Nebuďme slepí k tomu, co se skutečně děje!

medved,,To je ale krásný kabelka! A jak mi ladí k mé nové sukni!” pochvaluješ si a nakrucuješ se před zrcadlem ve zkušební kabince. Ano, ta kabelka je skutečně krásná! našeptává ti tvůj vnitřní hlas. Víš ale jakým způsobem se dostala na pulty? Jaké utrpení kvůli ní musel kdo podstoupit, aby sis do ní naskládala šminky, klíče a mobil? Ne? Tak rozhodně čti dál!

1) Utrpení zvířat k ukojení módních vrtochů

Jistě znáte ten vtip o krokodýlovi, který si prohlíží rodinné album-máma rukavice, táta kabelka, strejda pásek… Bohužel to už není moc vtipné, ale kruté. A samozřejmě se to netýká jen krokodýlů, ale i jiných zvířat, které mají tu smůlu, že jim narostl hezký kožich. Dávno se to netýká jen zvířat jako norkové či lišky, ale už to postihlo i kočky! Dělají se z nich totiž dobré vnitřky do kožichů… Představ si, že máš doma kočičku. Máš jí ráda, staráš se o ni. Najednou ji ale náhodou někdo popadne, násilím strčí do náklaďáku a odváží bůhví kam. Kočička je nacpána mezi ostatními zvířaty bez špetky jídla a vody, nešetrným zacházením se mnoha zvířatům zlomí nohy… Dále to snad nemusím popisovat, ne? Kočka zemře ve stresu, strachu a bolesti, jen aby se stala vnitřkem luxusního kožichu!!!

2) Levné kožešiny na trhufur_coat

Pravý kožich dnes už bohužel není jen záležitostí luxusu a bohatství. Na trhnu jsou k dostání levné kožešiny a kůže a to nemalém množství. Copak se dá zvířecí život vyvážit pár stovkami??? ¨

3) Jsou země, kde je zabíjení bezstrestné

Ano, přesně tak. V mnoha (zajména asijských) zemích je takovéto nelidské počínání naprosto legální. Zvířata zaživa stahují z kůže bez jakéhokoliv umrtvení! Na některých čínských tržištích si dokonce můžou ,,páníčci” některých psů či koček nechat uvařit své mazlíčky na počkání. Psi jsou před smrtí biti, aby v jejich mase bylo více adrenalinu, apatycké kočky jsou zaživa spařeny horkou vodou… To, že je tvoje zvířátko v bezpečí neznamená, že jsou spasena i ostatní!

4) Dobrá propagace

Nejsmutnější na tom celém je, že takovéto dění má docela dobrou propagaci a to prostřednictvím mnoha celebrit. Například herečka Jennifer Lopez je známá tím, že nejenom nosí kožichy z pravých kožešin, ale dokonce si nechává ze zvířat vyrábět i řasy! Jak můžeš být tak nelidská, Jennifer! Není také dávno, co expřítelkyně Lea DiCapria modelka Giselle Budchen měla módní přehlídku, kterou přerušily členky organizace PETA tím, že vlezly přímo na molo. Giselle totiž dělala reklamu kožešnickým značkám! Pozadu nezůstávají ani české celebrity. Např. Kateřina Brožová a Andrea Verešová jsou čím dál častěji viděny v pravých kožešinách…:-(((

fur9.jpg5) Ach ta nestálost!

Stydět by se také měly hvězdy jako Naomi Campbell, Cindy Crawford a mnoho dalších. Naomi i Cindy totiž nafotily reklamy proti pravé kožešině. Moc pěkné, dámy, ale ejhle! O pár let později se před fotografy nakrucují v luxusních pravých kožešinách, že by preferovaly přísloví: Sejde z očí, sejde z mysli. ???

6) Pochvalu si zasluhující

Pochvalu by si ale zasloužily hvězdy jako Charlize Theron, Pamela Anderson, Joaquin Phoenix a rebelka P!nk. Joaquin je vegetarián, takže nejí maso a ani jeho výrobky nesmí obashovat kůži. Charlize, Pam a P!nk jsou zase členky organizace PETA za což jim děkujeme a doufejme, že se jejich názor na pravé kožešiny nezmění…

7) Jak můžeš pomoct i TY?

1. Nekupuj pravou kožešinu, kůži ani jiné výrobky! Ano, jsou krásné a v zimě třeba zahřejí, ale stojí to za všechno to utrpení? Podporuj petice a třeba o tom uvědom i kamarády a známé!

2. Najdi si na internetu pár stránek zaměřených na toto téma. Najdeš jich jistě spousty a určitě objevíš i takové, na kterých bude možno nějak pomoct.

3. Chceš-li pomoci zastavit nelidské počínání v zemích, kde je tato hrůza legální, napiš největšímu delegátovi-čínskému velvyslanci. Nejlépe bude, když to napíšeš v angličtině. V dopise ho popros, aby se zasadil o prosazení zákazu trápení nevinných zvířat.

Text: Anička
Foto: Fashionencyklopedia.com, Foodnotfur.org

6 Comments
  1. Je to ohrozní nechápu jak někdo můžže takhle týrat zvířata nevinná zvířata která se nemohou bránit zrovna nedávno jsem obdržela jedem e-mail se strašným videem jak tam muži týrají zvířata jak s nima hází o zem když sem to video viděla začali mi téct slzy po tváři už sem podepslala mnoho peticíí aby se netýrali zvířata ale ani envím jestli to nějak pomohlo nejraši bych si založila nějakou organizaci na aby se zvířata netýrala a nebo bych chtěla být v budoucnu ochránce zvířat protže jednou nějaké druhy zvířat uplně zmizí z povrchu zemského což je hrozné ale nějlepší by bylo kdyby zmizeli ty lidi kteří týrají zvířata.Tak jestli máte někdo nějakou petici nebo organizaci a hledáte nějaké osoby a podpisy určitě se ozvěte moooooc ráda pomůžu Ivvet@seznam.cz můj e-mail

  2. viděla jsem to video a je to fakt hrozný!..bože a potom kdo je zvíře..chtěla bych vidět ty lidi co to dělaj jak by bylo jim kdyby je někdo zaživa stáhnul z kůže!přeju jim aby se jim to jednou vrátilo!!

  3. Je to uplně strašný nikdy bych si nic z pravý kožišiny nekoupila ……a to video nevydržela sem se na to dívat !!!Lidi sou hnusný !!!!

  4. jj to teda jsou lidi hnusný taky bych to těm lidem přála co oni dělaj těm zvířatům tak ab se jim to taky stalo

Leave a Reply

Your email address will not be published.