Oddálení menstruace, koupání při menstruaci

Koupání při menstruaci, oddálení menstruaceLéto v plném proudu, každý, kdo se nechce uvařit, je až po uši ve vodě a užívá si prázdninových radovánek. Ale Zuzka ne. Proč? Zuzka zrovna dneska dostala svou další menstruaci, a tak trčí doma, smutně kouká z okna ven směrem ke koupališti. Poradíme ti, jak oddálit menstruaci, aby pro tebe koupání při menstruaci nebylo problémem.

Zuzka: Můžu se koupat, když jsem to zrovna dostala?

Bylo by velmi nehygienické vlítnout do bazénu jen tak s tím, že si toho nikdo nevšimne. Už kvůli sobě bys bez jakékoliv ochrany do vody chodit neměla, i když je tvá menstruace při koupání velmi slabá. V těchto dnech si mnohem náchylnější k nakažení se nejrůznějšími infekcemi, a věř, v bazénu těch příšer plave!

Jaké je tedy řešení? Tampon!Oddálení menstruace

 • Pokud jsi tampon ještě nikdy nepoužila, nemáš se čeho bát. V drogerii nebo v lékárně si kup tu nejmenší velikost (=MINI) a tampony si zkus ještě „nanečisto“ zavést večer před tím, než do bazénu vyrazíš (připravili jsme pro tebe návod, jak zavést tampon). Další den jistě budeš spěchat, proto nebudeš mít čas si tampón zkusit zavést v klidu. Pozor! Tampon si nikdy nezaváděj už v době, kdy menstruaci zatím očekáváš – počkej, až skutečně přijde (i kdyby to mělo znamenat, že budeš běhat každou půlhodinku na wc).
 • Skutečně se snaž dbát na zvýšenou hygienu a dbej také na kvalitu vody, do které se chystáš ponořit. Ideální jsou moře, čistá jezera a domácí bazény, o kterých majitelé ví, že je pravidelně čistí a nekoupou se v nich cizí lidi, kteří by mohli být potencionálními nosiči infekce. U veřejných bazénů už si dej velmi dobrý pozor a v případě řek a nečistých rybníků koupání při menstruaci raději rovnou ožel.

Jak často tampony měnit?

Tampony se obvykle mění asi po 5-6 hodinách, pokud krvácení není nijak zvlášť silné. V případě koupání s tamponem se však tato doba zkracuje.Koupání při menstruaci Nenechávej si tampon uvnitř déle jak 2-4 hodiny a rozhodně si jej nezapomeň vyměnit po návratu z koupání. Poté se dobře osprchuj čistou vodou.

 • Je-li tvá menstruace silná, koupání se vyhni. Krvácení je obvykle nejsilnější asi 2. den menstruace – tehdy je opravdu lepší nějaký ten den počkat.
 • Dávej si pozor, aby při vyměňování tamponu tvé ruce byly vždy čisté, nezapomeň si je proto předem dobře umýt. Pro případ nouze můžeš vsadit na tampony s přiloženým trubičkovým aplikátorem (vyrábí je např. Tampax), kde ke stu prsů a sliznice nedojde. Aplikátory však nejsou vhodné pro dívky, jejichž panenská blána je dosud neporučená. Aplikace by mohla být bolestivá.

Nemůže se stát, že mi v bazéně tampon nasákne vodou nebo dokonce uplave?

Pokud je tampon zaveden správně, tak se to stát nemůže. Poševní svaly se stáhnou a tím je zabráněno vniknutí vody do pochvy. Dávej si však pozor, aby byl tampon skutečně na svém správném místě, netrčel ven a nebránil ti v pohybu. Než vyjdeš z toalety, zkus s tamponem udělat pár kroků. V případě, že ho cítíš, zkus si ho zatlačit ještě maličko hlouběji.

Je možné se menstruaci úplně vyhnout?

Ano, je to možné – menstruace jde několika způsoby oddálit. OddáleníBabským receptům však raději nevěř, jejich účinnost není prokázána a stresovat se, jestli to zabere nebo ne? Říká se, že menstruaci oddálí například pití čerstvě vymačkané citronové šťávy – tady však pozor, aby sis místo oddálení menstruace nepřivodila spíše překyselení žaludku!

