Nechej se inspirovat výstavou patchworku

Hravý podzim: Pokud patříš mezi majitelky šikovných ručiček, najdi si čas na zajímavou výstavu patchworku. Načerpáš spoustu inspirace a motivace do dalšího tvoření.

Až do konce října budou prostory galerie na zámku ve Slavkově u Brna patřit textilní technice zvané patchwork. Své výtvory zde představuje Mohelnický patchworkový klub a lektorka Danuše Březinová.

Patchwork – umělecký koníček

Technika, která vznikla díky spořivosti manželek amerických osadníků, se v současnosti stává stále oblíbenější. Jde o sešívání drobných kousků látek tak, aby výsledná kompozice tvořila geometrický obrazec nebo mozaikový vzor. Tímto způsobem můžeš vyrobit nejen originální přehozy, textilní dekorace a polštáře, ale také oděvy, kabelky a různé doplňky do domácnosti i šatníku.

Dříve se samozřejmě muselo všechno drobné šití dělat ručně, dnes mají švadlenky-umělkyně k dispozici speciální šicí stroje. Patchwork tak může zkusit skoro každý – stačí jen mít fantazii a trpělivost. Možná že se ti obojí podaří načerpat právě na slavkovské výstavě.

Inspirace na zámku

Výstava se nachází v prvním patře barokního zámku ve Slavkově u Brna. Otevřena je podle otevírací doby zámku, v říjnu od 9 do 16 hodin. Každé pondělí je zámek zavřený.

Pokud jsi šikovná a věnuješ se patworku, možná tě budou zajímat naše tipy, jak si vylepšit pokoj.

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.