Na Vánoce není nikdy brzy. Začni s dárky už teď, vyplatí se to

Že je na Vánoce ještě moc brzy? Na kupování stromečku a pečení cukroví samozřejmě ano, ale ne tak na dárky. Je dokonce nejvyšší čas začít nad nimi minimálně přemýšlet. Jedině tak se ušetříš stresu den před Štědrým dnem, kdy se každoročně motáš v davu ostatních zapomnětlivců.

Nakupuj dárky bez stresu už na podzim

Dostatečná příprava s dostatečným předstihem ti zaručí opravdový předvánoční klid a originální dárky, kterými druhým vyrazíš dech.

Udělej si plán

  • Vánoce jsou důležité, takže to chce mít systém. Připrav si papír a tužku, které můžeš nosit neustále s sebou, aby sis všechny nápady mohla hned zaznamenat.
  • Často se stane, že první ani druhý nápad na dárek nejsou ideální. Neboj se přepisovat, škrtat a nebuď spokojená jen tak s něčím. Chceš přeci ohromit.
  • Radost nemusí nutně udělat jen koupený dárek. Někdy daleko více potěší něco, co vyrobíš sama nebo se na výrobě nějakým způsobem podílíš. Takových dárků si ostatní cení.
  • Jestli kupovat jeden dárek nebo dva, závisí samozřejmě na tvém finančním rozpočtu. Ale obecně platí, že ideální je dávat dárky dva. Jeden hlavní – zlatý hřeb a druhý doplňující. To může být talismánek pro štěstí nebo nějaká maličkost. Jako první dávej malý dárek a větší si schovej nakonec.

Jak na dárek pro přítele

Vybrat vánoční dárky pro muže je asi jeden z nejtěžších úkolů. Pokud se partner nevěnuje nějakému konkrétnímu sportu nebo nemá koníček, nedá se jednoduše “odbýt” rtěnkou, kabelkou nebo něčím podobným, jako kamarádky. Kravaty a ponožky jako dárky už také moc neletí, takže to chce čas na rozmyšlenou.

Jelikož je teprve září, můžeš naprosto nenápadně začít vyzvídat, co by ho potěšilo a udělalo mu radost. V tuto roční dobu tě určitě nebude podezírat, že pro něj něco chystáš. A nejlepší dárek je takový, který je osobní. Když pod stromečkem rozbalí papír a zjistí, že dostal něco, co si opravdu moc přál a na čem mu záleží, bude radostí celý pryč. Zkus se tedy zamyslet, o čem partner často mluví. Můžeš se v klidu poptat i jeho kamarádů.

Tip: Pokud se nedozvíš nic, co by bylo reálné koupit, zaútoč i na jeho rodiče. Někdy udělá velkou radost i hračka, kterou si v dětství moc a moc přál a nikdy nedostal. A ty po letech mu jeho dětské přání splníš. Nejedná se sice o praktický dárek, ale rozhodně na něj nikdy nezapomene.

Vybírání dárků může být zábava

Jestli patříš k lidem, kteří dárky sice rádi dostávají, ale ještě raději je dávají, máš pré. Udělej si z vymýšlení dárků předvánoční bojovku. Není hezčí pocit, než když vidíš někoho rozbalovat dárek, který mu vhrne slzy radosti do očí. Inspirace je všude, kam se podíváš. Můžeš ji nasávat nejen z lidí, které se chystáš na Štědrý den obdarovat, ale i z internetu.

Na trhu jsou neustále další a další originální novinky. I klasická láhev v originálním obalu může překvapit. Neméně krásné jsou zážitkové dárky. Není to sice nic hmotného, ale krásný zážitek si člověk uchová celý život v sobě. Neboj se odpoutat od zažitých stereotypů v dárcích a sáhni po něčem netradičním. Zvláště některé zážitkové dárky ale vyžadují včasné objednání.

A ještě jedna věc. Pokud budeš dárky řešit s předstihem, možná narazíš i na slevy, v konečném důsledku ušetříš, a přitom nakoupíš jen to nejlepší. Vánoce jsou krásné svátky, jestli s přípravou dárků začneš pomalu už teď, prodloužíš si ničím nerušenou vánoční náladu!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment
  1. Souhlasím, opravdu je lepší dárky vymýšlet a shánět v předstihu, člověka pak nečeká v prosinci stres, všude je pak navíc plno lidí. Předvánoční čas si pak mnohem více užijeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.