Co tedy můžeš dělat? Objednej se na gynekologii! Lékař ti může předepsat:

 • Norethisteron – hormonální preparát, který slouží k oddálení menstruace. Je nutné jej začít užívat 2-3 dny před předpokládaným příchodem měsíčků a musí se užívat po celou dobu, kdy chceš mít od menstruace pokoj. Po jeho vysazení krvácení očekávej asi do dvou dnů.
 • Orgametril – tento preparát by se měl začít užívat dříve, asi 14 dní před příchodem menstruce, a to 1x ráno. Jeho účinky jsou stejné jako u předchozího preparátu s tím rozdílem, že po Orgametrilu si ženy nestěžují na vedlejší účinky jako pocit nafouknutí a bolesti v podbřišku, jak to často bývá u Norethisteronu.

Je možné oddálení menstruace pomocí hormonální antikoncepce, pokud ji užívám?

Samozřejmě ano,Oddálení dokonce je to ten úplně nejjednodušší způsob. 100% však funguje jen v případě, užíváš-li jednofázovou HA, kde stačí vynechat 7denní pauzu a ihned začít brát další plátíčko, anebo užít z dalšího plátíčka jen potřebný počet pilulek, pak si udělat pauzu a zbytek doužívat poté.

 • V případě, že užíváš vysoce nízkodávkovou HA, je možné, že v průběhu cyklu dojde ke špinění. Nejedná se však o nic vážného a samo se to upraví.
 • Pokud užíváš trojfázovou HA, měla by ses o možném oddálení poradit se svým gynekologem. Většina trojfázových HA totiž není určena k oddalování a i v případě, že bys plátíčka spojila, tak by ke krvácení pravděpodobně tak jako tak došlo.

Tak šup do vody!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

80 Comments
 1. ja som pred par dnami skusila 1. krat tampon… bala som sa, že to bude strašne, ale bolo to ok… a dnes som ho o5 použila na kupalisku, ale bala som sa, ze ta snurka moze vyjst z plaviek a to by bol trapas… vzdy som to kontrolovala :) ako ju tam mam dat, aby nevykukala ani po tom, co vyjdem z vody???

 2. Promiňte,ale když sem chtěla poslat článek kamarádce,tak jí to nepřišlo-zkoušela sem to několikrát

 3. dobrý den já bych dala menstruaci komukoliv kdyby to šlo ale nejde a moc bych si př
  přála koupat se ale mám tady doma tampony ob mini ale já sem jak malá protože se hrozně bojím¨
  co s tím ??? a měla jsem to od 15.7.2007 do ted 21.7.2007 já nevím jstli bych to
  zvládla poradítemi co a jak na e-mail:krystinka.a@seznam.cz prosím předem na stoti-sí
  stotisíckrát vám moc děkuji přeji příjemný den.

 4. Souhlasím, že ve 2. dnu menstruace je krvácení nejsilnější… Jak u mě, tak u mejch kámošek, kterých jsem se ptala, takže radši cachtání opravdu oželte…:-)

 5. ahoj..mam dotaz..máma mi furt tvrdí..že se tampony nesmí používat po celou dobu menstruace..a tak se ptám..de to nebo sou tampony opravdu určeny jako nnouzovka..nebo v situacíc jako je právě bazén ??pls odpovězte…díky

 6. tampony se mohou používat po celou dobu mesesu-vždyd je i tolik druhů a velikostí-pro silné krvácení, střední, slabé ….moje mati má tež takové názory :-D

 7. Ahoj…chtela bych poradit. Asi za dva mesice mame jet se skolou do tater a ja to mam v tu dobu dostat. prosim poradte mi co s tim mam delat, protoze ja si vazne nevim rady…..predem dekuju za odpoved.

 8. Leni: Jasně, musí to být hodně nepříjemné, ale pokud ti můžu poradit, zajdi se gynekologovi, který ti předepíše takové prášky, které budeš užívat pár dní před menstruací, aby jsi ji nedostala. Myslím, že je to nejlepší řešení. Ovšem dá se bez problémů vyjít i s tampony.

