Na vaše přání: Silvestr bude nezapomenutelný!

silvestrZbývá pár posledních hodin roku 2007. Lituješ, žes sis ho nestačila pořádně užít? Tak pozor, ještě není všem dnům konec a spousta věcí a zážitků se dá přece dohnat i za jeden jediný, poslední den. Letošní silvestrovská noc bude opravdu spešl!
Přiznávám, že mnohé vaše komentáře mně (nebo ostatním holkám z redakce) zkrátka tak nějak uniknou, ale je tu něco – čeho jsme si nemohly nevšimnout. Tím mám na mysli vaše toužebná přání o radu, co podniknout na Silvestra, aby to, jak se říká, stálo za to. Máte je mít!

1) ORGANIZACE
Vše je nutné pečlivě připravit. I když téměř na poslední chvíli, ani tak to není marná snaha. Je třeba zjistit 2 základní údaje:
a) KDO – Pravděpodobně není moc veselé trávit velkou silvestrovskou noc sama doma s prskavkou v ruce a televizní estrádou v televizi. Pokud už máš nějaké lidi domluvené, klidně přeskoč k dalšímu bodu, ale v opačném případě je úplně nejdůležitější vzít mobil nebo zapnout ICQ a začít jednat. Ne každý má už nějaký neměnný plán. Zkrátka přesvědč kámošky, že na trávení Silvestra s rodiči v obýváku jsou už velké a je na čase zažít něco dobrodružnějšího. Heslo: Kdo se bojí, nesmí do lesa!
b) KDE – Čím víc lidí, tím větší šance, že alespoň někdo z vás bude mít volný byt, chatku nebo alespoň prostorný pokojíček. Pokud se večírek bude konat u tebe, dopředu se domluv s rodiči, co smíte a co rozhodně ne a informuj o tom i všechny přítomné – aby v zápalu zábavy nedošlo k nějaké katastrofě, kvůli které by ses musela potýkat půl nového roku s domácím vězením.
Je-li obojí vyřešené, máš to nejdůležitější v kapse. Zanedbatelná však není ani příprava občerstvení nebo zábavy. Pokud nalákáš partu rozjásaných vrstevníků na super party a pak jim rozdáš lízátka a vyložíš na koberec pexeso s Křemílkem a Vochomůrkou, asi je moc nenadchneš!party

2) MŇAMKY, BALÓNKY A SPOL.
Nejprve je třeba si ujasnit, v jakém stylu se večer ponese. Nejjednodušší je vyzdobit místnost například pár balónky nebo krepákovými řetazy (je-li ovšem v místnosti vánoční stromeček a kompletní vánoční výzdoba, nech ostatní radši být). Možné také je udělat party na nějaké téma – třeba „pyžamová párty“, kdy všichni přijdou v pyžamech, rej strašidel, 60.léta atd. – k čemuž je velká řada možností, jak stylově místnost zkrášlit. Jsi-li pořadatelkou, nedělej všechno sama a pozvi si pár účastníků dříve, aby ti pomohli.
Důležitou součástí je také jídlo. Jednohubky, chlebíčky, saláty nebo vánoční cukroví přijde jistě na chuť každému. Nejlepší je, když každý z vás přinese něco – pití, chipsy, domácí cukroví, jak kdo chce.

3) PROGRAM
I když nemáte dokonale připravený zajímavý program zábava se obvykle postupně nějak rozproudí, ale je třeba ji trochu popohnat. Tady jsou osvědčené tipy:
HUDBA – Je daleko lepší pustit nějaké chytlavé písničky nebo rádio než televizi s uprskaným Novotným vyprávějícím vtipy. Můžete tančit (nebo alespoň předstírat, že je to tanec:-)), zpívat anebo si nechat v rádiu zahrát písničku.
SPOLEČENSKÉ HRY – Pokud to není jediný plán na úplně celý večer, ani karty, srabble nebo člověče na úvod neurazí. Jsou-li přítomni i kluci, s „líbací“ flaškou počkejte, až se večer rozproudí trochu víc.

ORIGINÁLNÍ NÁPADY – Těch není nikdy dost!

DABING – K něčemu televize přeci jen může být! Pusťte si (nejlépe všem dobře známý) film, vypněte zvuk a zahrajte si na profesionální dabéry. Je legrace vidět Kate Winslet, jak na přídi Titanicu nadává Leonardovi, že mu smrdí nohy.
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA – Podkolenky na ruce, sukně místo topu a kravata jako ozdoba do vlasů – řekni sama, že podobných šíleností jde vymyslet nespočet! Použít se dá i materiál jako alobal, toaleťák, plastové kelímky nebo papír. Vyhrajte si i s líčením!
MISTR KARIKATURISTA – Namalujte se navzájem! Že nejsi nadaný malíř! Nevadí, čím víc se tvá dílka budou podobat Piccasovým obrazům, tím líp!
FOŤTE O106 – Máte po ruce foťák? Super! Co takhle udělat sérii vašich vlastních colorfulek, uměleckých portrétů nebo čehokoliv pořádně trhlého?

