Tipy, jak si vylepšit pokoj moderními barvami

Omrzely tě čtyři bílé stěny tvého pokoje a toužíš po změně? Barvičky jsou v kurzu – Slečna ti poradí, jaké odstíny kam vybrat, aby si rozuměly s tvojí povahou, a jak si vylepšit pokoj v moderním duchu.

Důležitým faktorem při rozhodování o tom, jaká barva bude pokoji nejlíp slušet, je jeho orientace do různých světových stran. Místnosti s okny na jih nebo západ snesou i syté odstíny a studené barvy, kterých by ses ale měla v pokojích orientovaných na sever či na východ vyvarovat – tam se naopak hodí světlé a teplé barvičky. Porádime ti, jak si vylepšit pokoj.

Jak si vylepšit pokojJak si vylepšit pokoj / foto: dekorativni-samolepky.cz

Hřejivá žlutá, oranžová a červená

Aktuální barvy podzimu jsou ideální pro navození pocitů štěstí a radosti. V takto vybarvených místnostech se budeš cítit povzbuzená a plná energie, podzimní barvy také přinesou pohodu do tmavých severních prostor. Ale pozor: oranžová podporuje chuť k jídlu a nadbytek červené může probouzet agresivitu. Účinky těchto sytých barev se dají zmírnit tak, že strop nebo i některé stěny necháš čistě bílé.

Roztomilá růžová a lila

Něžné pastelové odstíny nejraději volí rodiče malých dětí, především holčiček. Pro odrostlejší je vhodné poohlédnout se po tmavších odstínech růžové či fialové, které budou sloužit jako akcent k jiné barvě, která bude na stěnách převažovat, například k bílé. Pokud se oblíbené lila nechceš vzdát, oceníš ji v ložnici, kde ti umožní relaxovat a v klidu snít.

Zelená, modrá – nejen pro blázny dobrá

Tyto dvě barvy by se měly obloukem vyhnout místům v bytě, kde se jí. Zelená totiž chuti k jídlu neprospívá a uklidňující modrá také ne. Ta se hodí spíše do koupelny a do světlých, teplých místností, které dokáže zchladit. Jarní zelená je vhodná do obýváku, který pak bude působit hravým dojmem a určitě vylepší pokoj.

Neutrální šedá a černá

Na tyto neutrální odstíny si dej pozor – šedá je demotivující a vyčerpávající a černá pokoj příliš ztmaví, takže pokud nechceš bydlet v kobce, zvol raději jen černé doplňky či dekorace.

Elegantní bílá může vylepšit tvůj pokoj

Pokud tě omrzely barevné stěny, vrať se ke klasice. Bílá nemusí být vždy obyčejná a nudná, pokud si dokážeš pohrát s doplňky nebo s jejími odstíny, jako je šampaň, smetanová nebo slonová kost. I chladná sněhová bílá může působit skvěle v kombinaci s hypermoderním interiérem a futuristickými doplňky a skvěle vylepšit tvůj pokoj.

Interiér oživí originální samolepky

Máš vymalováno? Pak nezbývá nic jiného než se zaměřit na dekorace. Spoustu originálních nápadů na vylepšení pokoje jako třeba samolepky na zeď, jež jsou v současnosti velice populární, najdeš na stránkách dekorativni-samolepky.cz.

3 Comments
  1. chceme malovat celý dům a myslím že se mi žádný pokoj neobejde bez některých nalepovacích dekorací.dodá to pokoji útulno.

  2. Já mám na delších stěnách vanilkovou žlutou a na kratších tmavší fialovou. Ozvláštnila jsem to tak, že barva není až ke stropu, ale linie je vlnkovaná.

Leave a Reply

Your email address will not be published.