 9. Ahojky prosím poradte někdo menstruci mám 10 měsíců a poárt nepravidelně těd dem to dostala po 18 dnech a minule po 23 je normální???mělo by to být po 25 do 35 dnech.Porsím poradtě moc díky předem za radu

 10. ahoj, já myslím, že můžeš být v klidu, protože menstruuješ teprve krátce. Já jsem ve svých začátcích třeba nedostala menses 2 měsíce a byla jsem v pořádku. Neboj, ono se to časem srovná.

 11. mno tvůj email tady nevidím, tak ti odepíšu tady. mno, tělo je při menstruaci daleko náchylnější k infekcím apod a jestli to bylo na nějakém hodně používaném a málo čištěném bazénu nebo v nějakém kachnáku, tak je to na infekci. co tě to pls napadlo?

 12. chtěla bych se zeptat,zrovna dneska jsem to dostala a v uterý máme plávání…nevíte jak dlouho vydrží ob-normal?

 13. Jak dlouho na tom plavání budete? Ty jsi ještě nezkoušela tampony? Pokud ne, tak bys neměla nosit normal, ale mimi a pokud jo, tak bys už měla mít praxi, jak dlouho vydrží… Tak si vem s sebou jeden náhradní, kdyby něco, ne?

 14. Ahojky mam dotaz.Chtěla bych používat tampony a chtěla jsem se zeptat jestly je mohu mít i přes noc?Odpovězte mi sem pls.

 15. pokud nebudeš spát dýl jak 8 hodin tak ano… ale já bych to radši nedělala, čím dýl je to tím víc bakterií se tam množí

 16. Ahooj, chtěla bych se zeptat….já závodně plavu, a proto bych měla používat tampony když to mam, ale já se hrozně bojim, třeba že mi na ty 3 hodky nevydrží nebo tak a během tréninku si ho nemůžu měnit…tak se radši na něco vymluvim trenérce… Ale když máme závody tak je to blbý (zatim se mi teda nestalo, že bych to měla na závody, ale kdyby). Ted budeme mít závody asi za 4 dny a mam to dostat, teda spíš jsem to měla dostat už před 5 dny a hrozně se bojim… :-( poradíte mi co bych měla dělat kdybych to dostala na ty závody? děkujuu

 17. >> EVA: Tamponů se neboj, určitě tě nezradí ani po 3 hodinách (pokud se nejedná o velmi silnou menstruaci). Problém může být spíše v možné infekci. Veřejné bazény jsou často přechlorované a i tak plné bakterií. V prvních dnech menstruace bych koupání ani s tamponem neriskovala (to už si radši nech napsat tabletky na oddálení) a v dalších dnech už je riziko menší, každopádně by sis tampon měla měnit častěji než obvykle – říká se, že po každém koupání, ale to je na jednu stranu taky hloupost. Pokud ještě tampon není dostatečně nasáknutý, je problém ho vyndat a znovu nasadit další. Dej si záležet na tom, abys ho dobře (dostatečně hluboko) zavedla.

 18. CHOJKY HOLKY. MAM PROBLEM. MENSTRUACI MAM UZ CELKEM DLOHO, ASI ROK A PUL, ALE AZ TET JSEM SE POKUSILA SI ZAVEST TAMPON. VSECHNY DOVOLENE MY VZDYCKY VYCHAZELY TAK, ZE JSEM NEMELA MENSTRUACI. POKUSILA JSEM SI ZAVEST TAMPON JEN TAK NANECISTO.ALE VUBEC MI TO NESLO. NEMOHLA JSEM HO DO POCHVY DOSTAT! TAK JSEM TROCHU PRITLACILA A NAKONEC SE TAM NEJAK DOSTAL. ALE CELKEM S BOLESTMI. A I KDYZ JE U VNITR PORAD HO CITIM. NEVIM CO DELAM SPATNE. MELA JSEM TAMPONY O.B PRO COMFORT, NEJSOU TREBA NA ZACATEK NEJAK NEVHODNE?PLS POMOC

 19. Takovýhle zkoušení na nečisto je k ničemu – pochva není dost vlhká, aby se dal tampon zavést. Proto tě to bolelo a pořád ho cítíš. Počkej, až to dostaneš a zkus to až potom – když první tampon zavedeš v prvním dni menstruace, tak ty ostatní dny to už půjde snadno. Ale kombinuj s vložkami, nos je třeba na noc, aby si pochva od tamponů odpočala. A aky si v příbalovém letáčku pozorně přečti o TSS.