JAK OSLAVÍME LETOS SILVESTR MY ZE SLEČNY A CO STOJÍ ZA VYZKOUŠENÍ?

ELIŠKA: „Letos budu u přítele v malé chatce u jejich domu. Nebudem samozřejmě slavit jen sami dva, ale přizveme si ještě několik kamarádů, ať je sranda. Vytáhnem elektrické šipky a bude turnaj dvojic. I když se to možná zdá být o ničem, po nějakém tom přípitku a v dobře rozjeté zábavě to vždy funguje (vřele doporučuji:-). Před půlnocí ale jako vždy vyrážíme na náměstí podívat se na ohňostroj, bouchnout šampus, potřást pravicí známým… Prostě klasika.“
KAČA M.: „Co dělat na Silvestra?
1) jet s rodiči lyžovat a večer strávit v termálních lázních (už se těším jak malé děcko).
2) jít jako většina města na náměstí podívat se na městký ohňostroj a pak prohýřit všechny peníze od babičky na diskotéce…
3) domluvit se s kamarády a udělat si vlastní party, kam holky přijdou oblečené za kluky a kluci za holky.“
MÍŠA F.:
„Opět se bojíš, že na Silvestra zůstaneš trčet s rodiči nebo nejlépe s kámoškou? Žádný strach. I v takovém případě se dá podniknout něco zábavného. Kup si CD přímo s karaoke nebo si tvé oblíbené písničky s textem můžeš najít na www.youtube.com . Uspořádejte tak soutěž o nejlepší zazpívání a nebraňte se ani pořádnému ztrapnění. Vždyť k Silvestru sranda prostě patří.“
MARTIN:
Na letošní Silvestr se opravdu těším. Rodiče se sestrou odjedou na hory za známými a já zůstanu doma sám. Samozřejmě ne tak úplně. Pozval jsem několik kamarádů a kamarádek. Doufám, že na něj budeme ještě dlouho vzpomínat. Hlavně na půlnoční ohňostroj, který plánujeme.”
KATE:
“Ahojky, no tak já Silvestra slavím docela divoce, ale asi není dobrý navádět mladší na alkohol. Takže…Co takhle jít ven, vzít nějaký pití, třeba i občerstvení a připít si venku při sledování ohňostrojů. Další možností je jít slavit třeba do nějakýho klubu na silvestrovskou party, skleničky s přípitkem bývají v ceně, takže se o nic člověk nemusí starat a může se vesele bavit a tancovat.”
ANEŽKA:
“Co dělat na Silvestra? Předpokládám, že hraní šachů a člověče, nezlob se holky moc nebere, takže mě napadá třeba tohle: – můžete si zahrát na SuperStar – jeden z vás schová nějakou věc v pokoji, zatímco budou ostatní čekat za dveřmi. Pak se soutěží o to, kdo předmět najde nejdříve – hrajte pantomimu na napodobování učitelů, celebrit . . . – zahrajte si na proměnu, jaká bývá v časopisech – pokud jste na tom opravdu špatně (co se rýče zábavy), zahrajte si “flašku” Já žádná pařmenka nejsem, Silvestra slavím u hororu s chlebíčky po ruce a o půlnoci jdeme s tátou pouštět rachejtle, to je můj Silvestr :D“

A POZOR! Budeš přeci jen sama doma, případně s rodiči, a ráda by ses alespoň na chvilku „zdejchla“? Pro takové případy jsme připravili SILVESTROVSKOU „CHATROOM“ (KLIKNI) – Pokud jsi to doposud neudělala, zaregistruj se, a pojď na pořádný silvestrovský pokec s ostatními čtenářkami. Doufám, že přijdeš, nebo se alespoň na chvilku stavíš!

Text: Eliška R.
—–
29.12.2007

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

9 Comments
  1. UUUUpe se těším!!! Děláme akci u kámošky doma!!! Bude tam i jeden kluk co se mi hrooozně líbí tak mi holky držte palce at mi to konecne vyjde!!!!!

  2. já musím jít s rodiči na stodolní:( ulice kde jsou samé hospody a bary v otsravě…:( a budud se tam šíleně nudit jak min. rok..poradte…:( já chtěla spát u kámšoyky ale nedovolily mi to :( rposím poradte:(

  3. tak já budu u kámošky…bude nás tam více a máme to styl 60. léta nebo některá prostě…už sedost těšíím

  4. ja se na silvestr moc netesim :/… tak jako jj, az na to, ze mame doma dva velky psy, kolem rany jak cosi a ja je musim uklidnbovat x/

Leave a Reply

Your email address will not be published.