajdi si také do divadla. Veselohra Ubu se baví, kterou teď dávají v divadle Na zábradlí, tě zaručeně na chvíli vytrhne od školních nebo pracovních starostí, kterých je na začátku roku víc než dost.

Ubu se baví (zdroj: nazabradli.cz)

Jestli tě zajímá, jak může skupinka leteckých cestujících skončit na závěr letu ve vězeňském oblečení, bez letenky, pasu a mobilního telefonu, nenech si ujít představení Ubu se baví. Celý děj se odehrává na palubě letadla. Cestující během cesty zjišťují, že každý letí do jiné úplně destinace. Na otázku, kam tedy letí, se musí vždy spokojit s usměvavou odpovědí letušky, že je vše v pořádku a letí se podle letového plánu. Tudíž je každý přesvědčen, že letí do té své cílové destinace, ať už je to Egypt, Toronto nebo Nairobi. Pokud by snad někdo chtěl najít černou skříňku, aby se sám podíval co se na palubě během celého letu dělo, hledal by neúspěšně. Vtipné na celé hře je, že cestující se vzdali svých mobilů, letenek a pasů zcela dobrovolně.

V hlavních rolích se představí Pavel Liška a Petr Čtvrtníček, kteří připraví publiku nejednu vtipnou scénu. Hře by se dalo vytknout jen to, že herci sedí většinu představení k hledišti zády. Je tedy nutné, občas natáhnout uši, aby divákovi nic neuniklo.

A jestli tě snad někdy napadlo, jak vypadá Pavel Liška bez šatů, tak tady se dočkáš. Opravdu, zepředu a zcela nahý!

Zajdi si na Ubu se baví

Kde: Divadlo Na Zábradlí
Délka: 1 hodina, 40 minut, bez přestávky
Obsazení: Natália Drabisčáková, Ladislav Hampl, Pavel Liška, Kristina Maděričová, Josef Polášek, Gabriela Pyšná, Marie Spurná, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha
Cena vstupenek: 350 korun

Více informací na stránkách divadla.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.