 20. Dobrý den, mám dotaz…chtěla jsem si oddálit menstruaci antikoncepcí Cilest.Nové platíčkojsem tedy začla brát hned po vybrání starého, ale čtvrtý den jsem začala špinit a šestý den je to ještě horší. Prosím poraďte mi jestli mám brát prášky dál do té doby než bych chtěla mít menstruaci. Děkuji za odpověď

 21. Jani, ne každá HA je vhodná na oddalování menstruace, proto je dobré se o tom předem poradit se svým gynekologem. Pokud si přeješ oddálit menstruaci, musíš brát 2 platíčka po sobě bez obvyklé sedmidenní pauzy, ale oddálení není možné například u trojfázových HA, kdy obsah hormonů není ve všech tabletkách stejný – což se sice netýká HA Cilest, ovšem i zde platí, že je vše individuální a každé tělo může zareagovat jinak. Doporučila bych Ti objednat se ke svému gynekologovi a poradit se přímo s ním.

 22. Eliško, díky za odpověď. Cilest beru již 6 rokem a už 2x nebo 3x sem si menstruaci oddalovala a bylo vše v pořádku. Až teď se mi objevili problémy.

 23. Ahoj vsichni! Je mi 15 a mam jet na dve dovolene, ale ty obe jsou bohuzel zrovna ve chvili, kdym mam dostat menstruace, a tak se ptam zda si myslite, ze by bylo vhodnejsi pouzivat antikon., abych mens. nemela cele ty dva mesice nebo se mam napakovat radeji tampony, co si myslite – opravdu nevim! Ahoj a diky za nazory – Linda

 24. Ahoj Lindo,
  pokud si menstruaci posuneš pomocí HA, ta následující už automaticky přijde jakoby o ten týden dříve, takže pokud by to vyšlo, podruhé by jsi posunovat nemusela už nic. Každopádně si myslím, že tento způsob by jsi měla zvolit pouze tehdy, pokud už HA nějaký ten pátek užíváš. Pokud by sis HA nechala předepsat teprve teď, tělo si na harmony nejdříve musí zvyknout, a tak by oddálení nemuselo být úspěšné. Navíc první tabletku musíš vzít první den (já osobně doporučuji až ten třetí, ale to je teď nepodstatné)následující menstruace – v takovém případě se raději zastav na gynekologii a promluv si s lékařem o možném oddálení pomocí jiných prostředků anebo se hold budeš muset spolehnout na tampony. Pokud jsi na ně zvyklá, není to taková hrůza a dovolenou si můžeš užít i s nimi ;-)

 25. Tak jsem se rozhodla pro nějaké prášky. Nejvíce se mi zamlouvá Orgametril, protože je u něj prý méně vedlejších účinků, ale nevím. Chtěla bych se zeptat tedy ještě jednou, zda nemá někdo s podobnými prášky nějakou zkušenost. Myslím hlavně spolehlivost (je tedy 100%, že to nedostanu?) a vedlejší účinky. Možná, že si řikám, že by bylo lepší vydržet s těma tamponama, než se bát, kdy mi začne při mojí smůle menstruace nebo abych měla špatnou náladu, atd. Díky za Vaše reakce :)

 26. Ahoj,potřebovala bych poradit.Ještě jsem menstruaci nedostala a až jí dostanu,chtěla bych používat jen tampony,no a jemi trapné se zeptat mamky,protože ta snad tampony nikdy neměla,a tak se ptám Vás:Když si zavedu tampon a po třeba 1 hod. jdu na WC musím ho měnit?Nebolí ten tampon?A jsou lepší vložky nebo ty tampony?Bojím se,a nikoho jiného se na to zeptat nemůžu!Možná se Vám zdá že moje dotazy jsou trapné,ale já fakt nevím!Budou mi za 3 měsíce 12 let a je mi opravdu trapné se na to ptát někoho jiného,než Vás.Předem děkuji za odpověd a když tak mi můžete odpovědět na e-mail:terka.leb@seznam.cz ale můžete odpověd napsat klidně sem!Děkuji moc pa

 27. Ahoj Elizabeth, podle mě je lepší kombinovat tampony a vložky. Jakmile už je menstruace slabší, tampon poševní prostředí “vysuší” a další tampon jde zavést obtížně (dře to). Proto je dobré vzít si tampon třeba když někam jdeš a chceš si vzít upnuté oblečení, ale jakmile sedíš doma u počítače nebo spíš, vystřídej ho raději za vložku – i když záleží jen na tobě a na tvých pozdějších zkušenostech, každému může vyhovovat něco jiného.

