Občas, když se chce člověk odreagovat, není na škodu zahrát si nějakou tu onlineovku. A jelikož jsme dívky, nejvíc si odpočineme u oblékání panenek, dělání make-upu a česání Barbinek – přiznejme si to. Za takovou formu relaxace se rozhodně nemusíš stydět.
Proč mají holky panenky a kluci auta? Je to snadné. Protože holky jsou od pravěku sběračky a kluci lovci. Loví pomocí autíček cíl a prvenství. My zase oproti tomu sbíráme panenky, oblečky, sponečky a další pičičandičky, abychom toho měly co nejvíc a mohly si vybírat. Přesně proto existuje tolik her pro dívky.
Podle tohoto vzorce inklinujeme i k různému typu her. Samozřejmě, že i my holky si můžeme zahrát na závodníky v autě. Jenže jak to většinou dopadá? Zasekneme se na typu a barvě auta a k samotnému závodu mnohdy ani nedojde, když hra neobsahuje růžový lak. Proto je přirozené, že si raději namalujeme a učešeme nějakou tu blonďatou hlavu na obrazovce počítače a když už chceme závodit, tak raději s koníky – hry pro dívky si naše holčičkovské geny opravdu užijí.
Jsou internetové hry zdravé?
Bez ohledu na názory odborníků a nepřeberné množství studií. Použijme selský rozum. Ano i ne. Jak se říká, nic se nemá přehánět a všeho s mírou. Zdravější je odreagovat se třeba běháním nebo četbou nebo cvičením. No jo, ale máš na to pokaždé náladu? Někdy člověk potřebuje vypnout a „vymýt si mozek“ u počítače. Pokud i u her stíháš sledovat, kolik je hodin a nezanedbáváš povinnosti, je vše v pořádku. Jakmile u počítače strávíš víc času, než je ti milé, a pocítíš černé svědomí, rychle pryč. Vytvořit si takovou závislost je snazší, než se zdá. Aby tedy internetové hry zůstaly jen pomocníkem na deprese, nevěnuj jim více času, než kolik ti opravdu pomůže. Barbie hry obsahují neúrovňové verze, takže se nemáš ani nad čím zaseknout. Prostě si češeš a maluješ, a když už se cítíš lépe, nic neukládáš. Hru jednoduše vypneš.
Barbie – novodobá panenka Marie?
Ne snad proto, že by porodila neposkvrněná, i když, jestli jsi někdy Barbie a Kena zkoumala podrobněji, něco na tom musí být, jelikož Barbie miminka existují, ale orgány pro to nutné už nikoli. Mně se ale jedná o jiné srovnání. Tak jako panenku Marii uctívá mnoho lidí a vzhlíží k ní, stejně tak mnoho holčiček i dospělých vzhlíží k ikoně Barbie. Kolik práce a slziček nás stálo mít tu svoji první – od Mattela? A nakonec, když jsme ji držely v ruce a hladily jemné dlouhé vlásky, pociťovaly jsme pocit, pro který je štěstí slabé slovo.
Proto je Barbie hlavní hrdinkou v dívčích hrách. S úzkým pasem, dlouhýma nohama a těmi vlasy. Ach ty vlasy. Nikomu z nás nevadí, že v normálním reálném životě by ji její kotníky neunesly a zlomila se v pase. Je jednoduše dívčí ikonou pro malé i velké a tyhle drobné nedostatky jí rády odpustíme.
Jak se Barbie narodila?
Za sedmero horami, sedmero řekami a bůh ví čím ještě potřebovali vysoce postavení módní návrháři dokonalou dívku, pro niž by mohli šít a zkoušet své modely, aniž by spotřebovali tolik látky. A tak si vytvořili Barbie. Není to možná na první pohled romantické zrození, ale dá se na to koukat i z jiného pohledu. Barbie vznikla z módy a inspirace. A takovou pro nás zůstává dodnes.
Pokud máš dojem, že jsi z panenkovských let už vyrostla a stydíš se zase si hrát, podívej na www.barbiegames.cz. Určitě neodoláš a teď už se za to nemusíš ani stydět. Tak hrdě a se vztyčenou hlavou do online módního salonu pro Barbie!