 28. 27.6.08 jsem dostala menstruaci,ale předtím jsem to dostala 4x,ale bylo to nepravidelnýa chtěla jsem se zeptat jestli si můžu už zavést tampony takhle brzo,abych se mohl koupat…napište mi pls na e-mail

 29. Anna: Záleží jen a pouze na Tobě, jestli Ti budou tampony vyhovovat. Zkus si udělat čas, abys nebyla nervózní, u pokus se zavést mini tampón. Když se nebude dařit, nevyvíjej žádné násilí, ale zkus to příště – chce to především cvik a znát správný úhel, pod kterým na tampon tlačit, aby lehce vklouzl dovnitř. A rozhodně to zkoušej jen při menstruaci, “nasucho” tampon zavést rozhodně nepůjde.

 30. Ahojky, kdybych chtěla předepsat ten Norethisteron musím jít před tím na vyšetření ? Díky za odpověď

 31. Prosím potřebovala bych poradit ještě jsem menstruaci neměla, ale bojím se že jí dostanu jak budu na dovolené u moře a nechtěla bych přít o krásné vyhřáté moře a tampon jsem ještě nezaváděla četla jsem si vaše články ale bojím se toho že se v tom moři ani neokoupu prosím poradte mi prosím a děkuji předem za odpovědˇ.

 32. Ahoj potřebovala potřebovala bych poradit je mi 11 let a už jsem to dostala, je to v mém věku normální? A za pár dní jedem na dovolenou můžu si v 11 letech normálně koupit tampony?

 33. Anna-myslím, že to normální je:) Ano, tampóny ti prodají v jakémkoliv věku:) Ze začátku použij nejmenší velikost:)

 34. Ahoj holky,
  já osobně koupání s tamponem považuju opravdu za nouzovku, protože mívám silnější krvácení a používat můžu jenom nejmenší velikosti tamponů, takže velmi rychle nasáknou, ve vodě mnohem rychlejc, klidně už i za půl hodiny! Jednou jsem to dostala na dovče u moře, tak jsem se párkrát takhle koupala, ale tak že hned po aplikaci tamponu jsem frčela na pláž, čtvrt hodky jsem se cachtala a pak jsem radši zase zavčas vylezla a utíkala do hotelu, protože kdyby to začlo prosakovat tak to by byl teda pořádnej trapas, uznejte. Už takhle to bylo trapný, rozhodně se to nedá utajit před ostatníma účastníkama zájezdu. Takže radši koupání oželím, protože stejně si to pořádně neužiju, ze strachu z té ostudy která hrozí…:(

  No a letos mi to taky vychází pěkně debilně, tak vyzkouším babskou radu na oddálení menstruace, a to pití citronové šťávy ve větším množství… snad to zabere…
  Jestli vás zajímaj i babský rady na urychlení příchodu menstruace, tak ze zkušenosti vlastní nebo kamarádek pomáhá pití alkoholu (především svařák), teplo (např. horká koupel nebo sprcha) a fyzická zátěž (např. jízda na kole).
  V případě, že byste to chtěly oddálit (jako ted já), tak to nepřehánějte se sportem, vyhněte se všemu alkoholu a jezte citrony! ;)

 35. Ahoj, chtěla bych se jen zeptat… Píšete, že v druhý den menstruace raději koupání vynechat. Jenže my už to plánujeme s kamarády už dlouho… Myslíte, že by to moc vadilo kdybych i přez to do vody šla..? Co by se mohlo stát…?

 36. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli to někdo přesně ví… co by se vlastně stalo když bych se při menstruaci normálně koupala ať ve vaně, nebo třeba v řece? Tím myslím bez tamponu apod.. Já se sice při menstruaci nekoupu, ale zajímalo by mě to =0) děkuji za odpověď

 37. ž.: když by ses koupala ve vaně v nezávadné vodě, bez mýdla, sprchových gelů, šamponů apod., asi by se ti nic nestalo. Ale za chvíli by ses koupala ve vlastní krvi, jak by z tebe šla krev a kusy sliznice. Takže je to nehygienické, lepší je se osprchovat, tak hned to, co z tebe “vypadne” spláchneš. V řece a rybnících se nedoporučuje koupat ani s tamponem ale osobně si myslím že je hodně řek co jsou čistší než koupaliště a je tam “čistší špína”:-) Ale ani tak se při silném krvácení nedoporučuje koupat nikde – v chlorované či říční vodě. Jinak normálně kdybys měla měsíčky a koupala by ses třeba v bazéně, každý to zjistí, znečistíš bazén, budeš mít zaděláno na infekci a hooodně velký trapas:oD

 38. hoj chtela bych se zeptat.kdyz treba jedu na skolu v prirode, jedeme na koupaliste a ja to zrovna mam co mam delat???tamponu se bojim..neexistuje jina moznost??? dekuji :) napiste mi prosim odpovedi na email: vanda.tulisek@seznam.cz

 39. ahojííík my mame jet na skolu v prirode a ja tam jedu a prave sem to dostala a mame vsichni jit na koupaliste se koupat a ja se bojim tamponu!!!poradte mi.odpoved mi napiste na email:diana.d10@seznam.cz dekuji

 40. Super článek, těd právě řeším to stejné dilema,pojedu k moři a zrovna mě to nepříjemné období čeká :( nojo no… Beru prášky Logest, chtěla jsem se zeptat, když je budu brát v kuse abych neměla menstruaci, jestli ty prášky to podrží a já si budu moct užívat bez….A nebo jestli to nějak vydržet a udělat si sebou zásobu tamponu,ale to mě napadá myšlenka co slaná voda? Nebude to nějak štípat či co?? Prosím za odpověď !! Moc děkují!!
  všem přeji bezstresové léto :)

 41. ahoj chtela jsem zeptat, co mam delat mam mens. a je hrozné horko tampony mi nevihovuji (s vložkami se koupa nemužu). preji hezke leto

 42. Chtěla bych se zeptat jestli můžu s tamponem při prvním dni menstruace do bazénu. Nechci dostat infekci ale zároveň tam musím takže jestli nevíte o nějakém triku. Pomůže když si ho třeba po 30 minutách vyměním? Prosím spěchá,díky za odpověď ;)

 43. Dobrý den,
  když si nasadím tampón, bojím se, že za chvilku vyklouzne z pochvy. Je to možné? Když mám hodně měsíčky a mám tampón MINI O.B.?

 44. Muzu dostat menstruaci i ve vode kdyz se budu koupat na koupalisti?bojim se toho ze se mi krvaceni spusti ve vode :/ a tampon si na sucho zavadet nechci :/,tak co mam delat?

 45. Ahoj, koupala jsem se bez tamponu, a chci se zeptat jestli se mi něco stane? V tý vodě ve které jsem se koupala nebyla na 100 procent čistá.. hrozně se bojim prosim poradtě… předem děkuji..odpověste na muj e-mail..

 46. Ahoj chtěla sem se zeptat je mi 13 už skoro 14 výtok mám občas a slabý co kdyš to nedostanu do 15 let ? stane se mi něco bojim se děkuji za odpovědi :D

 47. Dobrý den je mi 13 a mensatruaci už mám 1 rok, prvních asi 5 menstruací jsem měla silné krvácení potom jsem začala brát prášky a vše se zlepšilo, teď mě ale začala trápit bolest břicha jak na to ?
  Nemůžu pořád kvůli tomu zůstávat doma, ale ve škole to taky není k vydržení bolest je příšerná a nějaké čaje nebo teplo na břicho zrovna taky moc nejde( hlavně v podmínkách, které máme ve škole , hroznou zimu !!!! )
  Co mám tedy dělat ???
  Předem moc děkuju za odpověď :)))))))

  1. Nejlepší by bylo najít příčinu těch bolestí a ne řešit projevy. Jdi k lékaři, který ti nebude předepisovat hormonální antikoncepci jako řešení problémů s menstruací. Je to totiž jednoduché a zajistí jim to stálé zákazníky protože antikoncepce ničí ženě celé tělo zevnitř.
   Hodně štěstí a buď silná!

 48. Kasandra: Ve 13-ti uz beres prasky ? A na co ti jako sou a rodice ti to normalne dovololi ? No a hold nektere to tak maji bud to vydr nebo se zeptej gynekologa :-( ;-)

 49. Jak asi daleko mám zavést tampón? (urcete přibližně u délky ukazováčku,kterým tam tampón zasunuji)
  – děkuji za odpověď :)))))

 50. Dobrý den potřebovala bych přivolat menstruaci 21.8. Jedu na tábor a zrovna se mi nechce mít na táboře menstruaci je mi 12 a k doktorovi se mi moc nechce

 51. Dobrý den chci se zeptat oddálila jsem si o mesíc menstruaci a po dobrání plata jsem na ni čekala spozdila se mi o den a cekala jsem ze po oddálení bude silnejší než obvykle ale není to tak stačí mi na celý den jedna vložka není to divné?? dekuji za odpoved :)

 52. dobrý den nevím jak poznám kdy mi začíná menstruace? protože jedu s rodiči na dovolenou a nerada bych dostala menstruace prosím vás o radu jak mám tomu zabránit?

 53. Ahoj je mi 12 let. Může mi rozšíření tamponu (používám mini nebo normal) roztrhnout pannenskou blánu? A ještě potřebuji věděť jestli můžu tampon používat i přes noc? Děkuji za odpověď:-P

  1. Ahoj, tampon přes noc používat myslím můžeš, co jsem četla na internetu (v noci je MS klidnější) a panenskou blánu ti mini, nebo normal tampony roztrhnout nemohou, nebo je tam hodně malé ryziko ;)

 54. Ahoj, prosím, pomozte ;-) Ve středu (17.6.což je za čtyři dny) jedeme na dvoudenní školní výlet :), ale stalo se dnes co se stát nemělo a já jsem to dostala :'(. Je mi 13 a ten výlet si chci co nejvíce užít, ale bude tam i bazén a tampony jsem ještě nikdy neměla :/ Dneska je jdeme koupit, takže to bude v pohodě, akorát se bojím, že zasouvání tamponu bude bolet a každé to měnění tamponu, když budeme pořád na cestě a budeme tam běhat, hrát hry, sportovat, plavat a dělat blbosti, tak si myslím, že to bude hrůza. Docela se toho všeho bojím. Potřebovala bych radu, jak se co nejvíce uklidnit, menstruaci urychlit, ukončit, zmírnit, nebo něco takového. Prostě, aby to bylo v pohodě a výlet byl co nejvíce fajn :) děkuji za odpovědí ;)

 55. Mám menstruaci a dneska se jede k vodě. Je mi blbé to říct. Bohužel mám druhý den menstruaci co mám dělat?

 56. Ahojky :-), je mi 13 let a měla bych dotaz ! :-P měl by se tampon/mini/ měnit hnedka po čuraní ,když jsem si ho zavedla a pak potřebovala čurat tak šla !!?? prosím poraďte ;-) předem Děkuju ;-) :-*

 57. renatka13: mě se stalo něco podobného dva dny před táborem jsem to dostala ! :-( byka jsem vystrašená a pořád říkala mamce že nikam nejedu apodobně!!Ale pak jsem si uvedomila že jaká koliv holka ,kámoška na táboře muže mít stejný problém!!. Neboj výlet si určitě užiješ /užila/ !! menstruace je hrozná a někdy přijde v ten nečekanej den :-( ,já ji teda nemám rada a kdo by ji měl rad že?? :-) Bud statečná :-) :-* ;-)

 58. Oddálení – Použijte citrón!!! A zkuste se stresovat!!! ;)
  Přiblížení – Teplá vana a červené víno, teplé obklady na celé břicho!!!

 59. Ahojky, je mi 12 a chci se zeptat po jak dlouhé době po menstruaci se muhu normálně koupat bez tamponu předem Děkuju☺☺

Leave a Reply

Your email address will not be published.